Skladba steny

14. apr 2018150

Prosím Vás, ti čo sa v tomto trochu vyznáte, je toto vhodná skladba steny na montovaný dom? Zvnútra von => malovka, sadrovlaknita doska, parozabrana, kvh hranol s minerálnou vlnou doskovou, sadrovlaknita doska fermacell, polystyrén, lepidlo, sklotextilna sietka, penetracny nater, exterierova omietka.Ja vobec neviem či tu môže ísť o difuzne otvorený či uzatvorený systém z toho aké sú tu použité materiály. Mne to príde ako taký mix. Ďakujem vopred za odpovede.

 • @kristinav1  ked je v skladbe parozábrana tak to bude difúzne uzatvorený systém.

 • @stif0  A prosím Vás, to že je tam tá drevovlaknita doska to nevadí? Mňa tam mýli hlavne tá, lebo ja som si stále myslela že ona sa používa skôr v difuzne otvorených systémoch, ze v uzatvorenom systéme by mala byť OSB doska. Mám z toho už riadny mix.

 • @kristinav1  Podľa mňa je výhoda drevovláknitej dosky v tom že už sa môže rovno pretmeliť a natrieť. Na OSB musíte ešte dat sadrokartón v tomto to je jednoduchšie. Neviem ako to je cenovo chcem si spraviť garáž ako drevostavbu tak som to len trochu sledoval.

 • Sponzor fóra
 • Neni som odbornik na drevostavby no ja nevidim dovod preco by tam mal byt fermacell a nie osb (pre spevnenie) kedze sa to cele ide zateplovat... dodavatel vam ako odovodnil pouzitie fermacelu?

 • @madein1974  S firmou som sa o tomto nerozpravala, mam ich len v uzsom vybere, zistujem si info .... a ked som videla tu skladbu steny tak som zneistela. Tiez mam pocit ze by tam stacila Osb doska ak by malo ist o difuzne uzatvorenu stavbu.

 • @kristinav1  prečo sa na to nepýtate projektanta? Máte projekt, od skladby sa odvíjajú výpočty, ako môže dodavateľ navrhovať iné zloženie? To už každý kto má v nose dierky môže zasahovať do projektu? Aspoň sa ich opýtajte , či majú stavbyvedúceho s razítkom.

 • @kristinav1 @stif0  tak sadrovlaknita, ci drevovlaknita doska? Budem predpokladat, ze sadrovlaknita...ta by tam bola pouzita z technickeho hladiska v poriadku, aj ked castejsie sa pouziva OSB. Celkova skladba sa mi nepaci, kedze nie je pouzita nejaka instalacna vzduchova medzera pred parozabranou. Zislo by sa vediet aj hrubky jednotlivych vrstiev.
  @jan45  tipujem, ze toto je skladba od nejakeho dodavatela stavby

 • @janvirostko  našiel som na stránke jedného výrobcu drevoobrábacie skladbu steny s fermacell. Je tam aj rošt na vzduchotesnu rovinu.

 • @stif0  toto sa mi uz paci na prvy pohlad 🙂

 • @jan45  dobrý deň, nepýtala som sa priamo tej firmy, lebo som chcela počuť nezávisle odpovede. Tiež nikde nespomínam že im chcem meniť to ako majú navrhnutú stavbu steny, ja sa v tomto len nevyznám a hľadala som názory ľudí čo sa v tom vyznajú. S pozdravom Kristína a jej dve nosné dierky.

 • @janvirostko  Dakujem, sadrovlaknita tam malo byt. A môžem sa Vás opýtať aký je rozdiel medzi tými dvomi?

 • @janvirostko  a ešte sa Vás môžem spýtať, prečo by sa mala dávať tá inštalacna vzduchová medzera? A čo sa stane ak nie je navrhnutá? Ospravedlňujem sa za asi hlúpe otázky, ale ja som v tomto úplný začiatočník. 🙂

 • @janvirostko
  @stif0
  Aj mne sa to celkom páči ale rád by som to videl naživo a to by už nemuselo vyzerať ako na obrázku. Už len zakladanie konštrukcie priamo iba na platňu s hydroizolaciou mi ide proti srsti. Žiadna tesnosť medzi hranolom a základovou doskou nieje. Trošku som sa nad týmto zamýšľal a aj by som už vedel ako to urobiť lepšie ale to by som musel začať stavať drevodom 😃. Ešte mi prosím napíšte či nie je lepšie riešenie ( síce drahšie) použiť striekanú izoláciu do konštrukcie ako obyčajnú.

 • @kristinav1  bez medzery na rozvody instalacii vznikaju derave domy. Parozabrana je pri "difuzne uzavretej" skladbe velmi dolezita a ked su v nej diery od kablov, zasuviek, rozvodov vody atd, tak sa straca jej zmysel. Cez netesnosti prechadza vlhkost a kondenzuje vnutri konstrukcie.

 • @blackomt  napojenia vsak obrazok neznazornuje. Snad to robia dobre a parozabranu potiahnu az na hydroizolaciu podkladneho betonu a vzduchotesne prilepia 🙂

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?