Čistička vzduchu

Ahojte, Vie niekto poradiť dobrú čističku vzduchu? Uvažujeme o Philips 4000i ma niekto skúsenosť ako napríklad odfiltruje vône počas varenia a prach v domácnosti?
Odpovedať
Profilova fotka
@mato86 nemám s ňou skúsenosť, ale pozerám, že je do 60 m² a výkon 500 m³/h, s takými parametrami kúpiš aj lacnejšie, napr. ani nie za polovičnú cenu Xiaomi Mi Air Purifier Pro H, za štvrtinovú cenu napr. BlitzWolf® BW-AP2.. ja mám od Bltzwolfu lacnejšiu verziu a som spokojný https://old.modrastrecha.sk/blog/iamr...
Odpovedať
@mato86 mam starsiu seriu a dobre cistila cigaretovy smrad, menej prachu som si nevsimla no ked som ju otvorila tak na filtri bola usadena kopa, filtre vydrzia asi tak pol roka
Odpovedať
@iamriso tie ale nemajubtusim uhlíkové filtre aj a pozeral som nejaké videá aj na tu xiami a tam vypadalo že tie senzory sa aktivujú neskoršie že nezachytia toľko toho ako ta philips.
Odpovedať
@mato86 To zalezi od toho, co od tej cisticky pozadujes. Ak potrebujes riesit len pachy, "tazky vzduch" sposobeny kladnymi ionmi (nie vysokym obsahom CO2), staci ionizator. Napriklad maly ionizair model p4620. Riesi pachy, cigaretovy dym, nici bakterie a virusy. Je to vsak jednoduche zariadenie - zapnes, vypnes, nema to dialkove ovladanie, ani regulaciu. Do malej miestnosti postaci. Ak potrebujes vacsiu miestnost, je tiez ionizator s vacsimi "rebrami", 3 stupne vykonu, toto zachyti aj viac prachu na tych rebrach, je to oficialne cisticka. Typ napriklad Ionic Care Triton X6. Vyhoda ionizatorov je v tom, ze nemas dalsie naklady na filtre, je to uplne tiche a ma to malu spotrebu. Ked je ionov privela (citis mierne ozon), tak to vypnes. Oba typy pouzivam roky, robia to, co potrebujem. Nie som predajca.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Kupil som cisticku vzduchu Ionic Care Triton x6.Zda sa mi uplne nefunkcna.Pisu ze zachytava poletave necistoty a prach.Je umiestnena v miestnosti 20m2.Stoji vedla nabytku a na nabytku je po troch dnoch klasika prach.Cakal by som,ze aspon v tesnej blizkosti ten prach bude pohlcovat.Ako potom cisti miestnost do velkosti 75m2,ked ani v tesnej blizkosti nezachyti prach?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?