Máme dať sadrové omietky aj do kúpeľne?

Ahojte. Ideme dávať sadrové omietky do celého domu a chcem sa informovať, či ich mame dať aj do kúpeľne, vzhľadom na to, že sme počuli že sadrove omietky nie sú vhodné pod obklad do kupelne.... Tieto omietky si nerobí náhodou majster čo bude obkladať kúpeľnu sám? Máme dom z tehly a nevieme či máme dať spraviť omietky hned aj do kúpeľne... Prosim poradte...
Odpovedať
1
2
Naco omietku pod obkladacky? Tam kde davate obkladacky sa omietka nerobi, takze wc, kupelne, kuchyna, pripadne aj kotolna/pracovna zbytocne neomietajte.
Odpovedať
No ved to sme si mysleli aj my, ale vsetci omietkari nam tvrdia ze tehlu treba omietnut... Asi si len nahanaju robotu.. Tak nevieme, kedze nie sme v tom doma :)
Odpovedať
my do kúpelní aj kotolne ideme dávať klasické vápenno-cementové ako podklad pod obklad..určite si ich dajte urobiť zároveň so všetkými omietkami..a do ostatných miestností dáme sadrové diamantové omietky..o ich nevhodnosti do kúpelní som nepočula ale určite by som ich tam nedala..omietky si určite obkladač neurobí on si len nanesie vrstvu lepidla na obklad a títo majstri majú najradšej hlavne rovný podklad urobený omietkármi takže si hlavne dohliadnite aby vám ich omietkári urobili podľa vodováhy:o)
Odpovedať
Profilova fotka
radsej sa dohodnite s obkladacmi, ze si stenu vtrovnaju a pripravia sami. Podla mojich skusenosti kazdy ofrfle robotu toho predchadzajuceho a bude sa snazit vypytat viac za to, ze vyrovnaval. My mame kupelku ciastocne oblozenu a ciastocne omietnutu. Pod obkladom si vyrovnavali klebrom a mimo obkladu mame sadrovu omietku. Natretq je farbou do kupelni, aby sadra nevsakovala vlhkost
Odpovedať
@quellin na sadrove sa nemoze.lepit obklad. Zavolajte obkladaca ci si to pripadne vyrovna sam alebo ako potrebuje podklad, urcite ale nie sadrovu pod obklad.
Odpovedať
Profilova fotka
Na ziadnu omietku sa nelepi obklad. Inak sadrova v kupelni nevidim dovod preco by nemohla byt. Mam 5 rokov, vymalovane normalnou farbou...
Odpovedať
@jankazb trochu odvazne tvrdenie, ze na ziadnu omietku sa nelepi obklad...
Odpovedať
Profilova fotka
Sádrovým omietkam sa je lepšie v kúpelni vyhnúť.Do kúpelní a miestnosti zo zvýšenou vlhkosťou je lepšia vápenno cementová omietka.Tehlové murivo sa musí pred obkladaním omietať.
Odpovedať
Profilova fotka
@quellin no tak prispejem este ja. Mame sadrove omietky v celom dome aj v kupelniach... obkladu mame sice malo v kupelni ale aj pod nim je omietka. vsetko drzi ako ma, omietky suche, nenasavaju vlhkost ako nas strasil obkladac... obkladac ti nebude natahovat omietku pod obkladom, max. si to len vyrovna.. inak neviem si dost dobre predstavit lepit obklad priamo na murivo a ako bude vyzerat detail prechodu obklad - omietka. Obklad by bol podla mna potom "utopeny"
Odpovedať
@richard71 je niekolko moznosti, ten kto obklada po strop, ten to ma najjednoduchsie, iny postup je urobit omietku cca do vysky buduceho obkladu, dalsi postup je robit omietku az po obklade a mat obklad v jednej rovine s omietkou.
Odpovedať
Profilova fotka
@stowasser to niekto este dnes obklada po strop?? :) dufam ze nie...ale ok ved to je vec vkusu...asi som videl malo stien ale chcel by som vidiet tehlovu stenu na ktoru sa budu lepit obkladacky az po strop bez vyrovnavania podkladu..fu
Odpovedať
@richard71 ja mam obklad po strop... a zbezne som si teraz pozrel fotky a navrhy kupelni tu na MS a vacsinou boli oblozene po strop. Nemas to nejako pomylene?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@antonmesaros ideme obkladať až po strop... určite to chceme predtym omietnut, len nie sadrovou omietkou... Musime sa dohodnut s omietkarom ci nam spravi dva druhy omietok... Do izieb sadrove a do kúpelne cementove...
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan ale ved v poriadku, ako som pisal je to vec vkusu si davat obklad ako sa kazdemu paci.... co myslis ze mam pomylene? :) vkus? styl?
