Menu Forum

Kúrenie elektrickými odporovými káblami Fenix v malom byte novostavba

14. aug 2016  • 
fotoportrét
fotoportrét
bestbuyer894
Registroval sa 14. augusta 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 1 príspevok. Okres Senec.
fotoportrét
fotoportrét
bestbuyer894
Registroval sa 14. augusta 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 1 príspevok. Okres Senec.
 Dobrý deň, viem že ste tu odborníci čo sa týka kúrenia a všetkých možných záležitostí. Potreboval by som malú radu. Budúci týždeň plánujem podpísať rezervačnú zmluvu na dvojizbový byt v jednej obci v tesnej blízkosti Bratislavy. Byt bude umiestnený v bytovom dome tak, že zo všetkých strán budú byty (stredový).
Byt bude mať 50 m2 a investor aj z hľadiska (jeho) nákladov siaha po kompletnom elektrickom kúrení káblami Fénix + príprave TUV bojler. Istič bude 3*25A.

Zaujímalo by ma, koľko podla Vás budú náklady na vykurovanie v sezóne - december až február. Ide mi skôr o skúsenosti, čo sa týka kalkulácií firiem, to mi už bolo povedané, že viac ako 60 kWh/m2 ročne nemusím rátať, čo je OK.

Ďalšia otázka vyplýva z toho, keby som si chcel kúrenie napriklad na tri týždne úplne vypnúť (ak počasie dovolí), je to možné? Momentálne pracujem vo Viedni, mám tam aj ubytovanie a je dosť možné, že byt bude "víkendový" na niekoľko rokov.
A z toho vyplýva aj posledný dotaz - aj keď bude byt typicky navrhnutý pre čerpanie v tarife DD5, je možné pre špecifické potreby v prvých rokoch napríklad využívať tarifu DD1? Nie su s tým problémy?

Čo sa týka konštrukcie.
Obvodové murivo je z tehál HELUZ hr. 300 mm + zatepľovací systém PSE hr. 120 mm. Podlaha ukončená betónovým poterom, pod ktorou sa nachádza PSE 80 mm a izolácia proti vlhkosti. Okná a balkón sú s dvojsklom s otváraním z boku aj ako vetračka (sklo: Ug = 1,1 W/m2 K, TGI – tepelný rámik). Energetický certifikát B

Ďakujem všetkým za pomoc !!
14. aug 2016 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zatiaľ žiadna odpoveď.