Ohybny / flexi kamenný obklad skusenosti ?

Zdravim, chystam sa sokel domu oblepiť (niecim) a dosť zvazujem ten ohybny kamenny obklad, chcem sa ale opytat na skusensoti. Hlavne by ma zaujimalo ako je to odolne voci mechanickemu poskodeniu, a ci to nejako neopadava, nepraska po par rokoch (exterier). A posleda vec ci to nieko pouzil na plot (obklad beton, betonove tvarnice) s tym ze ma dobru skusenost Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@pby ak hovoríš o kamennej dýhe tak ja som to dával na sokel domu.....ale má to za sebou iba jeden rok. Čo sa týka mechanického poškodenia neviem čo si pod tým predstavuješ....je to flexibilné a kopať som do toho neskúšal :-) ....asi by to vydržalo. Myslím že praskať to nemôže lebo je to podlepené vrstvou laminátu s epoxidom a je to ohybné.... Problém je že to na obkladanie vyžaduje použitie špeciálneho lepidla (strana kam sa nanáša lepidlo je absolútne nenasiakavá), ktoré to značne predraží (mne bol doporučený Keralastic). Práca s tým lepidlom tiež nie je príjemná.... no neodvážil som sa použiť niečo čo mi nebolo doporučené. Na plot by som to považoval vzhľadom na cenu za neadekvátne predražené.... Zvoli som to preto lebo som potreboval tenučký obklad aby mi sokel nevytŕčal zo steny a tiež preto že to nič neváži....zatiaľ som spokojný no na generálne hodnotenie je asi priskoro :-)
Odpovedať
@eagleowl ten obkladm myslim toto: https://www.delap.sk/delap-flex.html po nalepeni na flex lepidlo by to malo stvrdnut uplne ako kamen - nejake presiaknutie chemie z lepidlo do obkladu (reakcia a nasledne zatvrdnutie, cize by nemal byt flexi po zabudovani) preto sa pytam na tu odolnost, ci to tak je, semtam nico o sokel buchne, suchne a co sa to nejako nenici.. Cena je okolo 14e/m2 co mi pride dost malo preto aj plot (nebude toho vela) a ked si zoberiem ze by som plot obkladal nejakou imitaciu kamena (kvalitny, kt, nestraca farbu) tak cena aj 25e m2 - toto je lacnejsie..
Odpovedať
Profilova fotka
@pby to nepoznám....je to niečo iné ako kamenná dýha.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@pby Zdravím mna by to tiež zaujimalo ako ste dopadli ? Dali ste to na sokel ? Máte niejake foto ?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@eagleowl Môžem poprosiť spätnú väzbu ohľadom kamennej dyhy? Ste spokojný? Lepidlo je ok? Impregnacny náter ste dávali? Dyhu ste neoblepovali páskou po okrajoch kvôli znečisteniu lepidlom? Čím ste ju rezali ? 😊 Veľa otázok , ale ideme ju robiť s jedným šikovným majstrom na časť fasády, ktorý to ešte nikdy nerobil nakoľko sme nikoho nezohnali.
Odpovedať
Profilova fotka
@js3 som spokojný...minimálne zatiaľ, lepidlo je OK, náter ak máte na mysli následne na dýhu- dal som....či to malo zmysel aj dosť pochybujem.....vodo -odpudivosť nie je dlhodobá.....no ďalej som to neriešil. Žiadne pásky som nepoužil a rezal som diamantový rezným kotúčom flexou....nakoľko formát som mal myslím 30x60 tak som rezal len pár rohových kusov. To lepidlo bolo ale fakt nechutné.....treba robiť rýchle....je to dvojzložkové
Odpovedať
@eagleowl ďakujem pekne za info. Lepidlo sme konečne zohnali, len riešime impregnaciu nakoľko mame kamennú dyhu galaxy Black s trblietkami a nechcem svietiť na celu ulicu, tak zvažujem impregnaciu s matným alebo mokrým efektom. Už teraz mám obavy ako to celé dopadne 🤨
Odpovedať
Profilova fotka
@js3 potom poprosím finálne foto,a ako sa pracovalo s materialom dakujem
Odpovedať
@helahelkahelicka ten tmavý kúsok na dyhe je už po impregnacii, tak snáď to bude vyzerať prirodzenejsie a fajn. My sme s bielou fasádou už kombinovali aj odvetravanu v drevodekore a ešte sme chceli niečo moderne a neokukané dokombinovat. Tak snáď nebudeme ľutovať. 🤔
Odpovedať
@helahelkahelicka tak sme úspešne kamennú dyhu nalepili.
Odpovedať
Profilova fotka
@js3 veľmi pekne to vyzerá,zvládli ste to na jedničku...normálne sa mi to páči...lepili ste to na zateplenie?
Odpovedať
@helahelkahelicka áno - na zateplenie lepidlom ceralastic T. Predtým bežná penetrácia. Strihali sme to nožnicami na plech.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
@js3 prosim a tu "drevenu"cast fasady mate z coho?vdaka moc!
Odpovedať
@yaninca http://www.elektra.sk/hlinikove-kompo... sú to hliníkové kompozitné dosky odtieň chene . Výhodou oproti fundermaxu je ten, že sa dajú v rohoch ohýbať , zo zvyškov ideme robiť na jar kvetináče 😊
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
My sme davali keralastic T a uplne v pohode. Dyhu sme riesili tu https://www.alit.sk/sk/produkty/obkla... dali sa dokonca vybrat aj kusy.
Odpovedať
@js3 Mohla by si uviesť, ako ste upravovali podklad pod dyhu? Zaujíma ma hlavne ten pilier na terase. Tiež mi treba obložiť pilier zo stĺpovej DT dyhou a rozmýšľam čo s ním.
Odpovedať
@ruren majstri cely stĺp obložili polystyrénom, na to sieťka a lepidlo, bežný penetrák a potom sa lepila dyha.
Odpovedať
@js3 Dik za info.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch

Odpoveď na príspevok od js3:

@helahelkahelicka tak sme úspešne kamennú dyhu na…
@js3 dobrý deň, ten obklad okolo vchodu je co prosím? Vyzera to uzasne
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pegy123456:

@js3 dobrý deň, ten obklad okolo vchodu je co pr…
@pegy123456 vyššie som tam spomínala, že sú to hliníkové kompozitné dosky. Je tam aj link.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?