Vitodens 100w problem s hydroblokom

Ahojte, mam otazku ohladne vitodensu 100. Kupili sme byt kde je kondenzacny kotol vitodens 100w ( 5,9-26) od kedy sme sa nastahovali tak nieco praska/puka/ v hydrobloku. Kotol presiel kompletnou ,,renovaciou" novy radiator na tuv, nove cerpadlo, preplach nove cidla, nova expanzla ( ano uz je v nom 1000€) ale kotol stale vydava tie praskave zvuky.. znie to ako zavzdusnene ale kotol je niekolkokrat odvzdusneny a robi to najme pri ohreve TUV. Kotol na zaciatku po mastahovani pravidelne vyvieral do vysokych teplot ( predosly majitel povazoval za normalne nedat tam totalfilter ani nic, cize z kotla sla dobre ze nie kecupova voda. Je mozne e sa poskodil hydroblok ? Vymena cerpadla za 400€ nepomohla, a vraj to bude uz len blok lebo to ide zo spodu kotla, ale to uz sa menit neoplati ( vraj) ja uz moc neverim tomu kotlu kazdy mi povedal ze ,,toto" pomoze a 1000€ v zachode ale stale sa to neda pocuvat. Nejake skusenosti s takymto problemom ? Dalsi problem je ten ze kotol ohrieva tuv aj ked nieje dopyt, proste ju sam od seba zacne nahrievat aj ked sa baterii nechytame ( to je fjučura kotla alebo ho mozem rovno zdemontovat a vymenit ) dakujem. Som uz zufaly a neviem co dalej.
Odpovedať
Profilova fotka
@filipno2 Chcelo by to presny typ kotla aj kod / nieco podobne B1HC, B1KC ..../ Predpokladam ze ide o ohrev vody prietokovo Len jedna otazka ako viete ze zohrieva teplu vodu aj ked sa nepusti voda ?
Odpovedať
Zdravim, typ kotla je B1KA - 26 / SN 7543417503991107( vitodens 100w), ano ohrieva iba prietokovo, bez zasobnika. No usudzujem to podla toho ze na kotli ukaze bateriu/kohutik a zapne kotol, na 4-5 stupen plamena, zohreje vodu vo vymenniku do 80 a vypne, zvykne ju pustit do kurenia alebo pocka kym to nespadne a znova to spravi, pritom poziadavka TUV nieje aktualna. Niekedy to spravi 3-4x za sebou a potom je ticho nejaku chvilku
Odpovedať
@filipno2 Aká tvrdá voda je v systéme? V okruhu kúrenia. Toto je potrebné vedieť nazačiatok a potom môžeme riešiť problém ďalej...
Odpovedať
Profilova fotka
@filipno2 Menil Vam aj prietokovy snimac - https://www.amazon.com/Viessmann-7828... moze si vymyslat a posielat poziadavku na ohrev TUV, ale kedze vy mate vodovodne baterie zatvorene tak teplota vystupa rychlo hore a vypne sa. V horsom pripade odchadza zakladna doska
Odpovedať
Profilova fotka
@filipno2 tu je umiestnenie prietokoveho snimaca - https://youtu.be/3hmK5OLrYSY?t=93 1:33 min.
Odpovedať
Profilova fotka
@filipno2 https://youtu.be/AQyI84Xld_w?t=160 2:41 min.
Odpovedať
Byvame vo Velkom Bieli, a technik mi povedal ze tu je voda dost tvrdá, v našom okolí všeobecne. Revízak nám vymenil obidve čidlá. Nevyznám sa presne do ich názvov, ale povedal že vymenil ,,obidve" . Máme problém aj s tým že keď si pustím teplú vodu v sprche tak dlhšie trvá kým príde ---cca 20-25s , a to máme kotol hneď vedľa sprchy. A keď už príde tak ide teplá, po pár sekundach vlažnejšia, potom príde nárazovo horúcejšia voda. Skrátka to nepúšťa vodu ja neviem konštantne 38-40 stupnov ale ide to tak 25-45, podla toho ako mám nastavenu vodu na baterii. Ja keby som mohol tak ten hydroblok vyberiem rozoberiem pozriem , pretože nám tam očividne niečo klepe, prietokom vody to vydáva otrasný zvuk. Ale posledná vec čo potrebujem je vytopiť byt. Už poslednú návštevu čo tu bol technik si nič nevypýtal, lebo sám videl ,že je zúfalý, že už nič nepomohlo a furt to robí ten zvuk.
Odpovedať
Páči sa ten krásny zvuk, pri kúrení to spraví len pri zahriatí kotla, keď už potom bez horáku tlačí vodu do podlahy tak to nerobí skoro vôbec. Pri ohreve TÚV a používaní TÚV to robí stále a s väčšou intenzitou. A ide to z pravej strany,, ako keby za čerpadlom, v tej časti. https://youtu.be/rk1qk7dhF6U
Odpovedať
Profilova fotka
@filipno2 Skuste odpojit snimac prietoku, ci neprestane nahodne zohrievat vodu
Odpovedať
@yuri66 A mám ho odpojiť počas toho ako ju bude zohrievať bezdôvodne ? Tým pádom ale prestane regulovať teplotu vody na vstupe do batérie?
Odpovedať
Profilova fotka
@filipno2 vypnut kotol, odpojit prietokovy snimac, zapnut kotol Jasne ze nebude zohrievat vodu, ale len vyskusat, ci nebude sam zohrievat vodu vtedy kedy nema Teplotu vody reguluje snimac teploty TUV, nie prietokovy snimac. Prietokovy dava povel na start ohrevu TUV / prepne trojcestny ventil, prefukne komoru, dava iskru a sucasne pusti plyn /
Odpovedať
Profilova fotka
@filipno2 Možno vyhodi chybu 52 resp. 5A
Odpovedať
Článok sa načítava...
Vyhodilo chybu 52. A dalej nic. Este predtym som zas vyskusal pustit vodu tuv. Vypol som. Po 2min znova sa objavi dopyt tuv a drzi na 70*C. Bez realneho dopytu. Plus dnes mi sla realne ze vlazna na striedacku so skoro vrelou vodou. Nemoze byt vadny ten ,,thermistor" ? A je normalne ze mi pri nepouziti kotla cca pol dna klesne tlak ? Bol nad ciarkou a uz je pod ( 1,6)pol dna nepustilo kurenie ( termostat ukazuje 24 a mam nastavene 23,5) takze ho nepotreboval zopnut. Keby nejde 2-3 dni tak mi tlak klesne vklude aj o 0,3-b ( aktualne mam natlakovane na 1,6baru.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?