Skúsenosti s firmou M-House s.r.o.

Dobrý deň, chcel by som stavat dom a uvažujem nad pasívnym montovaným domom / drevodomom od firmy M-House s.r.o. Páčia sa mi aj technológie ktoré použivajú, akurát sa neviem dopátrať referencií na nich (mimo ich stranok). Akoby cez nich ani nikto nestaval, alebo sa o nich nezmieňoval. Čo je zvláštne, lebo existuju už dlho a podľa výkazov majú aj slušné obraty. Mate prosím niekto s touto firmou skúsenosti? Vopred ďakujem za pomoc :)
Odpovedať
Profilova fotka
@jozef3001 To ze sa tu o nich na modrej streche nikto nezmienuje je treba brat pozitivne :-) Tu na modrej streche velakrat pisu ludia hlavne negativne a mnohokrat s cielom poskodit a to ci uz konkurencia alebo neuspokojeni klienti. Som sice z konkurencnej spolocnosti a nebyvam v ich dome ale pred casom som si bol pozriet pocas akcie Dni drevostavieb nejaky referencny dom Fordomu v Rusovciach a hned vedla som objavil stavbu M- House, vtedy mne neznamej spolocnosti. Stavali stlpikovou konstrukciou priamo na stavbe a ich praca vyzerala velmi precizna a profesionalna. Odvtedy po mojich castych cestach po Slovensku som sa uz viackrat stretol s ich stavbou a az nasledne som zistil, ze su clenmi Zvaz spracovatelov dreva sekcie drevostavieb, kde je clenom aj nasa spolocnost a su to velmi mili a seriozni ludia ktori maju svoju odbornost a pokial by som chcel stavat nieco specialne, specificke, za priaznivu cenu, asi by som sa neobaval s nimi svoj dom postavit. Avsak najlepsie pre Vas bude ked si od nich vypytate kontakt na nejakeho ich klienta a u neho si urobite obhliadku, zistite referenciu, pripadne sa s nimi dohodnete na obhliadke nejakej ich terajsej existujucej stavby. Neviem ci Vam moj prispevok pomohol, mozem len potvrdit ze nie su nijaka virtualna neexistujuca firma ale skutocni stavitelia s vlastnymi ludmi. :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@jozef3001 Dobry den, chcem sa spytat, ci ste isli do stavby s firmou M-house. Dakujem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Dobré materiály, dobrá práca aj detaily. Všetko treba podrobne dohodnúť, každá, aj malá zmena sa platí. Ak si zvyknete na štýl komunikácie majiteľa firmy, tak ok.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Postavili nam domcek. Musim povedat, ze som bol nervozny a stale som cakal ze kedy pridu problemy. Instruovany od kamaratov co stavali a zazivali peklo som bol stale v strehu. Zbytocne! Vsetko prebehlo ako malo, stavba rastla ako z vody a moja jedina starost bola aby som stihal uhradzat faktury. Byvame uz skoro rok a okrem malickosti, ktore rychlo a k mojej spokojnosti vyriesili nie su ziadne problemy. Sem tam mam neprijemny pocit, ze ked sa stretnem s kamaratmi stavitelmi nemam co pridat na temu nadavky na stavbarov. To vsak lahko prezijem. Ako to tak po sebe citam vyzera to na platenu reklamu no nie je. Chvalim den ked som manzelku presvedcil ze vyberame M-house.
Odpovedať
Ježiši. To vážne? Registrácia február, jeden príspevok. Akože keď napíšeš že "Ako to tak po sebe citam vyzera to na platenu reklamu no nie je. " To si napísal naschvál aby to nebolo okate!. Bývate rok. No až dnes si objavil MS. Nie sme ovce! PS: Jozef hovorí o montovanom dome....p. Stano o tzv "2by4 ke".
Odpovedať
@tominohorvath je neskutocne ako ludia neveria. Za tym co som napisal si stojim a je do bodky pravda. Je na Vas ci uverite alebo nie. Z MS som doteraz len cerpal a nebol dovod pridavat prispevky. Ak som to pochopil spravne na MS su pravdive prispevky len od dlhodobo prispievajucich. Ak ma ktokolvek otazku k teme v klude mi napiste. Vlastnim dom, ktory nam postavila firma M-house a som spokojny.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@rapidek tiež nechápem ako je pre niekoho problém dať aspoň 1 fotku domu ako dôkaz...
