Cena práce za obklad v kúpeľni

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chcem sa opýtať, aká je primeraná cena práce za obloženie kúpeľne. Máme obkladačky v rozmere 20 x 50 cm, budú sa kombinovať tri farby, biela, fialová a sivá, zrkadlo bude osadené v stene a okolo neho budú na každej strane 2 ozdobné lišty rozmer 1,6 x 50 cm. Obkladačkár nám urobil nasledovnú cenovú ponuku po zľave 10 % : položenie obkladu 20 x 50 za m2 13,50 eur okrasné lištely m 4,50 dlažba 30 x 30 m2 13,50 osadenie zrkadla 30,60 obmurovanie geberitu 45,-- Mne sa to zdá dosť veľa. Čo vy na to? Kúpeľňa má rozmery 2, 74 x 2,04 m a bude sa obkladať do výšky 2,22 m. Ďakujem za odpovede :-)
Odpovedať
1
9
10
@durisovajana1 Dobry den, pani Durisova. Boli ste s obkladacom spokojna? Mozem Vas poprosit o kontakt? Velmi pekne dakujem.
Odpovedať
@belatrix poslala som spravu :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
Mala by som dotaz. Mne vyratali za prácu 25€ na M2 obkladu. Malo by už byť v cene lepidlo alebo nie?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Na druhú polovicu júla potrebujeme obkladača + podmurovanie vyvýšenej vane. Bratislava - dajte prosím referencie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Hladam obkladacov na velkoplosny format.
Odpovedať
Profilova fotka
Aaaa zaujimaveee ja robim uz kupelne dlho ale aby som rozpisoval zakaznikovi ze cestovne naklady atd..blbosti vsetko..ukaz graficky navrh potom sa pozreme ako je natom kupelna krive steny podlahy atd...podmienky prace ci je to niekde na poschodi atd..poviem mu cenu prace a predbeznu cenu spotrebneho materialu...a potom nech si zoberie kalkulacku a pocita metre stvorce ako chce..a riesit otazky tipu pocom sa robi m² atd su totalne hluposti..zakaznik da jasnu otazku dostane odpoved potom uz staci povedat iba ANO alebo NIE..A este jedna rada skor ako o cenu by ste sa mali zaujimat o kvalitu prace..teda recenzie dotycneho majstra...preto navrhujem ist do nejakeho studia a tam sa popytat alebo ak mate znamich ktorym niekto urobil dobru sluzbu..
Odpovedať
@peter_chudivani presne tak, môj muž tiež takto robil a navyše sa prirátali len metre, kde brúsil obklad do 45st.uhla. Veľmi zjednodušene vravel, aby rátali kolko € dali za obklad, tolko aj za prácu.
Odpovedať
@peter_chudivani v podstate suhlas. V cenovej ponuke je rozratane aka je cena za jednotlive ukony ale ta je podla okolnosti takze po kolko je 1m2 nic neznamena.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ja uz robim tieto veci 20 rokov vnaradi mam investovane ..stale inovujem..clovek sa nauci ako jednat zludmi..a dalsia vec prax to je nieco co prichadza rokmi...kupelne ktore su male ani nerobim...bud to dotycny zaplati alebo nech si hlada lokal majstra..len obdivujem tu drzost zakaznika ze on pocul pocom sa robi 1m²...o m² sa mozme bavit cisto na dlazbe..kupelna nikdy nebude o m² ..velmi zle vyznie ked ten majster fakt vypise cenovu ponuku kde je vela poloziek od vykruzovania rezy dorezy ..mozaika .nika vodna rezacka atd...a podotykam zee cestovne naklady to neni nic?? Donesies mi kupelku domov ?? Nie ja sa musim drbat niekolko km a niekolko krat..to neni len o spotrebe..mam dodavku 100km cca 10 eu..vskratke ide oto ze niekto niekam pride cely den makaa a ma zarobit 20€?? A este aj fakturovat to nie?? Ja chapem aj ludi co maju malu kupelnu cca 20m² ze sa im zda vela ale aj mala kupelna ma min 4 rohy kopec rezov..teraz dokoncujem byt 1 izbak kupelna je tak mala ze lepidlo mam vonki rezat chodim do kuchyne..kolko sa tam nabeham??toto nech mi niekto vyceni...a kupelne ktore su vzariadenom dome na poschodi cez tocive schody to ani neriesim..
Odpovedať
Profilova fotka
@lapla kcene sa da vzdy dojst..jolly rezy robim ale nebudem ich robit zmaterialov ktore nato niesu vhodne ..vprvom rade si vypocujem zakaznika co chce potom mu poviem co sa da a co nebudem robit a ked sa dohodneme potom mozme kecat aj o cene..neznasam ludi kde hned prve je cena🙂)) dobre rychlo a lacno🙂)
Odpovedať
Profilova fotka
