Podlahove kurenie

Prosim vas ako sa robia vstavane skrine ked je podlahove murenie? Viem ze pod by nemalo byt ale ked ze som kupila len byt a neviem ako je tahane ,tak to ovplivnit neviem,ale vstavane skrine chcem...Do zeme sa asi vrtat nemoze...akym inym sposobom sa toto sa spravit?
Odpovedať
Spodnu listu si daj nalepit a nie navrtat
Odpovedať
Ake podlahove kurenie? Ak vodovodne - Do zeme sa vrtat moze, len treba zistit kde su hadice 🤓 Ak je dobry dizajn skrine, vrtat sa ani nemusi....
Odpovedať
Ja mám lištu navŕtanú, skrutka max 15mm, kúrenie je aj pod skriňou tým nič nepokazíte.
Odpovedať
@dannnea Čo sa týka spodnej kolajnice, tú som nalepil na mamuta, drží to výborne. A prečo by nemalo byť kúrenie aj vo vstavanej skrini? Hlavne keď sa jedná o obvodovú stenu, kde bude vstavaná skriňa. Zavrieš to, teplo sa ti tam nedostane a bude ti to tam plesnieť.
Odpovedať
Profilova fotka
@dannnea netreba nic vrtat. spodnu listu treba len nalepit...
Odpovedať
da sa vrtat ak je teplovodna podlahovka ale staci spodnu listu nalepit, su kvalitne lepidla co drzia roky rokuce, nebal by som sa.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
robil niekto podlahové kurenie s trubkami zn. pipelife 16x2? aka je kvalita trubiek?
Odpovedať
Profilova fotka
@kajo873 to nemyslis vazne ze?
Odpovedať
@jblaze Teraz neviem na čo narážaš. Na to lepenie kolajnice mamutom alebo podlahové kúrenie v stavanej skrini. Trošku viac rozviň svoju otázku a daj nejaké argumenty. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@kajo873 urcite narazam na zimu v skrini 🙂 a nasledne plesne taka situacia sa moze stat iba vo velmi zlom dome
Odpovedať
@kajo873 To uz co musi byt za super izolacna skrina, ked dokaze izolovat este aj ked je polozena na podlahovom kureni tak, aby v nej vznikli plesne 😄 a ja ze preco stale ked sa obliekam, vytiahnem saty zo skrine a su uplne ze studene 😄 😄
Odpovedať
@jblaze Áno pravda, často tu bývajú príspevky ako mávajú ľudia plesne za gaučami, skriňami opretými o obvodové steny, za kuchynskými linkami. Vysoká vlhkosť, zlá izolácia, nízka teplota pri obvodovej stene (rosný bod) ... Ale nevidím dôvod prečo nepotiahnuť tú rúrku podlahového kúrenia aj do priestoru budúcej vstavanej skrine. Hlavne keď by bola pri obvodovej stene. Napríklad aj pri pokládke podlahového kúrenia sa pri obvodových stenách zhustuje rozostup trubiek, ale keby tam chcem vstavanú skriňu nedám trubky čo ja viem 0,5-0,6m od steny? @kemino kde som napísal že by malo v skrini plesnieť keď je tam aj podlahové kúrenie? Ja som písal o možnosti že by pod vstavanou skriňou nebolo podlahové kúrenie. Ku stene sa nemusí prúdením vzduchu dostať dostatočné teplo, stena sa ochladzuje, a ak je vysoká vzdušná vlhkosť môže dôjsť ku kondenzácii a plesniam. Ale to závisí od veľa faktorov. Pri nových dobre izolovaných domoch sa to stať nemusí.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@kajo873 tie plesne za skrinou nesposobuje skrina samotna, ani gauc ci iny nabytok, keby ze nemas podlahove kurenie ale len krb alebo radiator tak ako to vyriesis? samozrejme nebudem davat podlahove kurenie tam kde sa nesliape, , cim vecsiu vymennu plochu urobis tym mensia bude teplota podlahy, takze pri dnesnych domoch, podlahove kurenie velm malinko citit, a ked to rozlozis na este vecsiu plochu tak o to menej, takze je to velka skoda davat pod nejake skrine rurky
Odpovedať
@jblaze Skoda je ze malinko citit teplotu podlahy? preto nedavat rurky pod skrinu, aby bola vymenna plocha mensia a tym padom teplejsia podlaha? ci ako tomu mam chapat? zil som v tom ze cim nizsia teplota ide do podlahovky, tym lepsie .. ale zjavne mas iny anzor
Odpovedať
Profilova fotka
@kemino tyka sa to len novych domov, dobre izolovanych 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?