Top 10 firiem na montované domčeky

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte vsetci, uz tyzden tu sondujem, citam prispevky a referencie firiem na stavbu montovaneho domceka. Akoze hlava v smutku ;-) Firiem spustu, skusenosti a referencie kadejake. Na jar planujeme stavbu montovaneho domceka, ale kto nam ho postavi ...to neviem. Z mojho studia MS som spravila taky zoznam firiem, ktore su podla Vas kvalitne a su na ne dobre referencie. Takze takto to asi vypada : Art-wood, Skvely dom Sturovo, Atrium, Wittner haus, Sixo, Drevostav Slovakia, Alfahaus Hass, RD Rymanov, TKC Zarnovica (ale ta je uz v konkurze). Mam aj rebricek "na overenie" ECOSTAV, Lumberhouse, Amont, Dom snov, ewh.sk, spc slovakia, ROBY Povazska Bystrica, Andente Zvolen, DEK. Este mam aj rebricek nekvalitnych firiem, ale kedze vsetko je vec nazoru a nechcem nikomu ublizit, tak ten ak niekto chce mozem napisat do IP. No a od vas skusenych "drevostavbarov" by som rada pocula nejake nazory na uvedene firmy, na ich kvalitu, skladbu stien, montaz domceka a pod. Cenove rozpatie u uvedenych firiem je rozne, niektore su podozrivo nizke, ine podla mna prehnane vysoke. No a nie som si ista, ci plati vysoka cena - vysoka kvalita. Ak mi mozte pomoct svojimi skusenostami a radami budem vam velmi vdacna. Takze este raz dakujem za vsetky prispevky a nazory.
Odpovedať
1
10
11
@lubi011 dobry dom ma dobre referencie, skuste kuk profil.. Oni ho tu maju.. Len uz som im 2x poslala ziadost o ponuku, a odpoved 0.. Co ma naozaj mrzi... :-|
Odpovedať
@hroma ďakujem za odpoveď. Čiže konkrétnu skúsenosť ani info od niekoho z realizácie stavby od nich nemáte?...ešte ma napadlo, že majú toľko práce, že nestíhajú reagovať na nové ponuk :-)
Odpovedať
@lubi011 no, pred mesiacom a tento tyzden.. Nulova odpoved.. Info priamo nemam, ale tu vo fotoblogu su ludia co s nimi stavali
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte robim si iba prieskum, my sme v drevodome 2 roky stavala ho firma Syntec z Nitry tak ak niekomu pomoze zatial sme spokojny, uz aj sme mali mensi problem ale ihned prisli a vyriesili, komunikuju. V pripade otazok mi kludne napiste alebo ma oznacte v komentaroch az tak casto sem nechodim a pozeram ze stranku riadne pomenili a ja mam v profile ze zijem v byte idem to preluskat a zmenim to
Odpovedať
Profilova fotka
@bodka777 Spomínanú firmu Drevstav Slovakia môžem len odporúčiť. Stavba bola realizovaná na Východnom Slovensku a od začiatku po jej koniec bolo všetko z ich strany maximálne korektné. Som rád že som si vybral práve ich. Ak by ste mali konkrétne otázky rád zodpoviem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Máte prosím niekto skúsenosti s touto firmou ? (Treemont) https://montovane-domy.com/
Odpovedať
@simona_selmeciova pozrela si finstat? Konateľ Vladimír Mordáč vlasnil firmu Wooden House, s.r.o.. Skôr by som sa zaujímal o to prečo túto firmu položil a či boli ich zákazníci spokojní. Je tu možnosť že toto je len spôsob ako začať znovu pod novou "identitou". Každopádne firma Treemont s.r.o. mala celkové výnosy za rok 2019 len 60423€, to nie je ani 1 rodinný dom postavený... (dáta za 2020 budú zverejnené keď podajnú daňové za min. rok). Veľkým výkričníkom je celkové zadĺženie firmy : 99,78%. To znamená, že firma je zaúverovaná a nesplatila v roku 2019 veľkú časť faktúr, záväzkou. S takouto firmou by som to neriskoval, odporúčam hľadať ďalej.
