Má niekto skúsenosti s firmou New City Development (nadstavby Rumančekova, Ovručská, Cyprichová)?

Zvažujem kúpu bytu v nadstavbe Kyjevska. Stavebník New City Development s.r.o. (Peter Jedinák) by mala mať skúsenosti s nadstavbami Rumančekova, Ovručská a Cyprichová. Nebývate tam niekto, prípadne nemáte skúsenosti s touto firmou? Rad by som vedel ci su seriozny a ako prebiehali nadstavby.
Odpovedať
Dobrý deň, ako to dopadlo s tou kupou? Máte prosím Vás nejaké recenzie na firmu,pripadne konkrétne nadstavbu na Kyjevskej? Dakujem Zuzana
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@zg88 Dobrý deň, zistili ste nejaké info ohľadom firmy NCD, skúsenosti, recenzie? Ďakujem.
Odpovedať
@eva_kajsi_kolesarova Dobrý deň, s firmou NCD sme uzavreli zmluvu o kúpe bytu na Kyjevskej. p. Jedinák nás počas celej doby informuje o priebehu stavby a následných krokoch. Takže dúfame, že stavba sa čo najskôr dokončí. ZG
Odpovedať
Profilova fotka
@zg88 dobry den, prosim vas , kedy je planovane dokoncenie a je mozne cerpat aj hypotekarny uver? Ta stavba tam stoji dost dlho .... aj sme sa pytali okolo susedov, vraj sa tam nic nedeje ...dakujem
Odpovedať
@kapokapo Dobry den, novy datum ukoncenia ja na buduce leto. My mame taktiez uver na byt na Kyjevskej....no, stavba prestala pocas korony, kedze tam mali zahranicnych robotnikov. Nanovo by sa malo zacat stavat teraz niekedy v septembri, tiez to tam stale chodime pozerat....
Odpovedať
Profilova fotka
@zg88 dakujem krasne a prosim vas pred koronou riadne stavali? A nebol problem v banke riadne daju uver na 80% z ceny?v cene nate aj pivnicu a parkovanie nebude ze? My pozerame 3 izbak na 7mom a vy? Dakujem 🙂
Odpovedať
Ano,pred koronou tam boli robotnici,dokoncovali strechu,chodili sme tam stale ich pozerat 🙂 nebolo ich tam sice dako vela,ale robilo sa....dufam,ze sa to vrati coskoro do normalu a budu pokracovat....ano s pivnicou,bez parkovania,my len 1izbak,tak sme nepotrebovali az taky vysoky uver.tak to vam neviem povedat....
Odpovedať
Profilova fotka
@zg88 dakujem🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som volal s pánom Jedinákom a čo sa týka financovania, vravel, že treba zaplatiť 60% z ceny ako zálohu. To sa mi zdá neštandardné nakoľko väčšina projektov chce 15% a zvyšok až po kolaudácii. Akú máte skúsenosť vy? Tých 60% ma trocha odrádza. Ďakujem.
Odpovedať
Dobry den. Neviete ked sa bude pokracovat v stavbe? Je ua polkou septembra a na stavbe sa nic nedeje. Ma niekto nejake info? Na miestnom urade nam dsli oficialne vyjadrenie, ze Jedinak poziadal o predlzenie terminu dokoncenia 31.8.2021.
Odpovedať
Profilova fotka
@mlb11 dobrý večer, podľa mojích informácií by sa malo znovu pokračovať od 1. Októbra
Odpovedať
@eva_kajsi_kolesarova dakujem za info.Budem netrpezlivo cakat😀
Odpovedať
Článok sa načítava...
@eva_kajsi_kolesarova Povodne sa mala stavba ukoncit v 10/2019.....to este nebola korona.... A to nie je stale ani hruba stavba...
Odpovedať
@zg88 Dobry den, ak sa Vas mozem spytat, ste spokojny ako pokracuju prace a kedy budu dokoncene?
Odpovedať
@mlb11 dobry den, chcem sa spytat, pozdava sa vam taketo financovanie?
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravim. Tiez tam pozerame byt. Nieje to naeko podozrive. Nebol tam ani material na stavbe. Iba nam ukazal byt.
Odpovedať
Profilova fotka
a bez parkoviska neskolauduje ....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Dobrý deň, máte niekto aktuálne info, kedy bude konečne dostavaná a skolaudovaná bytovka?po prípade nachádzajú sa v tejto skupine budúci vlastníci, ktorí tam už zakúpili byt?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Zdravim, Kupuje tam prosim vas niekto byt? Zda sa ze na stavbe sa nic nedeje a firma ma dlhy voci zdravotnej a socialnej poistovni. Podla toho co pisete (@eva_kajsi_kolesarova) ta stavba uz meska skoro dva roky. Hybe sa to vobec nejako? Dik. J
Odpovedať
Zdravim vsetkych, aj mne sa tam pozdavaju byty na kupu, ale podla pravnika je zmluva ok az na nestandardne vyplatenie 90% pred dokoncenim... resp. pred kolaudaciou. Zrejme nemaju vlastne zdroje na dokoncenie a chcu to zafinancovat cez "nase/vase" peniaze. Na obhliadke som bola 2x, ale nikdy sa tam nic nedialo.. boli to casy pocas bezneho pracovneho tyzdna 16/17:00. Zaroven existuje termin ako "staticka doprava" kde sa kazdy kto stavia zavazuje vyhradit parkovacie miesta k bytu. Oni prerabaju 4 izbaky na 2, cize tam by mali dat nejaku ziadost na mestskú cast/t.z. prietahy casove, a plus im to nemusia odobrit... ja som laik, len kolektivizujem informacie..
