Byty v novostavbe Tehelné pole - NFŠ

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím, nenašiel som žiadnu debatu k tejto novostavbe , tak zakladám, možno sa uchytí. Cieľom nieje primárne druženie sa, ale praktické fórum zamerané na monitoring krokov výstavby viacerými očami, zdieľanie informácií z komunikácie s developerom, projektantom, riešenie nadštandardu, riešenie parkovania, nebytové priestory, sledovanie termínov atď. Aký je Váš názor na túto novostavbu?
Odpovedať
Pivnice zapisane v LV...
Odpovedať
@rpslimak supeeeer👍🏻👍🏻👍🏻Konecne nieco pozivitne ale ked citam tie komenty na FB, tak mi to velmi na klude nepridava... do leta sa bez toho bytu zblaznim..
Odpovedať
Vie niekto co teraz ? Zacali uz odovzdavat... a ak ano, zrejme to cele prerusili ?? Mame nejaku cerstvu infosku ?
Odpovedať
@catulienocka nezacali nic odovzdavat😢a podla mna tak skoro nezacnu. Bol som sa minuly tyzden a ziaden pohyb (nebolo to este take ako teraz).. neviem ci je vsetko hotove a cakame na kataster ale okolie bytovky nevyzera na 100%.. tak neviem
Odpovedať
@catulienocka minuly tyzden pozriet (myslel som situaciu, ze nebola taka ako dnes, ked sa nema velmi vychadzat von).. neviem preco nerobili vo velkom..
Odpovedať
Supisne cislo, bremena zapisane, aj ulice pri jednotlivych vchodoch, aj zmena z rozostavanej na polyfunkcnu budovu. Cize cakame na zmluvy, to sa da riesit korona/nekorona si myslim.
Odpovedať
@rpslimak jasne ze sa da, ked sa chde.. Home Office predsa nie je problem na spracovanie zmluv a ich pripravu k podpisaniu. Vie niekto co deveeeeloper na vzniknutu situaciu ? Ako to mieni riesit ? Nakoniec i odovzdavanie sa predsa pri pouziti ochrannych rusok da realizovat, ked sa chce.
Odpovedať
@rpslimak mozem sa pls opytat, co potom nasleduje? Momentalne je vlastnikom developer. Po podpise zmluv si riesime kataster este my? Dakujem za odpoved 🙂 a snad sa to teraz rozbehne, poslu zmluvy a zacnu odovzdavat... uz nech to cim skor skonci .. a co sa tyka momentalnej situacie, tiez si myslim, ze sa byty odovzdavat mozu.. jeden odovzdava, druhy prebera 😉 meter od seba a rusko na tvari
Odpovedať
No ak su budem drzat ich posledneho mailu a budova bola zapisana do katastra 22.3.2020, tak teraz do 20 dni by mali poslat navrhy final zmluvy na pripomienkovanie, nasledne mame 10 dni na pripomienkovanie - toto je dokopy 30 dni. Nasledne do 15 dni ma prist "Samotná výzva na uzatvorenie finálnej zmluvy, na základe ktorej nadobudnete Vašu budúcu nehnuteľnosť spolu s textom finálnej zmluvy a príslušného návrhu na vklad vlastníckeho práva do katastra". Toto cele dokopy ma byt najneskôr do 45 dní od zapísania stavby do katastra nehnuteľností, t.j. 45 dni od 22.3.2020.
Odpovedať
Ale s tymi navrhmi zmluv, tam uz vraj to maju dlhsie nachystane, tak som zvedavy.
Odpovedať
Prve vlastovky...
Odpovedať
Mate prosim informaciu o tom ci uz aj podpisovali zmluvu?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pavol35 Neviem kto to je, čo to je, ani nemám ako vediet. Len sledujem pohyby na katastri. Je tam plomba kúpna zmluva, čiže asi zmluva podpísaná bola. Môže to byt niekto blízko k developerovi, prip. nejaká realitka/osoba čo má viac bytov a vyššiu prioritu 🙂. V každom prípade ten proces začal pri A a B.
Odpovedať
@rpslimak nam doslo dneska toto....
Odpovedať
@catulienocka ide o to v akom bloku mate byt. Ludom z A a B uz posielali kupne zmluvy na kontrolu. Nasledne ked ich odsuhlasia , ich potom budu vyzyvat na podpis a potom bude nasledovat odovzdanie bytu. A takto postupne vsetky vchody, tak ako je popisane v tom maily
Odpovedať
@patrik11001 jasne, ved to je samozrejme... nemame v bloku A ani B, ale tak zasa ani v C 😉, takze verim ze sa to konecne pohlo a aj na nas co nevidiet pride. Takze cakame dalej ...... Vie niekto ako to dopadlo s tymi garazovymi statiami ?
Odpovedať
Zdravim Vas susedia, my sme mali zarezervovany dlhodoby prenajom, ale prave sme to odmietli. Tie podmienky co si tam napisali do zmluvy su neprijatelne pre nas. Ani prenajom, ani v buducnosti predkupne pravo a co je vrchol tak na ziadost NFS pre ich potreby vypratat a povinnost to strpiet, asi ked budu mat dake svoje akcie a potrebovat vela miesta.... Tak takto teda nie a rokovat neboli ochotni... takze tak. My cakame na zmluvu stale.
