Skúsenosti s firmou GOLDHOUSE

Zobraz úvodný príspevok
Chceme si dat postavit montovany dom a nakolko je tych firiem vela aspon takto chceme ziskat nejake informacie...dakujem za kazdu jednu
Odpovedať
Profilova fotka
@didamt ak je u teba škridla výhoda, tak kľudne.. neviem aká, či chceš mať akurát ťažkú strechu alebo ako, môže byť 🙂 že dávajú lokálnu rekuperáciu už sa tak isto zmenilo, že majú zateplenie 10cm namiesto tvojích 20, kľudne keď máš ytong a potrebuješ asi viac zateplenia je ok, ja sa s 10cm dostanem do triedy A0 ale v pohode, že máš priečky medzi izbami raz také, ako chceš keď ti to uberie raz toľko z miestnosti, asi preto ste museli projekt domu zväčšiť, komín im robí firma, ktorá by sa tomu hádam aj mala rozumieť, nerobia to oni samy... a to že chceš mať vchod do podkrovia v garáži a nie na chodbe, možno stačilo otvoriť ústa a pri projektovaní povedať, že chceš vchod na povalu z garáže a nie na chodbe.. akú firmu ste vybrali nakoniec na realizovanie vášho domu? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@reni85 @didamt fotky z vaších domovov nemáte na profile ? chcel by som pozrieť, že či len netrepete na firmu, lebo robíte pre inú firmu 😄
Odpovedať
@jakub6 Pracujem v automotive 15rokov, foto verejne nezdielam, reklamu nerobim nikomu. Popisala som svoju skusenost.
Odpovedať
Profilova fotka
@reni85 jasné, len treba písať asi objektívne.. a nie niekoho zhovadzovať a zbytočne kaziť meno nejakej firmy.. ak to, že nemajú dodávateľov podláh a obkladov, vidíš ako veľkú chybu tak neviem.. kedysi to tak vraj mali, ale zasa bolo zle, lebo človek je tvoj nevyspytateľný a ešte k tomu sprostý, ľudia si vybrali veci podľa katalógu ale nikdy to nebolo ono.. veď kedy sedela fotka s realitou.. nikdy. Odvtedy ti dajú tvoj budget na sanitu, obklady, podlahy naspäť a ty si kúpiš to, čo chceš a reálne to aj vidíš.. nevidím v tom žiadny problém ale výhodu 🙂 Ďalšou vecou je, že v decembri si písala, že ste ukončili hrubú stavbu a včera ste sa sťahovali. Koľko ste stavali ten dom s druhou firmou? Veď drevodomy bývajú do 3-4 mesiacov hotové. Boli nejaké problémy s firmou?
Odpovedať
@jakub6 Ja som popisala svoju skúsenosť a vidis, ze nielen ja ale i ini maju negativne skúsenosti. Samozrejme, je vela spokojnych zákazníkov a je dobre, ze medzi nich patris aj ty. S firmou, ktora nam stavala nebol problem (Moba, vrelo odporúčam). Mali sme prestoj kvoli banke a potom kvôli situacii s koronou. Priatel je Čech, zili sme v ČR, cakali sme az sa finalne uvolnia hranice.
Odpovedať
Profilova fotka
@jakub6 nie netrepem na firmu, nepracujem pre žiadnu takúto firmu, som zamestnanec v priemysle 🙂 Nemám fotky domu, nakoľko výstavba začína 13.7., sme v štádiu rozbehu 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@jakub6 ja idem stavať drevodom, porovnávam teda porovnateľné s porovnateľným, nie ytong. 10 cm zateplenie je hraničná najnižšia možná hodnota. Drevodom by mal mať ťažkú strechu, mal by byť zaťažený kedže sa jedná o ľahkú stavbu oproti murovaným domom, inak proti plechovej streche ako takej nemám nič. Dom som zväčšovala ja osobne na projekte, lebo som chcela väčší, nimi ponúkaný mal 87 m2, ja mám byt 86 takže som si spravila kúsok väčší dom, tj 96m2, je to trojizbový dom. Ano súhlasím, že pani čo s nimi stavala, mohla otvoriť ústa a povedať, že chce východ na pochôdzí strop mimo zony rekuperácie, ale taktiež solídna firma ju na to ako laika mohla upozorniť 🙂 že je lepšie to dať niekde inde...kvôli správnemu fungovaniu rekuperácie. Nie som zo stavebného odboru, tiež sme všetko zisťovali, čítali, porovnávali kým sme si vybrali firmu...staviame s BF Stavby. Aj od nich sme samozrjme okrem dobrých recenzií na ich stránke a návštevy vzorového domu navštívili aj majiteľov domov, ktoré postavili bez ich odporúčania 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@reni85 Banky chápem, tak isto mali kvôli korone kopu vecí inak.. až hrôza. 