Odpovedať
Dobrý deň, aj my sme boli pozerať byt. Jasne, že nemajú vlastné zdroje, stačí si pozrieť hospodársky výsledok a nedoplatky/ dlhy na poisťovni. Nám sľúbil do konca 1Q/2022 prepísanie bytu na majiteľa. Máme strach, či sa to vôbec dokončí. Určite je to v ich záujme uzavrieť ďalšiu kapitolu, ale ak sa projekt ťahá od 2018, tak na zazmluvnených bytoch pekne prerobili, keďže ceny nehnuteľnosti aj stavebného materiálu išli radikálne hore. Aj stavebko riešili niekoľko rokov, tak kolaudácia by mala byť v súlade so stavebkom. Takže parking nemusia poskytnúť. @lucia_111 ako prosím viete, že sa prerábajú 4 na 2izb?
Odpovedať
Dobrý deň, tiež čakám na daný byt. Bol som sa pozrieť na stavbu, ešte tam sú potrebné stavebné práce, ja tomu osobne dávam takých 6-9 mesiacov. Byty sa určite dokončia, o to by som sa nebál. Zmluva je ok, kontrolovala mi ju známa, ktorá robí s realitami. Tiež by som už chcel bývať v novom, ale beriem to tak, že prišla korona, extrémne narástli ceny stavebných materiálov, atd. Na veľa stavbách sa zastavili práce. Mne pán Jedinák povedal, že pravdepodobne prerobia jeden 4-izbový na dva 2-izbové.
Odpovedať
Dobry dn, tize tam cakam na byt, kupili sme tam 2izb koncom 2019, developer mi teraz komunikoval posun dokoncenia, nakolko niektori dodavatelia vyrazne zdvihli ceny a preto na niektore prace hladali/hladaju inych dodavatelov. Viem o minimalne 2 podobnych projektoch ktore tento developer robil a boli velmi pekne a kvalitne urobene, preto sme tam chceli kupit byt + vzhladom na vybornu lokalitu.. tiez si myslim, ze urobia vsetko preto, aby sa dokoncili (teda dufam..), kedze uz do toho vrazili vela zdrojov. Mne ich odporucil jeden znamy vtedy, ktory sa s Jedinakom poznal osobne.. v lete posielal podklady na vyber standardov do bytu, takze to zatial berieme tak, ze pokracuju aj ked pomaly.
Odpovedať
Každý kto môže, nech sa tejto nadstavbe vyhne oblúkom.... developer vyberie peniaze od ľudí a stavbu nedokončí, následne ľudia odstúpia a opäť byt predá niekomu ďalšiemu za omnoho vyššiu cenu,.... developer nemá zdroje na dokončenie stavby, termín ukončenia výstavby posúva nonstop a bytu sa nedočkáte, maximálne na ňom prerobíte a budete šťastný, ak uvidíte vlastné zdroje, ktoré ste do toho vložili.... stačí sa opýtať ľudí, čo bývajú v bytovom dome, tí sú z tejto situácie už zúfalí a vedia Vám povedať všetko....
Odpovedať
@zmf mate prosim aj nejake konkretne informacie, pripadne nejake konkretne dokazy k tomu co pisete?
Odpovedať
@meech stačí to, ako dlho s tu naťahuje tá konverzácia a vyzerá to tak, že ani po tak dlhom čase developer tú nadstavbu nemá úplne dokončenú. Ako keď nedokáže developer nadstavbu od začatia prác zbúchať do jedného roka, o niečom o svedčí.
Odpovedať
Zdravím všetkých. Chcem sa opytat, ci sa tu nachádza niekto z potencionálnych vlastníkov, ktorí odstúpili od zmluvy. Momentálne zvažujem tento krok a mala by som par otázok. Ďakujem
Odpovedať
Vidim to ako dalsi smutny pribeh…este sa moze stat aj to, ze sam developer odstupi od zmluvy, vyplati vam zmluvnu pokutu, zvacsa to byva tak 2000€ 🙂 a byt preda o 50.000 viac ako ste ho mali rezervovany..A bytovku tak postavil z lacnej pozicky od vas
Odpovedať
@otazkafoto to je pravda, a my na tom prerobime 😞. Preto hľadám niekoho, kto by sa bol ochotný podeliť o viac informácií pri ostupovani od zmluvy. Ci a za ako dlho bol ochotný developer vyplatiť kúpnu cenu? Mam pocit, že nemajú dostatok peňažných prostriedkov a tým sa dokončenie ešte viac oddiali, alebo to robí zamerne a skúša trpezlivosť existujúcich kupujúcich. Ak odstupia, má on výhodu to predať za vyššiu sumu.
Odpovedať
Chod rovno za pravnikom so zmluvou a ten ti povie..ak odstupis od zmluvy, stracas narok na to co mas rezervovane, a peniaze uz mozno nikdy neuvidis. Ak neodstupis, stale mas legalny narok na tu nehnutelnost..aj ked ju dajme tomu dostva niekto iny…lebo novy developer by mal prevzat potom zavazky…urcite pravnika, nehrate sa s fazulkami..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?