Odpovedať
Zdravím, tiež som s tým bojoval (principiálne nepodpisatelne) ale nakoniec som dlhodobý prenájom zobral, lebo nič lepšie na parkovanie a komfortne fungovanie tam nieje (uvidíme, ako sa do budúcna vypece ten krátkodobý parking)..právo postúpiť prenájom v prípade predaja bytu, resp. Možnosť prenájmu miesta v prípade prenájmu bytu som do zmluvy nechal zapracovat. To s tým uvoľnením miesta, áno je to úlet ale nepohol som s tým, proste pri špecifických zápasoch, keď UEFA nariadi kvôli bezpečnosti zákaz parkovania v garáži štadióna, tento bod tam musí byt (je to štadión). Už mám zmluvy na byt aj dlhodobý parking podpísané, v piatok preberám, som E. Myslím, že další na rade sú FG.
Odpovedať
Teraz čo bývam, tiež napr. 2x do roka sa umývajú garáže a ošetrujú sa povrchy a všetci sa musíme vyparkovat na cely deň (200 aút), ale súhlas, naštve to za tie prachy.
Odpovedať
Byt odovzdaný 👍
Odpovedať
@rpslimak super, tak sme sa dockali👍🏻 Nejake nedostatky? A mate niekto skusenosti s niekym, kto robi podlahu na tercoch? Nikoho som nenasiel a inac sa podlaha na balkon neda dat..
Odpovedať
@patrik11001 to by i mna zaujimalo 😉 Ak budete mat niekoho, skuste dat sem do spravicky. Diky
Odpovedať
Gratulujem Vám. Vyzerá to krásne, a ja stále len čakám, som C a to bude údajne posledné. S bytom všetko o.k ? Dúfam, že aj ja obídem bez problémov a nedostatkov. Čo spoločné priestory a pivnice? Je všetko hotové a funkčné? Potešili by dáke dobré správy od susedov 🙂 🙂 🙂
Odpovedať
Co tam stali vlastne byty?taky 3izbaky?tam ako parking nie je len na prenajom?wtf
Odpovedať
@patrik11001 @abc01 Zdravim, nedostatky zopar veci, skrabance okno ram, sklo, vstupne dvere, to za zapisalo s tym, ze to odstrania/vymenia. Kvalita prac lepsi priemer, steny su pekne, miestami naozaj puntickarska robota (rohy okolo okien), asi zalezalo od konkretneho majstra. Final nater - este raz mi to premaluju, v rohoch to nebolo tip top. Celkovo ja som spokojny, resp. nadseny 🙂. Byt je skvely, naozaj pocit moderneho byvania, velmi svetly. Okno v kupelni je TOP, zaluzie TOP (ale ovladace budem urcite menit za nieco mudrejsie, co bude komunikovat s google home, lebo drzat 2 minuty tlacitko je dobudcna o hubu, ale zatial ma to bavi), ziadne riadiatory pred oknami. Pristupy su vsetko na kartu - brany, pivnice, garaze (ta je obrovská). Okná sú fantázia, vobec nepocut auta zo strany na bajkalskej, od stadiona absolutny klud (pokial nebude akcia samozrejme...prip. vikendova zvuková skuska, zvyknu pustat metallicu a rockove veci, co mozem). Smeti sa vynasaju cez garaz, su v rohu pri vchode G, cize suchou nohou, co je vychytavka. Pivnice OK, ja mam rohovu dost velku 5 m2, mam tam tu ruru sice, ale dole pri zemi, cize nad nou v pohode porobim regale a vyuzijem aj ten 1m2, ktory som neplatil. Akurat su plechove (u mna z dvoch stran), take retro, murovane by boli urcite lepsie - a treba si doniest vlastný visiaci zámok 😞). Odovzdávka trvala 40 minut, dostanete kopu papierov, ja som sa zorientoval az dnes, vcera som tam len tak stal, pocuval, podpisoval a kukal jak tela, ale svagor (stavbar) behal a hladal chybicky. C-cko bude asi posledne, ale dockate sa urcite, drzim palce, pevne nervy.
Odpovedať
@rado220 Zdravim, troizbak nejaky som riesil najprv, v krajnych vchodoch boli take, co mali balkon okolo celeho bytu z troch stran, ale ta rozloha tam bola rovnaka ako pri 2 izb, co som nakoniec kupil. Cena holobytu myslim bola 158 000 EUR (uz si to presne nepamatam, od poschodia cena stupala), ale to bolo cca 3 roky dozadu, ked zacinal predaj, koncom roku 2019 som to niekde nasiel za 225 000... Vacsie byty potom su nejake myslim v tej vyskovej. Parkovanie iba prenajmom, roznou formou - pozemky mesta.
Odpovedať
Tak vy mate zarobene uz len ktory ste kupili za 158 tak ked predate mate krasne zarobene
Odpovedať
@rpslimak ako 2izb vymera?a to je kolko m2?inak lokalita neni zla ale neverím ze hluk tam nebude??
Odpovedať
A tak nebol to zlý nákup, určite, ale tak chcem tam bývať, čiže zárobok je hypoteticky, je mi to asi aj jedno. Byt 2 izbový 59 m2 + 18 m2 lodžie. Hluk bude, hlavne ten organizovaný, aj kvôli tomu som to bral, aby nebola nuda. Inak je to v pohode. Bývam pár rokov kúsok odtiaľ na trnavskej, novostavba domino, pod balkónom 200 garáži, dielničky, motorky, to je katastrofa. Som vycvičený asi.
Odpovedať
@rpslimak to si to by som nedal.59m2 ma aj 3izbak??to je sila. 3izb by mal mat minimal 85m2 v dnesnej dobe(aj tak to neni vela)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?