Aký vrták na vŕtanie do gresového obkladu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, vie niekto poradit aky vrtak pouzit na vrtanie gresovych obkladov (hrubka 11mm)? Vidiove vrtaky do betonu nefunguju :( Neviete o niekom v BA, kto schopny navrtat diery do takehoto obkladu (6, 8, 10 mm)?
Odpovedať
1
2
@sysell na vacsie dierky pouzivam taketo vrtaciky: Slovo nevedel, nedokazal nepoznam. ☺
Odpovedať
sú aj vrtáky do skla, tým by to malo ísť... taký hrot
Odpovedať
@stowasser ha ha dones mi ten akoze tvrdy gres a za 1000€ ti ukazem ako sa za minutu dve da vyvrtat taka dierka. To, ze niekto nieco predava este neznamena, ze Vie. Este ti dokazem urobit dieru bez vrtaka a vodneho luca, ale to bude viecej minut.
Odpovedať
napr. https://www.profikraft.cz/produkt/PK-...
Odpovedať
Profilova fotka
@igigi: diik, myslim ze toto by mohlo ist
Odpovedať
@originalx hmm to vyzera dobre
Odpovedať
@igigi pouzivam a uplne super.Len sa musi chladit riadne
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
ja som teraz potreboval navrtat 6 dier do gresu. kupil som vrtak za 15€ neviem/nepamatam si vyrobcu zhlavy ale spravil som snim 5 dier a bol KO. vrtal som to poduhlom ako bolo pvedane aj napisane no viac nevydrzal. takze som si musel kupit dalsi. ide to v celku dobre akurat keby to vydrzalo viac. Obycajny vrtak do betonu od firmy hilty 2brit alebo 4brit si to doho obkladu ani necekol ako mi bolo povedane ze sa to da vrtat aj s tym. asi ide aj o druh alebo trvdost toho gresu
Odpovedať
@originalx Poznám a súhlasím...Len dobrú vŕtačku /hlavne keď vŕtaš do betónu/ dať pozor aby Ti "nevylepila" facku... :-) :-) :-D :-D :-D
Odpovedať
@fung @y2k ja pouzivam vrtaky do sklamaju taku akokeby sipku na predu
Odpovedať
Profilova fotka
uz to mam vyvrtane...ale akoze dva vrtaky posli zhruba na 10 dier :-o
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Podelim sa o svoje skusenosti. Na klasicky vrtak do betonu ako tu pisu niektori majstri sportu zabudnite..to ako keby ste drevenou palicou do betonu busili. Mne sa osvedcil ako tu uz dakto spominal Rubi Easy Gres Kit..sada cca 10 eur (drziak, vrtak), jednotlive vrtaky cca 3.50. Ale jedna kupelka..policka..umyvadlo a bol kaput. Na dalsie vrtanie som skusal vrtak do Granitu/zuly...da sa kupim v Merkury markete..na to ake shity tam predavaju tento vrtak (cena 2.50) vrtal pekne. Vrtal som len 6mm dieru tak mozno aj preto. Robil som s nim 4 diery este je ok..ale pocitam ze dlho nevydrzi. To su take hobby riesenia...ak chcete samozrejme profi vrtak...tak tie ceny su uz 10x vyssie. Vela vyvrtanych dier prajem 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Zdravim, poviem moje skusenosti. Gresovy obklad hrubka 1.2cm (velmi tazko prevrtat) na odporucenie predajcu som kupil za 8 eur vrtak na sklo absolutne nefungoval (mozno po 2 hodinach by to prevrtalo) dalsi nakup som uz nechcel riskovat ze kupim nieco lacne co vyhodim do kosa tak som kupil diamantovu korunku bosch 8mm (45eur) sklamanie, jedna jedina diera vyvrtana horko tazko po 30 minutach ( diamant zbruseny korunka dalej nepouzitelna. Nakoniec tu mame vitaza - Rubi Easy Gres za 13 eur zo Sika, myslel som si ze to bude blbost za tu cenu. ale cela kupelna spravena (vyvrtanych 8 dier, kazda za asi 40 sekund roboty a to som bol opatrny a netlacil na vrtak - vysledok: rychle urobene dieiry a vrtak vyzera len jemne zbruseny este zopar dier urcite vydrzi, takze velmi mile prekvapenie od Rubi.
Odpovedať
Profilova fotka
@maros1992 no príde mi to zvláštna skúsenosť.....len sa spýtam či si namáčal aj tie vrtáky čo si vyhodnotil ako prepadák....lebo ja som kúpil dva rôzne priemery v rôznom čase a oba do gresu a všetko v poriadku pár minút na dieru...ale pocitvo som ich máčal ....
Odpovedať
@eagleowl ano vrtak do skla som macal ale absolutne nepomohlo, 45eurovy vrtak bosch bol na vrtanie do sucha tak som to teda vyskusal za sucha ale onicom, potom aj myslim si s dostatocnym macanim - vrtanie asi 3-4 sec a potom namocenie do studenej vody a tak dookola. moja skusenost bola takato, chcel som len dat vediet aby ludia zbytocne neutrpeli zbytocnu financnu stratu ako ja za drahu diamantovu korunku, kedze sa mi najviac osvedcil vpodstate lacny rubi vrtak (nemusi to platit u kazdeho)
Odpovedať
@maros1992 ja som v Hornbachu videl na oddeleni vrtakov pekny vrtak do skla za 6E, tak som ho kupil, kedze ma cakalo vrtanie do obkladu. Bral som toho viac, cize vyslednu cenu na blocku som si nevsimol, ze je trochu vyssia. Az doma som zistil, ze vrtak stal 25E. Na druhy den som to isiel skontrolovat a ano, ten co som kupil ja stal 25, ibaze den predtym ho niekto polozil, kde mal byt ten za 6E. Nechal som to tak, a vrtak (BOSCH) vyvrtal uz asi 10 dier. Samozrejme ho chladim aby sa neznicil. Vsetky tieto vrtaky, vykruhovaky treba chladit, teplo im velmi ublizuje. Samozrejme, pokial si obkladac uctuje 10E za dieru, z vykruhovakom urobi 10 dier nasucho a novy vyhruhovak ma za 50E, tak chladenie neriesi, vykruhovak si pocas svojho kratkeho zivota na seba a brata zarobi 🙂 Mam aj vykruhovaky na vacsie diery a stale funguju. Samozrejme, ich chladim pri praci.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?