Novostavba - zariaďovanie

Ahojte, chcela by som sa poradiť s pár vecami ohladom zariaďovania novostavby - bytu. Máme možnosť si dať byt do odovzdania urobiť v štandarde alebo nadštandardne, ktorý ponuka developer. My by sme chceli urobiť nejaké zmeny, ale radšej by som počula reálne skúsenosti od ľudí, čo už niečo v takomto štádiu riešili, aby sme nezistili, že sme urobili hlúposť. 1. Dlažbu by sme chceli bielu/mramor, ale len kúpeľňa, wc, chodba, kuchyňa. Zvyšok bytu by sme plánovali pokryť kobercom. Zaujíma mi či to takto niekto má, aká je údržba a či je koberec lepený alebo iba položený, pripadne či ste podeň dávali nejakú dlažbu? 2. Páčia sa nám sklenené interiérové dvere - výhody/nevýhody/postrehy? 3. Kuchyňa - u koho ju dať urobiť a postrehy z praktického života, na čo nezabudnúť a čo sa Vám neosvedčilo a je podľa vás zbytočné. 4. Walk in sprchový kút - ste spokojní? Nie je kúpeľňa po sprche vytopená? A dávali ste si niekto do sprchy aj lavičku? Pripadne akékoľvek rady ocením, ďakujem veľmi pekne.
Odpovedať
Profilova fotka
1. Mala som už v byte celoplošný koberec lepený Čistili sme bežne raz do roka tepovaním . Bol aj v obyvačke A tam už sa podarilo kde čo vyliať Aj po rýchlom vyčistení hneď po vyliati zostali fľaky Celoplošný by som dala do spálne a detskej izby Do obyvačky plávajúcu alebo vinyl Proste tam kde sa nič neje , nepije ... spálňa, detská izba ok . Inak budete furt čistiť a modliť sa aby nezostal fľak . 2. Presklenné dvere no neviem . My sme mali len sklenné pásy na izbách a už nikdy viac Vspálni som mala pocit , že decka počujú a aj vidia čo robíme Aj keď výplň bola z mliečneho skla A deti na izbách zase výplne rušili tým, že keď sa zažlo na chodbe svietilo im do izieb . Plné dvere dajte. 3. Ku kuchyni sa ťažko vyjadruje Dá sa dať urobiť u stolára za 5 aj 10 tis. Ale určite skrinky až po strop horné. Nemusíte nikdy hore už utierať prach . 4.Walk - in sprchový kút màme teraz v dome Záleží aby bol dobre urobený sklon a voda odtekala do žľabu a nestála či netiekla mimo My sme s týmto riešením spokojný Nechcela by som už žiadnu vaničku Tak snáď som trochu pomohla...
Odpovedať
@alenaf34 Daj si to, čo sa ti páči, čo sa ti do bytu zmestí a čo ti unesie peňaženka. Môj názor: - mramor do bytového domu - zbytočný luxus. Ale ak veľmi chceš a máš na to... - lepený koberec - ak máš dobrý a rovný betónový podklad s podlahovým kúrením, tak OK. - kuchyňa - daj si tam všetko čo potrebuješ. Klasika - drez, rúra, sporák, umývačka riadu, digestor a chladnička. Ostatné je voliteľné. Dúfam, že neplánuješ do kuchyne 3x4 m dať ostrovček... - Walk in sprchový kút - ak máš kúpeľňu viac, ako 10 m2, tak OK, je to dizajnový prvok. Inak je to len nepraktický výstrelok. - lavičku do sprchy - ak si imobilná alebo máš nad 60 rokov, tak je to skoro nevyhnutná pomôcka. Inak zbytočnosť.
Odpovedať
Moj nazor tiez, daj, co sa ti paci. Sklenene dvere s bielou dlazbou ale podla mna mozu vyzerat dost studeno. Bude cez tie dvere vidiet svetlo, tak sa treba zamysliet, ci vas to nebude v inych izbach rusit - zavisi od dispozicie. Niekde je presvietenie vhodne, niekde rusive. Ku kuchyni je tu kopec paradnych diskusii, kde sa ludia delili s navrhmi a so skusenostami - treba len precitat. Citaj aj stare diskusie, tie skusenosti su nadcasove. Ale nedaj sa zviklat, ak sa ti nieco paci - daj to tam. Ja napriklad nebudem mat horne skrinky - co by pre niektorych bolo na porazenie, no mne to vyhovuje. Pozri sa, co pouzivas v kuchyni teraz a co by si vylepsila. Walk in vsetkymi desiatimi, hlavne ked budete mat podlahovku? A za mna aj do malej kupelne, podla mna to priestor zvacsi aj vizualne, ked tam nie je vanicka. Lavicku/sedatko do sprchy by som dala, keby som videla nejaku nutnost - i ked mozno nie hned, ale v blizkej buducnosti. Nemusis byt uplny invalid alebo penzista, aby si ocenila lavicku. Pri niektorych chorobach/stavoch ludia lavicku ocenia aj ked su inak celkom pohyblivi - je to fakt len na tebe.