Odpovedať
@peter977 jedna fotka je nic, treba dat par fotiek zo stavby
Odpovedať
@rapidek ale vtip je v tom, že tu majú problém ľudia dať aj tú jednu fotku... takže čo to vypovedá?
Odpovedať
Tak ak som to ako novacik pochopil spravne, niekto kto si v dobrej viere zalozi ucet ked vidi, ze by mohol prispiet so svojou skusenostou, tak ma smolu. MS je zrejme len pre zopar vyvolenych a ostatni nech napisu cokolvek su automaticky povazovai za klamarov. Vtipne je ze nik z Vas si nedal ani namahu aby ste sa opytali na fotky a rovno cloveka odpisete. Inak v podmienkach MS som sa nikde nedocital, ze ak pridam neaku skusenost/prispevok ze je potrebne to dokazat fotkou. Preto znovu opakujem ak ma niekto otazku k teme Mhouse s kludom sa ma mozete pytat. Pre tych co chcu dalej moralizovat spravte si vlastne vlakno.
Odpovedať
@lojzo31 nie stačí pridať pár foto k recenzií, to je všetko. Nemusíš tu zo seba robiť obeť
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lojzo31 ale toto nie je tvoje vlakno, tiez si sa len pripol... Takze podla moznosti nediriguj tych co su tu roky, co maju alebo nemaju robit. Ak by aj toto bolo tvoje vlakno, si na otvorenom fore, kazdy moze diskutovat kde chce, ako chce, kolko chce, kedy chce pokial neporusuje pravidla. Takze tak... Ano, tvoj prispevok je podozrivy. Mozno si v tom nevinne, lenze takych co sa zaregistruju a daju dobru "receziu" sme uz videli celkom dost, nakoniec sa ukazalo, ze sa sem prihlasili iba a len za jednym ucelom. Takze pochop nasu predpojatost k takym chvalospevom bez dalsich "rukolapnych" dokazov. Ale nemusis sem davat fotky, nie je to povinnost...
Odpovedať
@lojzo31 bývaš rok ale píšeš zrovna teraz. A Zrovna iba tu. Keby si napísal " za mňa spokojnosť" tak to beriem. Ale ty si presne napísal čo by každý chcel počuť, a ešte si pridal že to nie je platená reklama😂,tým si to celé zabil. A som skalopevne presvedčený že si na 95% konateľ alebo kolega,rodinný príslušník , 5% zákazník čo bol presne inštruovany zaregistrovať sa a presne sem prispieť, za malú zlavičku. Nič iné ta tu nezaujima, základy, garáž, plot, terasa, prípojky, kvety, kuchynská linka ,zariadovanie, spotreba kúrenia,. Nič.nic. Pol roka si staval , rok bývaš .......a nič.nič. až teraz ťa osvietilo a ides presne sem chváliť . Lebo zereme seno.
Odpovedať
My už bývame 4. rok. Sme maximálne spokojní. Výstavba nášho domu bola bezproblémová. Prišli sme za nimi s našim vlastným návrhom. Odovzdali nám presne to, čo sme chceli. Holodom s úžitkovou plochou 95 m2 kvalitne prevedený. Vybrali sme si ich, lebo sme chceli, aby dom bol prírodný. Ako jedni z mála používajú prírodné izolácie a kvalitné materiály /kvalitné drevo, žiaden polystyrén/. Boli sme si vedomí, že nás práve toto bude stáť viacej finančných prostriedkov. Po 4. rokoch bývania môžeme zhodnotiť, že to bolo dobré rozhodnutie, náklady na prevádzku domu sú 68 eur mesačne /ohrev vody, vykurovanie, všetky spotrebiče v cene za elektrinu/. V lete aj napriek tomu, že máme skoro celú časť jednej steny presklennú a otočenú na západ, si dom udržuje príjemnú teplotu a neprehrieva sa /samozrejme sme zvolili aj vonkajšie žalúzie na tienenie tejto steny v lete/. Ale inak s tohoto presklenia získavame 10 mesiacov teplo zo slnka. Uloženie domu na pozemok a orientáciu na svetové strany, sme navrhli spolu architektami od m-house. Aj teraz nemám problém sa s firmou spojiť a riešiť nieaké problémy, ktoré sa na dome vyskytnú. Pokiaľ to je súčasťou reklamácie, prídu opäť roboši z m-housu a opravia. Na záver ešte napíšem, že sa jedná o reálnu stavbu vo Vinohradoch nad Váhom
Odpovedať
@lullcek to že sa jedná o reálnu stavbu neznamená že to nie je cielená kladná referencia. ;-)
Odpovedať
@janka11b Dal sme sem náš príbeh stavby domu a skúsenosti z bývania v ňom. Je na každom z nás čo si z toho väzme. Stavali sme m-house a boli sme veľmi spokojný. A nemám problem to povedať, tak ako sme boli spokojný s chalanmi čo robili plot alebo partičkou čo dokončíla terasu. Buďme radi že sú ešte takéto firmy.