🙂 @didamt každá firma má asi aj dobré aj zlé skúsenosti, len nechápem prečo zlé skúsenosti vždy píšu ľudia, ktorý s tou firmou ani nezačali stavať. Keby si chcela zateplenie 20cm namiesto 10.. verím, že by to problém nebol. Dokonca sa nás pýtali, či chceme vonkajšie žalúzie, kde by bolo treba upraviť zateplenie a dať tam viac cm, aby boli žalúzie zarovno fasády, a motory netrčali von. Všetko je len o komunikácii s firmou. Tiež som chodil po okolí, kde robili montované domy.. navštívil som pár domov od firmy TopHouse.. to nebudem ani komentovať, všetko zle, samé zdržiavanie.. Kamarát s tou firmou začal stavať minulý rok na jar a stále nemá dom dokončený. Sused o 3 domy ďalej tak isto a po hrubej stavbe ich poslal preč a dokončoval dom svojpomocne. Tak isto ScandiHouse, chválili ich ale myslím, že už ani nefungujú. Prestali asi robiť domy.. neviem. Ostali sme u GoldHouse, stavali kamarátovi dom a boli spokojní. Mipav ani iné firmy tu na okolí vtedy nerobili nič a nemal som na nich žiadne recenzie od známych. Hladať recenzie na internete.. to sa ani nedá hádam. Treba mať všetko z overených zdrojov. 🙂 a držím palce pri stavbe, hádam pôjde všetko ako si predstavujete 🙂
Odpovedať
@didamt prečo by mala byť ľahká drevostavba zaťažená ťažkou krytinou?
Odpovedať
@peter977 no aby "neuletela" murovane domy a starsie domy treba odlahcit lahkou krytinou bo same o sebe su tazke a drevodom je sam o sebe lahka konstrukcia oproti murovanemu tak ho treba zatazit aby sedel ako" rit na serbli"
Odpovedať
Profilova fotka
@dodkokubko sklon strechy mám 22°.. čo je pre škridlu hraničná hodnota.. tá je od 22 do 35°.. nebudem riskovať zatekanie vody pod škridlu pri takej hodnote. pri menšom sklone je nutné súvislé debnenie a poistná hydroizolácia. a takým talafatkám, že treba to zaťažiť, inak to odfúkne neverím.
Odpovedať
@dodkokubko to Ti kto povedal takú blbosť, že drevostavba uletí? Si myslíš že koľko váži taká stavba? Okrem toho sa bežne kotví drevostavba do betónových základov, všetky steny sú zošróbované aj so strešnou konštrukciou. To by som chcel vidieť ako by Ti uletela taká stavba
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jakub6 dakujem. Ano suhlasim ze vsetko je komunikacii..ale firmy by mohli poradit, co je vhodnejsie a co nie. Nie kazdy kto staviame sme stavbari. Clovek bezny ani nevie na co sa opytat. Mipav stavali oproti nam dom. Je to odnoz od BF stavby..
Odpovedať
Profilova fotka
on nemyslel ze ju odfukne 🤭🤭. Presne ako pise, treba drevodom zatazit aby sedel ako rit na serbel..
Odpovedať
@didamt Mipav, Mirano a BF stavby sú 3ja kamaráti, čo mali volakedy spoločnú firmu. Jedného času mali sídla ich firiem v tej istej obci. @didamt to s tým zaťažením je len fáma. Ako píšem drevostavba je kotvená do základov. Ak by si videl na živo montáž, tak by si týmto fámam neveril
Odpovedať
Dobre si rozmyslite "uvedenú" firmu, možno bol niekto spokojný ja osobne som prišiel iba o 2000 € za projekt ktorý nemohol dostať stavebné povolenie aj keď bol pozemok odsúhlasený ako vhodný majiteľom firmy, firma nekomunikuje nereaguje na doporučene listy, našťastie sme natrafili na iného developera ktorý nám postavil murovaný dom o väčšej výmere za podobnú cenu, hlavne komunikácia bola prekvapivo ústretová na slovenské pomery. Len jedna rada na záver dobre si preverte s kým idete stavať.