Odpovedať
K bodu 2 - ak mas male deti, tak neodporucam, sama som ako dieta cez take dvere preletela a dorezala si obe ruky K bodu 4 - mala som tu cest zit par mesiacov v dome, kde taky sprchovy kut bol a teda spokojna som nebola, lebo vodu som stierala pomaly az z izby a to ja sa fakt nesprchujem hodinu. Mozno to len bolo zle vyspadovane, ale ja by som si to do svojho domu veru nedala. Lavicka mi pride zbytocna, ak nie ste nejako chori, neviem si predstavit vysedavat na lavicke pod sprchou.
Odpovedať
@elliottka dnes sa dvere robia z bezpecnostneho skla. Aspon rozumni ludia si daju spravit celosklenene dvere z bezpecnostneho skla... @alenaf34 kuchyna: Skrinky az po strop, zarazane uchytky, vela vela zásuviek pre spotrebice, inac podla priestoru a preferencii. Celoplosne koberce by som uz v zivote nedala, obzvlast ak teraz je tolko lepsich krytin k dispozicii. Koberce len kusove, ale dostatocne velke aby to nevyzeralo provizorne
Odpovedať
Aby som to pre budúce reakcie upresnila: 1. Nejde o bytový dom, ale malú stavbu, kde je len 7 bytov a je tam všade podlahové kúrenie. 2. Sklenené dvere sme mali na mysli z bezpečnostného skla, určite nie obyčajne. 3. Kuchyňa je v otvorenom priestore, nie je to samostatná miestnosť a či chcem ostrovček ešte neviem, zaujíma ma aká je skúsenosť s tým, praktickosť. 4. A kúpeľňa má asi 11m2, neviem či to je veľa alebo málo. Ešte by ma zaujimalo aké sú skúsenosti s biokrbom alebo elektrickým krbom?
Odpovedať
@alenaf34 biokrb by som do nového tesného domu nedával , oberá ťa o kyslík, tak isto ako plynový sporák ,ostrovček je dobrý ale treba väčšiu kuchyňu zaberá veľkú plochu, linku po celých stenách, treba využiť každý priestor, tak isto vstavané skrine , v chodbe i priestor nad dverami,ukladať veci zvlášť leto zima,elektrický ako imitácia dreva v pohode, je to len ako väčší obraz,ak je podlahové vykurovanie si limitovaný podľa prestupu tepla,s veľkým kobercom sa veľmi zle manipuluje, to som videl len ako decko ked to bolo v mode a neboli iné materiály, sklenené dvere len tam kde nie je okno napr, do chodby aspoň jedno, nie do spálne, lavičku, či stolík do sprchy istotne , nohy na pätách si nikdy poriadne nevyčistíš po stojačky, treba min niekde oprieť, sedieť na podlahe nie je pohodlné
Odpovedať
Profilova fotka
podla mna je to dost individualne, stretnes sa tu s roznymi nazormi, je to na tebe, treba si spisat vyhody a nevyhody, ja sa ti vyjadrim k tym sklenenym dverami hlavne, to je vec, ktora sa paci aj mne, velmi som take dvere chcela, ale napokon som si to rozmyslala a ted som za to asi aj vdacna :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tolko otazok, no na kazdu prakticky tazko poradit. musis si zratat, co by ta standard a nadstandard vysiel, no ako je zname, bude to o dost predrazene, ak to bude robit developer, no zas nebudes mat starosti a pojde to celkom rychlo. koberec ako ked tak ten by som dala len do izieb a aj to asi nie celoplosny ale na laminatku nejaky kusovy, aj tak bude proste casom spinavy a bars co sa nan moze vyliat. sklene dvere su krasne, no osobne radsej drevene
Odpovedať
@alenaf34 1. pokial myslis imitaciu mramora tak vpohode. Brat to ma a nestazuje sa. Udrzba je pochopitelne nutna castejsia ale da sa to. Celoplocny koberec odporucam riesit kobercove stvorce: http://www.vetex.sk/portfolio/koberco... Lahsie sa s nimi manipuluje, daju sa robit rozne vzory roznych farieb a ak sa jeden stvorec pospini/znici lahko sa vymeni. 2. Mal som len sklenenu vypln a podla mna hlupost. Prepusta hluk, prepusta svetlo (vzdy vies kto v noci isiel na zachod, kto zapol svetlo na chodbe..) a cistenie matneho skla je tiez zazitok. Ale ked sa vam to paci da sa s tym zit. 3. Ak budes mat dobreho stolara, upozorni ta na chyby aj on ak budes mat zleho..tak je to vlastne jedno :) 4. Zalezi v akom stave je stavba, na walk-in treba mysliet skor aby sa nechalo 5-20cm na odtok vody. Moja skusenost s nimi je ze aj tak sa v nich drzala voda a boli nebezpecne klzke. A lavicka je podla mna super napad ale nemam s nou skusenosti. 5* . Tiez sme chceli vela veci specialnych a "vymyslenin" ale vecsinu z toho by som si uz nedal. Bud s tym majstri nevedeli robit, a pokaslali to, alebo som zistil ze tie standardne veci nie su samoucelne, alebo to stalo kopu prachov a za tie sme mohli ist radsej do Spanielska na dovolenku :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?