Odpovedať
@peter977 nevravim, ze nemas pravdu, ale s tym Finstatom je to osemetne. Moze mat napr. niekolko inych firiem, kt. fakturuju (kvoli tzv. optimalizacii), mohol kupit kamion, kt. splaca a uz je v minuse... Sam poznam ludi, ktorym sa dari velmi dobre, a oficialne zisky maju 1800€...
Odpovedať
@bigjamajko dom staviaš ako sa hovorí na "celý život", tak prečo to riskovať s takouto firmou? Potom ľudia chodia vyplakávať do lampárne, že prišli o peniaze. Ja by som to neriskoval je z čoho vyberať
Odpovedať
Ja s nimi tiež chcem stavať. Majú dobrú konštrukciu, kvalitu si budem pravidelne preverovať a verím že to dopadne dobre. Na Facebooku som videl, že v okolí stávajú jeden dom tak sa pripadne pôjdem popýtať...
Odpovedať
@igor256 Aj napriek nepravdivím informáciam, ktoré sa tu uverejňujú, Vám ďakujeme za prejavenú dôveru. Každý kto chce niečo vo svojom obore, respektíve v podnikaní dosiahnúť, určite aj niečo pokazí. Veď kto nič nerobí, nič nepokazí... Zatiaľ však nemáme info o tom, že by naša spoločnosť Treemont s.r.o. mala nejaké záväzky voči svojim dodávateľom a taktiež , že by sme splácali nejaké úvery. Ak sa mýlim, nech ma ktokoľvek opraví, ale myslím, že ja by som to vedel prvý. Aj keď to ľudia s nami “riskujú”, čo sa tu spomína aby toto práve nerobili, vždy skončia s hotovým a odovzdaným domom. Zatiaľ o tom neviem, že by niekto v spolupráci s našou spoločnosťou prišiel o peniaze. Myslím, že by som to taktiež vedel ja ako prvý 😉 . Máme skvelých dodávateľov a zákaznikov a verte , že sme s nimi nenadviazali spoluprácu na základe nejakej finančnej štatistky. Prajem pekný deň 🙂
Odpovedať
@simona_selmeciova Ahoj. Tu som o skúsenostiach s tou to firmou napísal viac. Radím ruky preč od tejto spoločnosti. https://www.modrastrecha.sk/forum/mon... Ak ste z okolia TN (kde segra s nimi stavala), kľudne sa príď pozrieť akú hroznú robotu urobili. Tiež ti môžem dať číslo napríklad na chalanov, čo ím dodávali okná a môžeš sa spýtať, či ím vyplatili faktúru rok po splatnosti alebo nie 😉 Načo si komplikovať život?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@vlado1004 Ale zdravím p. Mordáč. Dúfam, že sa nám zas ozvete po negatívnom príspevku na Vašu firmu ako v lete že všetko prídete do dvoch týždňov opraviť a čuduj sa svete ono stále nič nie je hotové 😅 Ste už fakt na smiech. Ak budem nabudúce potrebovať nejakú výhovorku pre svojho klienta zavolám Vám o radu lebo v tomto ste naozaj bezkonkurenčný. K tým tržbám už som sa vás niekoľko krát pýtal a myslím, že to zaujíma viac ľudí. Na vašej FB stránke máte fotografie, že ste za rok 2019 dokončili XY domov, ako je potom môžme, že máte účtovný obrat spomínaných 60 tisíc?
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 ďakujem za názor a upozornenie. Už mám tak trocha zmätok v tých firmách . Ale ešte máme v zálohe dom snov (bauholding) a eco-domov.
Odpovedať
@simona_selmeciova To už znie lepšie.
Odpovedať
@simona_selmeciova prestuduj si tu recenzie, zuz vyber na 2-3 a chod sa pozriet na par domov, ak sa da. Alebo aspon obvolaj majitelov pre referencie. Seriozna firma ti ich rada poskytne...
Odpovedať
1
10
11
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?