Popraskaný sadrokartónový strop v byte

Dobry den, Chcela by som Vas poprosit o radu cim moze byt sposobene popraskanie stropov zo SDK. Ide o novostavbu byt, znizenie minimalne. Sadrokarton hrubka 12mm montovany na klasicku konstrukciu. Je potrebne nanovo spravit strop alebo staci dat nanovo pasky? Dakujem velmi pekne za kazdy nazor
Odpovedať
@marus19 mame presne takýto problém aj my. Keď som sa pustil do študovania postupov tak som zistil že príčin koze byt veľa a môže byt ťažké ich najst. Nám to opravovali niekoľko krát a stále sa to deje. Môže pomôcť keď to len opravia ale môže to byt aj z dovodou ktoré nie je vidieť a ťažko sa už odstránia. Robila Vám to nejaká firma? Čo oni nato?
Odpovedať
Robili mi to chalani zo srbska odporuceni kamaratom. Skor su to taki amateri. Neviem ako teraz pokracovat urcite nechcem pooraskane stropy. Oni hovoria, ze tam staci nanovi potiahnut sietky. A druhi majstri (firma) co mi idu teraz robit dlazby a obkladat kupelnu ti mi hovoria, ze to treba spravit nanovo. Zhodiť strop lebo zle tam ulozili sadrokarton.
Odpovedať
@marus19 ja nie som odborník ale podľa toho čo som si nečítal uložené to vypada byt dobre. Možno to fakt pomôže len preparkovat a pretmelit. Keď som sa ponoril do tých návodov tak potom som aj jannasiel minimálne 5 veci ktoré nie sú spravene podla postupov ako majú byt a potom je ťažko tvrdiť že je to správne. Oni väčšinou robia rovnako ale niekedy okolnosti môžu byt take že sa to prejaví. Máš aj fotky predtým ako tam dávali tabule že ako cu CD profily? Aký tam máte strop a ako starý je byt/dom?
Odpovedať
@marus19 tak nanovo by to chceli chlapci robiť? vtipálci. majú asi málo roboty... dôvodov môže byť xyz. nevieme, aký bol postup prác. možno niečo nespravili,, zabudli. je možné, že vôbec nedali pásku 🙁 🙁 🙁 . ale sadroš praská z mnohých dôvodov, ktoré ťažko ovplyvniť. nevieme, aký bol rošt, aký raster kotvenia do stropu... zdá sa mi, že tabule by sa mali ukladať trocha inak, ale ja som tiež len amatér. môžete praskliny jemnúčko pretmeliť tmelom, alebo akrylovým tmelom - ten by bol pružný a asi by ďalej nepraskal. na to je určený.
Odpovedať
Mam iba takto cast kuchyne. Je to novostavba. Bytovka ma dva roky. Som sa dlho odhodlavala zacat zariadovat 😊
Odpovedať
@marus19 ak dobre vidim konštrukcia je dobre spravená aj uloženie sadrokartonu..robím sadrokartony v AT.
Odpovedať
@majko1989 ja riešim niečo podobne ale mame len jednorost. Konštrukcia je tiež ok ale sú tam detaily ako že nedali obvodovú pasku pod ÚD profilu a kotvili sádrokartón aj do UD profilov a niekde asi aj CDcka a podľa mna aj to vie robiť takýto problém. Ďalšia vec je Vlhkost a rýchlosť ako sa tmelilo či to nechali vyzriet poriadne
Odpovedať
Zlá páska zlý tmel a problém je na svete, nanovo pretmelit vybrusit a počkať či nepopraska, alebo vyrezať zatmelit s páskou, robíme novostavby vlhké po omietkach a poteroch páska stále papierová tmel norgips start finish,a nikdy nič nepopraskalo a to sa ihneď po vyschnutí maľuje
Odpovedať
@marus19 ahoj. Prosím ta podarilo sa zistit príčinu a ako ste to vyriešili? Ďakujem
Odpovedať
@mato86 zdravim, aka je realna chyba netisim. Kazdy povie ine. Opravili to vyreazim spoju do V a zatmelili a natiahli novu sietku a dali dvojitu pasku. Cakamco to spravi. A to tam nemam este lustre
Odpovedať
@marus19 ahoj. Vydržalo to teda nakoniec či sa to opäť spravilo?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdar. Mate niekto skusenosti s tmelom ROKOFINAL DUO CONTACT? Je v pohode ho dat na zakladne tmelenie s paskami? Nie je na to moc mäkky? Dik
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?