Kontrola uloženia a hlučnosti výťahu - odporúčte

Dobry den. Chcel by som poprosit o radu ohladom hlucneho vytahu v 10 rocnej bytovke. Po nedavnej vymene nosnych lan nakladneho vytahu ktory susedi s mojim bytom som so vsimol nadmernu hlucnost vytahu pocas celej jazdy a vybracie tahajuce sa stropom cez cely byt. Tento problem bol rieseny s domovnikom a spravcom bytovky ktory zavolal vytahovu firmu a tuto hlucnost obmedzili pravdepodobne znizenim rychlosti. Napriek tomu je to pre mna nepostacujuce kedze tie vybracie a hluk je stale pocut a citit pri kazdej jazde. Vo vytahu som nameral aplikaciou na iphone hlucnost cez 70db, v byte 45db co je mierne nad normu ale to bzucanie pocas celej jazdy vytahu je velmi otravne. Vedel by mi prosim niekto odporucit niekoho alebo nejaku firmu ktoru by som si ako osoba mohol najat na kontrolu tohto vytahu? Zkontrolovat ulozenie a hlucnost? ci zodpoveda norme atd.. 1. hluk od prevodovky vytahoveho stroja 2. prenosu hluku cez kotvy voditok pri jazde vytahu do stien Existuje nejaka inspekcia na ktoru by som sa vedel obratit? Vopred dakujem za kazdu odpoved.
Odpovedať
@niceguy skus tu popozerat comu presne sa venuju. https://www.tisr.sk/certifikacia/cert...
Odpovedať
@niceguy vytah je vyhradene technicke zariadenie teda skus sa obratit na technicku inspekciu, lenze neviem ci ti budu kontrolovat hlucnost.
Odpovedať
Ako ďaleko od strojovne bývaš? Výmena lán nemá s hlučnosťou výťahu dokopy nič spoločné. Do technológie výťahu môže šahať iba zazmluvnená spoločnosť starajúca sa o opravy a údržbu výťahu. Samotná pohybujúca sa kabína je tiež minimálne hlučná, takže najskôr to bude strojovňou...
Odpovedať
Profilova fotka
hmm toto môže byť zapeklité, ako neviem, či sa tým bude nejaká inšpekcia zaoberať, nebývyš náhodou blízko strojovne? to by som bola povedala, že odtiaľ ide najväčší hluk
Odpovedať
Byt je na 3poschodi zo 7 takze strojovna neni az tak blizko. byvam tu uz skoro 5 rokov a az po tej oprave co bola koncom minuleho roka zacal ten vytah hucat. Oprava bola realizovana firmou ktora mala na starosti udrzbu vytahov takze bolo to robene kompetentnymi ale podla mna a dalsich susedov velmi nekvalitne. Neni to neznesitelne ale zaroven ani prijemne ked pocujete kazdy krat ked niekto ide vytahom. Dakujem za link na TISR, Napisal som im do sekcie "Pytajte sa nas". Napisal som aj priamo do spolocnosti ktora ten vytah vyraba "Slovlift". Dam vediet potom zistenia ked sa k niecomu dopracujem. Mozno bude mat niekto v buducnosti podobny problem.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?