Obklad 80x80 spary

Zdravim, môžem klast takúto dlažbu na minimálne spary? Alebo dať aspoň 2mm sparu? Mám 56 m2 obuvackokuchynu a teplovodné podlahové kúrenie, betónový poter. Dik za rady
Odpovedať
@salamawec ty sa mi zdas :-) Kup si tu dlazbu, priloz k sebe a uvidis ci je natolko rovna. Kolko tam mas diletacnych medzier?
Odpovedať
Mal by si dať min. 2mmspary
Odpovedať
Profilova fotka
@salamawec záleží akú máš dlažbu. 1 triedu môžeš dávať bez medzier, pri ostatných ti už asi iné nebýva 😕
Odpovedať
@rkorba mám dve v tretine miestnosti pri stĺpe. Mala by byť dobrá kvalita,pôjdem pre ňu v štvrtok tak uvidím aká bude.
Odpovedať
@logo22 čiže to strieľanie rohov a tak čo strašia ľudia záleží od kvality? Či je to hlúposť a záleží len či je rovnaká?
Odpovedať
Profilova fotka
@salamawec keď chceš bez špárové musíš mať na to dlažbu. Kvalitná dlažba má zabrusené bočné hrany aby perfektne k sebe doliehaly. Ale tam je cena za m² o dosť vyššia oproti dlažbe čo sa kladie na špáry A ďalšia vec čo musíš mať tip-top je perfektné rovný podklad.
Odpovedať
@salamawec zalezi od rovinnosti hran, najlepsia je busena, zalezi aj od rovinnosti samotnej dlazby, od pouziteho lepidla, od podkladu a aj od kvality prace. Cokolvek z toho nie je 100% tak moze dopadnut katastrofou aj pri najkvalitnejsej dlazbe. A kupit 1.a obklady a dlazby v nasich koncinach stoji riadnu namahu. Maloktory zakaznik o tomto vie, a v naivnej viere, ze kupuje v povedzme talianskej dlazbe aj kvalitu si kupi 1.b alebo 2.a a niektori obchodníci mu bez hanby predaju za tie prachy aj vymet...
Odpovedať
Ja som dával pred týždňom do kupelky rektifikovanu dlažbu.bola presná chcel som dávať bez spar. Ale známy obkladac ale aj v obchode mi poradili keď mám podlahové kúrenie mal by som dať aspoň 2mm ak to bude pracovat
Odpovedať
Na podlahové kúrenie musíš dat sparu na dlažbu.
Odpovedať
Profilova fotka
Urobit sa da vsetko a robi sa skutocne kadeco. Rad by som si vsak uz raz precital technologicky predpis nejakeho vyrobcu obkladu-dlazby, ktory v nom pise, ze jeho dlazbu je mozne klast "bez skar". Zatial som sa s cislom mensim ako 1mm nikde nestretol a pri podlahovom kureni urcite aspon 2mm. Pri velkej ploche, a dostatku penazi, mozno este zvazit separacnu vrstvu.
Odpovedať
dam 2mm,nejdem to silit
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Vy se mi snad zadáte. Spára je důležitá hlavně kvůli odvodu vody při nalepení na hydroizolační nátěr čím větší formát tím větší spára. Cca 60/60 v pohodě 1mm ale při 120/60 bych se nechal přemluvit na 1,5mm samozřejmě při velmi kvatlnim lepidlům. Další aspekty spár je samozřejmě přesnost dlaždic. 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?