Projekt Discovery Residence - Mlynské Nivy Bratislava

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, keďže uvažujem nad kúpou bytu v tomto projekte, rád by som sa podelil o názory, rady a skúsenosti s budúcimi susedmi.
Odpovedať
Zdravím, niečo nové ohľadom kolaudácie?
Odpovedať
10.4.20
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Postúpim 3-izbový byt. Viac info správa.
Odpovedať
Ahojte, máte nejaký update ako to vyzerá s týmto komplexom? Nejaké nové info ohľadom kolaudácie?
Odpovedať
Toto co je za komplex sa smejem.Nemali byt s pracami uz uplne uplne inde?
Odpovedať
Aktuálne sa pracuje na dvanástom podlaží, sú v predstihu, takže oficiálne posunuli termín kolaudácie z konca roka 2021 na jún 2021. Zároveň prebiehajú práce na vnútorných rozvodoch a priečkach a súčasne zatepľujú obvodový plášť od spodných poschodí.
Odpovedať
Kupim 3-izbovy byt v Discovery residence. 0903867048
Odpovedať
14. podlažie
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Zmena stavby pred jej dokoncenim... V zasade sa meni vsetko, zmensuju sa okna o 20 cm, znizuju sa stropy o 20 cm, murovane priecky sa nahradzaju sadrokartonom, miestnosti co mali okna budu bez okien, atd atd...je to zabavne citanie, az surealne, ze toto mozu vobec robit na predanych bytoch. Cisty bananistan. By ma zaujimalo kolko ludi sa ozve. Asi ziaden. Budu radi ze to gauner developer vobec dostavia. PS: ja som vas varoval pred tymto projektom 😉
Odpovedať
@skpeter, Povedal by som, ze uvadzate polopravdy. Kazdopadne, ten kto realne kupuje byt, co asi vas pripad nebude velmi dobre vie co sa meni a mal moznost vypovedat predkupnu zmluvu, kedze predajca vyzyval kazdeho jedneho buduceho majitela, ci s danymi upravami suhlasi. P.S.: Developer ponukal aj bonus v podobe odskodnenia, ale myslim si, ze to bolo skor len pre spekulantov, ktori realne tam ani nechceli byvat, ale kupuju nehnutelnost len za ucelom investicie.
Odpovedať
@dr53 a vy ako”kupujúci” ste z tých 38 zmien nadšený, ktoré na konci len ušetria náklady a Vám znížia komfort. Vám nevadia menšie okna, nižšie stropy, menej lavičiek, tenšie izolácie, užšie balkóny! Developer rad prijme výpoveď zo zmluvy keď vie že byt obratom predá drahšie a bývali kupujúci ho zadarmo úverovali 2 roky
Odpovedať
asi takto
Odpovedať
Článok sa načítava...
@skpeter, byt ktorý mám rezervovaný v tomto projekte nie je prvá novostavba ktorú kupujem a v žiadnej zmluve o rezervácii bytu, ani v následnej zmluve o budúcej zmluve som nikdy nemal uvedené rozmery okenných otvorov, ani výšku stropu, ani typ balkónového zábradlia, ani počet exteriérových svetiel a lavičiek. Pokiaľ sú dodržané technické normy, nemám žiadne námietky. Ako Vám už uviedol vyššie dr53, minulý rok na jar pri výbere štandardu boli všetci kupujúci informovaní o spresnených špecifikáciach projektu. Zároveň sme dostali passporty bytu s okótovanými výkresmi a elektroinštaláciou, zdravotechnikou a pod. Za seba môžem povedať, že som sa doteraz s takým serióznym prístupom nestretol, komunikujú slušne a korektne a sú ústretoví. Čo sa týka Vášho tvrdenia o úverovaní developera zloženými zálohami, nad tým sa môžem len pousmiať. Konkrétne môj byt s úžitkovou plochou 70 metrov štvorcových má zazmluvnenú cenu z roku 2019 a súčasná trhová cena v tejto lokalite je o 30 tisíc EUR vyššia. Z toho všetkého mi vyplýva že jediný, koho daná problematika trápi ste Vy, napriek tomu že byt v tomto projekte nekupujete a teda nemáte s ním nič spoločné. Myslím že by Vám viac prospelo, keby ste sa nad sebou zamysleli a hľadali príčiny svojho duševného stavu niekde mimo diskusných fór infantilnými príspevkami na pubertálnej úrovni. Prajem Vám všetko dobré a hlavne úspešnejší život bez zbytočnej nenávisti.
Odpovedať
@laibach za čo ste vlastne zaplatili keď si môžu úplne všetko meniť a odovzdať Vám úplne niečo iné než bolo propagované? Práve pozerám svoju starú rezervacnu má veľa strán a je tam odvolávka na vydané stavebné povolenie číslo xxx, projektová dokumentácia s presnými rozmermi a vykresmi. Sorry ale menšie balkóny, izby, priečky, menšie ok a znehodnotuju vašu hodnotu. Ale ak Vám to nevadí sú to vaše peniaze 😉
Odpovedať
@skpeter Povedal by som, ze uvadzate polopravdy. Kazdopadne, ten kto realne kupuje byt, co asi vas pripad nebude velmi dobre vie co sa meni a mal moznost vypovedat predkupnu zmluvu, kedze predajca vyzyval kazdeho jedneho buduceho majitela, ci s danymi upravami suhlasi. P.S.: Developer ponukal aj bonus v podobe odskodnenia, ale myslim si, ze to bolo skor len pre spekulantov, ktori realne tam ani nechceli byvat, ale kupuju nehnutelnost len za ucelom investicie. Minulý rok na jar pri výbere štandardu boli všetci kupujúci informovaní o spresnených špecifikáciach projektu. Zároveň sme dostali passporty bytu s okótovanými výkresmi a elektroinštaláciou, zdravotechnikou a pod. Za seba môžem povedať, že som sa doteraz s takým serióznym prístupom nestretol, komunikujú slušne a korektne a sú ústretoví. Čo sa týka Vášho tvrdenia o úverovaní developera zloženými zálohami, nad tým sa môžem len pousmiať. Konkrétne môj byt s úžitkovou plochou 70 metrov štvorcových má zazmluvnenú cenu z roku 2019 a súčasná trhová cena v tejto lokalite je o 30 tisíc EUR vyššia. Z toho všetkého mi vyplýva že jediný, koho daná problematika trápi ste Vy, napriek tomu že byt v tomto projekte nekupujete a teda nemáte s ním nič spoločné. Myslím že by Vám viac prospelo, keby ste sa nad sebou zamysleli a hľadali príčiny svojho duševného stavu niekde mimo diskusných fór infantilnými príspevkami na pubertálnej úrovni.