@lapla ....toto ma zaujalo a cudujem sa ze nikto nereaguje nad takou blbostou..uz som to vela krat pocul a ze kolko stal material tolko bude robota🙂)))))) toto je totalnaaa blbost ktora fungovala niekedy 20 rokov dozadu ked sa zacinali odlisovat kupelne od klasickych komutistickych...tak si predstavme ze zakaznik ide do mercury a kupi si m² za 6€ to mu mam robit za 6 eu m²??? Protiklad mal som zakaznika co mal 200€ obklad za stvorec to budem pytat 200??? Blbost neskutocnaa...niekde je ta zdrava cena vec dohody predsa..
Odpovedať
@peter_chudivani použila som výraz "VEĽMI ZJEDNODUŠENE "
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@barti123 Keby mi robos na stavbe povedal, ze chce za robotu 9eur/m2 za kleber+sietka. Ani nestihne dorozpravat a uz by tam nebol.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ked sa bavime o cene prace, tak sem len tak zo zaujimavosti pridam postreh. Znami dostal ponuku z kupelne ptacek. Vybral si pomerne drahy obklad, ale standardneho rozmeru. Cena bola na komplet, to znamena aj s montazou geberitu, baterii, osadenim sanity a pod. Cena prace za obklad bola cca 35e/m2 bez dph. Co je podla mna strasne vela, ale o to az tak nejde, to by sa este dalo. Na cenovej ponuke boli velmi "zaujimave" dalsie sluzby. Montaz podomietkovej baterie 200eur kus. Alebo cena omietky v mieste kde obklad nebude cca. 1x1,5m za 100e. Vynosenie obkladu na poschodie za skoro 200eur. A takychto specialit tam bolo naozaj vela. Cena prace sa nakoniec vysplhala na viac ako 7000eur. Samozrejme, ze to znami nezobral
Odpovedať
@emilpemil no lebo 80% majstrov/zivnostnikov na sk ta chce ojebat 🙂 asi trafil tu horsiu cast 🙂
Odpovedať
@otazkafoto Podla mna ani nie, ze oj*bat. Ale problem je ten, ze po stavbach a na inzeratoch najdes ludi, ktori sa tvaria ako majstri, maju cenu ako majstri, ale kvalita ich prace, sposob jednania a komunikacie je na urovni dementov. A to je najvacsi problem.
Odpovedať
@emilpemil a dnes robi takehoto majstra 90% dementov. Zasnem ked s nimi clovek ma nieco riesit. Plna huba majstrovskych reci vzdy, ale ceny topka, ako vykladane zlatom. Clovek by si aj priplatil, ale tejto bande krivorukej?
Odpovedať
Profilova fotka
Ak to niekomu pomôže. Prvého majstra sme vykopli tak rýchlo, že zopár svojich vecí si zabudol u nás. Za kúpeľňu a wc chcel 1500eur. U kamaráta robil jeden z GA. Pozreli sme jeho robotu.Nič moc, detaily nedotiahnuté, ale dalo sa. Zavolali sme ho, pozrel a poslal cenovú ponuku. Obklady dlazby 20e m² Vyrezanie dier 3,5e ks Osad listy 2,5e bm Silikonovanie 1.3e m² Nika 60e ks Nika L-ko 100e ks Sokle 5e bm Vana osad.mur.zapojenie od 140-170e Mur. Geberitu 80e ks Penetrovanie 1e m² Po zrátaní všetkých úkonov mi vyšla cena 1400-1500eur bez materiálu. Cena za murovanie Geberitu mi vybila poistky. Mne to trvalo cca 2 a pol hodiny.Napokon som sa rozhodol sám si spraviť kúpeľňu a wc. Wc už mám a môžem povedať, že som prešťal jeho robotu s mojou. Manželka spokojná ,ja spokojný.
Odpovedať
No je este dost mozne, ze ked mu povies aby ti dal fakturu na svoju pracu, tak ti este povie… ale to je +20% pane 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@igorkoo ale ved clovek si vie plllllno veci urobit sam…. Len je otazne ci to stoji za ten minuty cas…. Ak niekto nema dostatok volna ako napriklady ty a za ten cas co by to musel robit dokaze zarobit viac ako ho to stoji tak je uplne normalne ze taky clovek si zaplati majstra 🙂 Ak mas ty dostatok volna a je pre teba rentabilnejsie zabit ten cas robenim obkladov tak je to tiez upone OK 🙂 Dobrych majstrov je fakt malo a my sme nastastie mali fakt profika 👏👌
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Všetci by ste chceli robiť zadarmo nikto si nevie vážiť prácu
Odpovedať
Profilova fotka
@robodracica lepidlo určite v tej cene
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Minuly tyzden som mal cenu 23e/m2 Trnava (v cene nie su ziadne rezy, diery, skarovanie, silikonovanie ani material) ten isty majster pre 5 rokmi 13e/m2
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Len pre predstavu - dom na kľúč, práca 35€/m2 (materiál dodávam ja)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od miroslav_snobel:

