Výmena domu za byt

Zdravím všetkých na modrej streche. Máme kúpený pozemok na výstavbu domu. Momntalne bývame v bytovke. Pozemok nemame založeny, ale byt ano. Bytom sme ručili pri kupe pozemku. Aka je najlepšia alternatíva zbaviť sa bytu (PREDAJ) a začať stavať dom ? V byte byvame 4 r. Pred 4.r sme kupovali byt za nizšiu hodnotu cena bytu narastla. Avšak je pravdepodobne nemožné ho predať za vyššiu cenu, kedže neuplynula doba 5 r.? Je tu niekto kto sa do toho vyzna ? a vedel by mi poradiť?
Odpovedať
1.tak posudok na byt si spravit a vziat novu hypoteku(alebo americku dalsiu hypo) co najviac ako vas pusti a zacat stavat. potom zalozit aj dom, ak pusti prijem a dokoncit. potom byt prenajimat. 2. ist do podnajmu a byt predat a zacat stavat. plati sa len dan zo zisku ak je menej ako 5r a zariadenim bytu si mozte znizit zisk(dalsia zmluva o vybaveni bytu-treba pravnika) 3.vziat si spotrebak a zacat stavat(neodporucam velmi spotrebaky) 4.pozicat si od rodiny 5. prizvat clena rodiny do sucasnej hypo(ako spoludlznika) a navysist sucasnu hypo. osobne mne najvisc vysla VUB,tatra, postova, prima, v takom poradi a potrebam.
Odpovedať
kym postavis -budes na ulici?
Odpovedať
Profilova fotka
@keisha1980 všetky rady dobre ti dal Štefan ... Ja len doplním záleží od možností a vasich financií... Ak to vykrijes osobne by som byt nepredával . Keď ti dajú hypo zaloz pozemok a začnite stavať ... Keby niečo nastalo byt môžeš predať kedykoľvek ... @vrajmantak nemusí byť na ulici stačí len porozmýšľať a všetko sa dá keď sa chce ... Aj byt predať a ešte v ňom aj bývať predstav si 😊
Odpovedať
prva a druhy bod su podla mna top dporucania. ako spotrebaku by som sa vyhla, tam sa clovek azamota ani nevie ako a tazko ja je potom z toho vymotat
Odpovedať
@keisha1980 kolko stal pozemok? My sme refinancovali kupu pozemku. Peniaze hned na ucte, ziadne posielanie fotiek, cakanie na tranze. Kludne sme si zacali stavat. Uvidime kde sa s tymi peniazmi dostaneme vramci stavby a ked tak zoberieme este hypo na dokoncenie domu. Najlepsia cesta pre vas je najst sikovneho poradcu aby vam to najvyhodnejsie poskladal. Este otazka. Uz mate projekt a stavebne povolenie ci ste s tym na zaciatku. Lebo kym toto vsetko vybavite moze to byt aj taka doba ze byt uz bude mat 5 r
Odpovedať
Ako tiez si myslim, ze by ste sa do toho nemali pustat len tak sami. Poradca sa v tomto pripade sikne, kedze vedia vybavit v bankach aj veci, ktore obyc clovek proste nedokaze a vie vam to cele s uverom usit tak povediac na mieru
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?