Odpovedať
Profilova fotka
@skpeter môžem potvrdiť skúsenosti, s tak serióznym developerom som sa ešte nestretol boli ústretoví a nepotrebovali nič zahmlievať a už pri predaji na papiery mi hovorili že ešte nie je finálna verzia medzibytových priečok a výšky stropov. Keď zmenili stavbu pred dokončeím slušne mi zavovali a ponúkli odstupné ktoré bolo férové ale neprijal som ho. Mám aj opačnú skúsenosť s istou investičnou skupinou čo postavilu zebru na račianskom mýte a tí chceli pred odovzdaním bytov buď doplatiť rozdiel medzi trhovou a predajnou cenou alebo vypovedať zmluvu, až po výzve budúcich vlastníkov a plánovanými žalobami sa stiahli a momentálne s nimi riešim reklamácie a s takou aroganciou som sa ešte nestretol.
Odpovedať
Projekt dosiahol posledné 22. podlažie a začali sa rozoberať žeriavy. Fotky: FB DR a net-neznámi autori
Odpovedať
DoubleTree by Hilton je od skorého rána obsadený policajtami. Akcia má súvisieť s piatkovým záťahom NAKA Mýtnik. Je známe, že v hoteli má svoje kancelárie aj oligarcha Jozef Brhel, ktorý je medzi obvinenými v kauze Mýtnik. Zadržať mali údajne aj jeho brata Petra Brhela. Podľa našich informácií maskovaní príslušníci polície čakajú v garáži hotela a druhá skupina vykonáva prehliadku na 10. poschodí hotela.
Odpovedať
@skpeter
Odpovedať
@skpeter kým ich pochytajú a pozatvárajú, my budeme dávno spokojne bývať 🙂
Odpovedať
@laibach samozrejme držím palce. Nikomu neprajem aby dopadli ako ty čo kupovali v Glance House
Odpovedať
@skpeter nie, nedržíte palce. Boli by ste šťastný, keby tu ľudia prišli o zaplatené zálohy za byty. Charakterom ste v rovnakej kategórii ľudí ako brhelovci, preto len striehnete, aby ste mohli prejaviť svoju škodoradosť. Pokojne trolujte ďalej, veľa ľudí tu zabávate 🙂
Odpovedať
@laibach ked vidím tak ako na tomto fóre, kde píše užívateľ 5ty pochvalný príspevok z celkového počtu 5 celkovo na MS je podozrivé. zaplatiť čo i len cent firme s takým pozadím je hazard. To bolo jasne už pred dvoma rokmi. Kým to bude obývateľné prekvapení bude dosť. 🙂
Odpovedať
@laibach zase taka zábava to nieje, píšeme si len my dvaja plus jeden face profil 😉
Odpovedať
@skpeter presne tak, škodoradosť, závisť a z nej vyplývajúci záujem o financie cudzích ľudí, množstvo Vami pozakladaných fake profilov a trolovanie po nete-to ste presne Vy. Váš charakter Vás vystihuje 🙂
Odpovedať
Autorka tejto diskusie žiadala o názor. To že je to developer bez akýchkoľvek skúsenosti, jediný business čo robil bol napojený na stať, mení dodatočne stavbu a teraz je zadržaný na polícii, resp niekde na ostrove je fakt či sa Vám to páči alebo nie. Ak vyjde nejaka ďalšia správa rad ju tu zverejním aby bola diskusia vyvážená. dovtedy off 😉
Odpovedať
@skpeter autor tejto diskusie som ja a zakladal som ju, aby som sa spojil s budúcimi susedmi, čo sa aj následne deje na inej platforme. To čo sem postujete s oneskorením Vy, si môžu všetci prečítať v iných médiách, takže to nie je relevantné. Vaše varovania, analýzy a dojemná starostlivosť nikoho netrápia. Prajem príjemný deň 🙂
Odpovedať
@laibach silno pochybujem,že to netrápi budúcich majitelov....vidíme že v tomto bananistane je všetko možne,
Odpovedať
@jaro313 myslím že každý zvážil riziká aj pozitíva, pretože predpokladám že všetci sú svojprávni. Informácie ktoré sem henten zástupca konkurenčného developera postuje si môže každý prečítať spravodajských médiách. Keby mali jeho príspevky nejaký prínos, pridanú hodnotu pre budúcich rezidentov, nepoviem ani pol slova. Ale troling typu ja som vás varoval, prípadne ja by som tam peniaze nedával, debatu určite neposunie ďalej
Odpovedať
https://index.sme.sk/c/22589594/jozef...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?