Odpovedať
@richard71 no ked napises "to niekto este dnes obklada po strop?? dufam ze nie" a pritom vacsina ludi obklada po strop, mas asi svoj styl asi za jediny spravny a ostatni su uplni diletanti :)
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan no pretoze ja mam skor opacnu skusenost... ved nech si kazdy obklada ako chce... a nikde som nepisal ze je jediny a spravny... citas zle...
Odpovedať
@quellin do kúpelne sú najvhodnejšie cementové omietky (ale už som ich dlho nevidel, či sa vôbec vyrábajú :-) ale hádam hej ). Kľudne môžeš použiť aj sadrove, ale vzhľadom na to, že sú trochu drahšie a menej vhodné, by som dal spraviť pod obklad vápennocementovú. Keď budeš na tom trvať tak ti to určite spravia a keď nie, tak iná partia určite áno. V miestach kde je obklad priamo exponovaný striekajúcou vodou sa oplatí dať pod obklad izoláciu a pozor na detaily (styk steny podlahy, vane, guličky, sprchovací kút...), @stowasser ale všakže si tie obkladačky nelepil priamo na tehlu?
Odpovedať
@quellin mame sadrove omietky aj v kupelni. Pod obklady sa nechali drsne - teda sa nehladili.
Odpovedať
@sysell preco by sa na sadrove omietky nemohol lepit obklad? Nas dom je asi v kazdej profesii spraveny tak, ako sa to robit nemoze. Teda aspon podla ludi na modrej streche :D
Odpovedať
Profilova fotka
@quellin ja ako omietkar vam poviem tak ze ak je to tehla,mala by sa prerovnat omietkou,nie je to rovne ako porfix alebo itong....je to lewn pre vase dobro...zle vam urcite nehovoria....ked vam to potom popraska sa necudujte
Odpovedať
@joxe ak sa nemýlia, poznáš to o pár rokov (zvyčajne 3-7 rokov trvá kým sa prejavia vady) :-D :-D :-D
Odpovedať
@slavoslav skor si myslim, ze je tu strasne vela "overenych" faktov. Ako to, ze na sadrovu omietku sa nedaju lepit obklady :) som realista, viem, ze sa nejake vady prejavia o par rokov. Uvidime :). Ale napriek tomu som si takmer isty, ze to ustojime :)
Odpovedať
@joxe na sadrovu omietku sa daju lepit obklady, ale je to vyrazne horsie ako na cementove :) Ja som lepil obklad dokonca na vygletovanu omietku... ale najprv som ju poriadne doryl. http://www.modrastrecha.sk/blog/gasht...
Odpovedať
@gashtaan ano, jednu stenu sme povodne nechceli obkladat, tak ju omietkari vygletovali. Obkladackar ju potom tiez niecim poskriabal. Len tu v diskusii sa casto objavuje, ze na sadrove omietky sa neda lepit obklad...
Odpovedať
@slavoslav Ďakujem.. :) Taketo priame odpovede sa mi pacia... Myslela som si to aj ja.. ale nebola som si ista...
Odpovedať
@joxe ja neviem preco hovorim co som cital na vreci od vyrobcu kde ss pisalo ze omietka neni dobra pod obklad, chces foto? Ja si myslim ze pretto lebo sadrova asi dost saje vlhkost a ked bude na nej lepidlo a kachlicky mozno je viac namahana a obklad moze odpadnut acementova ked raz.zaschne je uz tvrda naveky
Odpovedať
Pozdravujem, ja mam ten istý problém v kúpelni.. v celej mám urobene sadrove omietky a tiež mi majster povedal, aby som všetku tu sádru osekal dole, že v kupelni nemože byť..že mi može časom obklad opadať.. tak neviem ako postupovať dalej..poradte :(
Odpovedať
Profilova fotka
Môžete dať sádru aj do kúpelne obklad na nej po penetrácii bude držať .Problém môže nastať av prípade akejkoľvek havárie pretekaní vody atd.sádra sa začne droliť a rozpadať.Preto sa neodporúča sádru do vlhkých miestností do miest kde na nň môže vo zvýšenom množste vplývať voda.
Odpovedať
dajte tam hlinene omietky. .
Odpovedať
neviem ozaj čo bude lepšie..asi skor osekam tu sádru a nanovo to všetko navakujem, aby som potom nemusel sekať aj obklad a to všetko..myslel som, že zdrsnim celý povrch stien, napenetrakujem to všetko a tak natiahnem ešte raz sieťku a lepidlo..potom by som dal zase penetraciu, aby sa v pripade havarie voda nedostala až k sadre..len neviem či to neni velmi komplikovane..a čo je najhoršie že mi to robili poliaci fušeraci, ktorý sa mi tam vyhrali dostatočne.. prave uhly, špalety po celom dome..proste katastrofa..
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?