Odpovedať
@lullcek ako ste sa dozvedeli o tejto téme? Lebo ani plot, ani terasu ani dom ste tu neriešili.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Po Coneco a porovnaní voľba M House, hlavne pre prírodné materiály a rýchlosť. Následne bežná predprípravná komunikácia, zvolili sme katalógový menší dom pre 2 osoby, dolaďovali sa detaily. Zmluva na holodom podľa Obchodného zákonníka (v prípade problémov výhoda pre realizátora). Následná realizácia - klasika, výhodou je stabilný vlastný tím, kvalitná, detailná práca, kvalitné materiály, záverečný atest. Bežné, občas nervózne názorové strety pri stavbe - na termíny, odbiehanie na iné stavby, ako už bolo spomenuté v priebehu výstavby chcete menšie zmeny ktoré si predtým neuvedomíte, tak platíte. Dobrá spolupráca so stavbyvedúcim. Dom je nízkoenergetický, plno na elektrinu, rekuperácia, svetlovody (odporúčame). Polroka po odovzdaní veľký problém - zatekanie sprchy, ukázalo sa že je to chyba inej firmy, ktorá robila obklady a sanitu. Odporúčanie - dajte si robiť dom komplet na kľúč, problém rieši v záruke jeden realizátor. Drevodom má oproti tehle (mali sme) výhody aj nevýhody, je to na zváženie. Vzhľadom na atest a že všetko je na elektrinu, mesačné náklady detailne neriešime, tak ako je zbytočné riešiť spotrebu auta. Chceli sme ho, tak ho máme. M House odporúčame.
Odpovedať
@rudolf2 Ahoj dám Ti teraz dosť špecifickú otázku, keď si spomínal únik vody. Máš pocit že nejakým zásadným spôsobom pomohla difúzne otvorená konštrukcia keď ste sušili panely od úniku, alebo je to "prašť ako uhoď?"
Odpovedať
@peter977 Bolo to tak vážne, že sa čiastočne otvárala a 2 týždne sušila stena, menila medzistenová plesnivá izolácia a kút opätovne izoloval. Tu nič iné nepomohlo, difúzne otvorená konštrukcia nemala šancu nejako pomáhať.
Odpovedať
@rudolf2 ako ste zistili, ze vam to zateka? bolo to viditelne mokre niekde ci ako? dakujem
Odpovedať
Silný zápach plesne. Pomerne dlho sa to identifikovalo, aj kamerou, bolo to za obkladom, nič viditeľné, postupnou elimináciou a testovaním vyšiel sprchový kút. Opravili to, po polroku sa tam odula kachlička a všetko sa opäť opakovalo. Nervy. Extrémne treba sledovať inštaláciu sprchy/vane. Ďalší polrok ešte neprešiel, uvidíme čo ďalej....
Odpovedať
@rudolf2 inak tieto sprchové kúty "na guličku" sú večný problém. Každý časom začne zatekať, je to len otázka času. Ľudia v murovaných domoch ani nevedia že im niečo roky tečie poza stenu až kým nie je neskoro. Dúfam, že ste dali ošetrili krytické miesta tekutou izoláciou ešte pred tým ako sa tam dala dlažba/obklad
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?