Len pre predstavu - dom na kľúč, práca 35€/m2 (ma…
@miroslav_snobel Ja viem o "murárovi" ktorý si pýta za prácu 5€/hod. /poprípade pivo/ bez materiálu.. Jeho náradie pozostávalo iba z flexy... No a jeho robota???? No nekúp to😂 Fugovačka zápalky a WC papier...
Odpovedať
Kto hľadá ten nájde. Mal som majstra ci robil kúpeľňu mesiac. Síce mu to trvalo ale nič neodflakol. Priplatil som mu za ochotu. Cena bola naozaj nízka ale dlazba aj všetko je 100/100, nalepenena ako ma byt, detaily tiež. A to bolo BA!
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od technik007:

@miroslav_snobel Ja viem o "murárovi" ktorý si p…
@technik007 :) Otcovi pred X dekádami robil kúpeľnu jeho brat (človek od fachu). Keď sa otec vrátil z práce, všetko strhol a spravil si to nanovo sám :D Povedal by som, že taká priemerná cena sa dnes pohybuje okolo 25€ až 30€ (ak ide naozaj o profesionála).
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marcos33:

Kto hľadá ten nájde. Mal som majstra ci robil kúp…
@emilpemil 7000€ za obklad v kúpeľni?... no, nekúp to! 😁 @marcos33 Robiť kúpeľňu mesiac? Už len z princípu by ma asi porazilo, aby mi niekto mesiac chodil niečo po kúskoch dorábať.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od otazkafoto:

No je este dost mozne, ze ked mu povies aby ti da…
@otazkafoto Poznám jednu pani, ktorej po vykonanej robote majster povedal cenu. A ona, že či to aj s papierom? A on povedal, že ak faktúra tak ale plus 20% k tomu. Pani zobrala ceruzu, papier, kalkulačku a začala mu rátať, že prečo + 20% ? A že musí ísť dole odpočitateľná položka, soc. odvody, káva - minerálka, čo mu dala, atď.... A nakoniec mu nevyplatila ani to, čo pôvodne pýtal... 😁 Pravda nik z okolia, čo tú pani ju pozná, už nechce ísť nič k nej robiť, lebo ona pri každom majstrovi mala problém s platením. No, ten terajší majster toto ešte nevedel 🤣🤣🤣
Odpovedať
1
9
10
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?