Posudok

5. jan 202250

Dobrý deň, máme montovaný rodinný dom (oceľová konštrukcia).
Potrebovali by sme vyhotoviť oficialnu správu alebo posudok o reálne použitej technológií a materiálu, keďže sme zistili nesúlad medzi projektovou dokumentáciou a reálnym vyhotovením.
Vie nám niekto doporučiť znalca, ktorý by vedel posúdiť túto technológiu?
Ďakujem

 • stavebny dozor?

 • @tamarka_32  Stavebný dozor pravdepodobne stavbu počas jej realizácie ani nevidel. Potrebovali by sme niekoho, kto by vedel posúdiť, či pri tomto dome bola zvolená technológia dodržaná v zmysle štandardov alebo sa niečo zanedbalo, keďže sa nám objavili plesne a tento typ domov by mal byť práve proti plesniam odolnejší.

 • @klara2013  Posudok je zbytočnosť - zbytočne vyhodené peniaze. Čo tým chceš dosiahnuť?

  Radšej sa sústreď na odstránenie problémov - ak máte plesne, doinštalujte rekuperáciu. Alebo zistite dôvod a ten riešte. S konštrukciou domu už nič neurobíš.

 • Sponzor fóra
 • @chrobak7  Ďakujem z názor. Rekuperáciu ideme riešiť tiež, na to sme už prišli. Teraz je zvolená iba lokálna, na jednom mieste v chodbe....teda cirkulácia vzduchu do izieb nefunguje. No my sme prišli na to, že aj skladba stien nie je taká ako je prezentované a potrebujeme sa poradiť, či sa aj s tým niečo dá ešte urobiť.

 • @klara2013   Zatepliť.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Našim zákazníkom poskytujeme komplexné rekonštrukcie bytov, rodinných domov ako aj stavby rodinných domov. Spolupracujeme s interiérovými dizajnérmi a
  Staviame murované rodinné domy. Špecializujeme sa na výstavu domu na kľúč, ale realizujeme aj vlastné projekty na predaj.
  profi-rekuperacia.sk
  Liptovský Mikuláš
  Naša firma sa špecializuje na montáže riadeného vetrania s rekuperáciou tepla pre rodinné domy, byty a iné obytné aj komerčné priestory.
  Články od našich partnerov
  Radíme pri nákupe: Ako vybrať práčku?
  Chladenie interiéru stojí viac ako vykurovanie, myslite preto na roletové a žalúziové preklady na vonkajšie tienenie
  Dvere Master - precíznosť bez limitov
  Archív článkov od partnerov