Odpovedať
Profilova fotka
@fantomas158 hlavne nenápadne... keď teraz (20:44 hod.) pozriem na tvoj účet registroval si sa pred 25minútami.. komentár je písaný pred 13minútami, to ti ostáva 12 minút na nejaké zorientovanie na fóre, nájdenie témy a napísanie tvojho komentáru 😄 😄 😄 trochu chabé.. pošli fotografie toho projektu, za ktorý si mal dať tie peniaze, tvoje e-maily či listy firme a potom uveríme... aj keď niektorí ti uveria aj tak bez ničoho.. prečo by nemal projekt dostať stavebné povolenie ? vyfoť aj rozhodnutie stavebného úradu, som zvedavý 🙂
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@fantomas158 si ma pobavil ty šéfe 😄 ako by povedali niektorí.. som platený z tvojich daní, a podobné koko-iny takže pre GoldHouse určite nepracujem.. 🙂 spamista si tu jedine ty, ktorý sa nevie vyjadriť zo svojho druhého účtu.. a musíš si založiť nový 😄 ja tu prezentujem svoj názor na firmu a zatiaľ som spokojný 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
ostatne už sa nebudem v danej téme vyjadrovať a hádať sa.. ak bude chcieť niekto názor a bude mať otázky, môže mi napísať súkromne do správy. Nemám chuť sa tu dohadovať. 🙂
Odpovedať
My sme mali s firmou Goldhouse dobré skúsenosti. Najskôr sme sa stretli s majiteľom, všetko nám vysvetlil, aj rozdelenie sumy na tri splátky. Projekt opravili podľa našich predstáv, aj dodatočne. Okná, strešnú krytinu, dvere, podlahy, zariadenie kúpeľne si môžete vybrať od ich dodávateľov alebo si zohnať vlastné a suma bude odpočítaná z rozpočtu, ktorý majú určený na dom. Občas nechali neporiadok alebo niečo zle spravili, zavolali sme, opravili. Odovzdali nám dom, aj keď ešte nebolo pár maličkostí dorobených s tým, že všetko dorobia, bolo to aj napísané v preberacej zmluve. Problém však nastal potom, keď mal ich elektrikár všetko dorobiť. Najskôr sme ho k nám nemohli dostať, potom konečne prišiel, len aby sa vykrúcal, že nestíha a behom pol hodiny zase odišiel. Potom tvrdil, že príde v pondelok, ďalší deň a ďalší a takto sa to už vlečie takmer rok a stále nedorobené. Firma to najskôr neriešila, po naliehaní sa konečne o to začali zaujímať a uznali, že s ním má viacero zákazníkov problém. Takže sa treba vybaviť pevnými nervami... Novší zákazníci by však už asi s tým nemali mať problém, lebo ho vraj nahradili a my sa snáď raz dočkáme dokončenia...
Odpovedať
Bývame cca 10 mesiacov s spokojnosť s firmou bola dobrá. Problém bol elektrikár ktorý mal problém s organizáciu prace vďaka bohu majú nového. Čo sa týka materiálov tak dávajú zlatý stred vonkajšia omietka weber,vnútorná farba primalex polar. Interiérové dvere sme si vyberali,obklad,dlažbu a sanitu sme si kúpili sami čiže toto je všetko vo vašej moci mozete si kupit podľa rozpočtu ale kľudne aj lacnejsie alebo drahšie 🙂 Ak máte otázky kľudne odpoviem poprípade ako som písal na FB nás dom je k dispozícii tak ako sme boli aj my pozrieť u jedného pána
Odpovedať
@michal_za foto?
Odpovedať
@peter977 nápis mi správu odfotím čo treba 🙂
Odpovedať
@michal_za no dom predsa. Ak dávaš recenziu, tak daj aspoň pár foto domu, nech je to uveriteľné
Odpovedať
@peter977
Odpovedať
@peter977 v tomto telefóne nemám fotky ale aspoň takto
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
Ľutujeme deň, kedy sme túto firmu oslovili. Ak má niekto záujem, súkromne pošlem foto, maily s komunikácie, audit stavby a odpoviem na všetko, čo budete potrebovať. Ak chcete mať kvalitný dom a spávať pokojne bez starostí tak sa nedajte nachytať na krásne slová p. Gerliciho.
Odpovedať
Dobrý deň viete mi nieto poslat koľko Vám firma goldhaus dala cenu hrubej stavby aj z krytinu riny a zvody mne stavala firma doma ale ceny prehnane dal som firme 33500€ a ešte žiadajú 22000€ spravili podlahové kúrenie. nekompletnu elektroinštaláciu .vodoinštalácie .zle skúsenosti z oknami aj dverami dvere nejdú zamknúť okna sa zle zatvárajú .ziadam odnich aby odstránili zavady a nikto snich nemá záujem sa prísť ani pozrieť minuli rok doviezli materiál na stavbu rok sim ho mal uskladnení na svojom pozemku a až teraz po ročnom naliehani ho odviezli .prosím pošlite mi do mailu koľko vás stala hrubá stavba ja mám 70m2 stalo má to 32500€ plus chcú doplatok 22000€ ďakujem .mail-romanjanec334@gmail.com
Odpovedať
@michal_za zdravým si spokojný stou firmou je nás tu veľa co niesme spokojný 😔a cení majú úplne prehnane
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?