Oplatí sa postaviť montovaný keramický dom?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte , Pomaly začínam uvažovať o stavbe domu a robím si prvotný prehľad. Ako asi každý aj ja pozerám na čo najekonomickejšiu prevádzku a náklady na výstavbu. Vzhľadom na efektivitu a náklady ma zaujal montovaný keramický dom. Rád by som trošku rozprúdil debatu, načerpal informácie a skúsenosti. Nejaké základné informácie o stavbe keramického domu som si naštudoval ale informácií je málo a preto by som si rád moje fakty a dohady nechal potvrdiť. Berme v úvahu že sa jedná o bungalov napr. 130 m2. Plusy ktoré vnímam ja v prospech keramického domu: - Hrúbka betonových stien je cca 15 – 17,5 cm. Keramické steny majú vraj tepelné vlastnosti porovnateľné s oveľa hrubším ytong, profix atď. Moja predstava je 15 cm alebo 17,5 cm múr a na to 20 cm zateplenie. Šírka múra by bola teda 35cm. Pri ytongu 30 + 20 zateplenie to je 50 cm hrúbka múra. - Pri dodržaní vonkajších rozmerov podľa projektu sa zväčší vnútorný priestor v prospech izieb alebo na rovnakom pôdoryse vznikne celkom slušný šatník alebo menšia izba. - Pri dodržaní vnútorných rozmerov izieb sa zmenší stavba čo ma za následok: o menšia šírka základov a základových pásov, o menšia základová doska a menej železa o menšia strecha o menej zateplenie o menej fasády o menej chodníkov , obrubníkov atď. o menší veniec a debnenia , železa atď. - Pri betonových stenách odpáda potreba vnútorných omietok a sieťok , vraj ich stačí iba maľovať alebo dokonca môžu ostať tak o ukázať peknú štruktúru betónu. - Pri betonových stenách je lepšia zvukotesnosť - Odpadá potreba venca pri pultovej streche ? Ja si myslím že áno - Úspora času a starosti s výstavbu - úspora nemalých finančných nákladov na murárov a materiál - rovnosť stien a presnosť stavby - minimalizovanie tepelných mostov Neváhajte ma opravovať ak si myslíte že sa mýlim. O cenách prehľad nemám , netuším o koľko % je rozdiel v cene pri hrubej stavbe z ytongu alebo keramickej stene. Môj postup by mal byť, že základy si spravím sám, firma mi dodá a postaví len priečky a strop. Strechu a ostatné mi spravia miestne firmy a svojpomoc. Aký môže byť odhadovaný rozdiel v cene pri rovnakej hrubej stavbe z ytong a keramiky ? Pri keramickom dome je prvotný náklad určite vyšší ale vráti sa mi táto investícia na rozmerovo menšom dome, omietkach (vonkajších, vnútorných), sieťkach , murároch, vodároch, elektrikároch (siete sú už zabudované do keramických stien vo výrobe) milión ďalších veciach ? BONUS: Jedná sa o suchú stavbu a teda netreba žiadne prestoje.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@daralbajda nuž, ale keď steny stoja, strecha nahodená, tak už takto hýbať zo schodiskom 😅 môj kompromis bol vysunut schodisko do chodby (našťastie je dosť široká) a urobiť delenú podestu a nie celu ako som chcela. Samozrejme musíme mat menšiu nášlapnú pľochu schoda, vyššiu výšku schoda a sj väčší uhol schodiska... no inak vy sme tam museli mat točené schodisko ktoré som zamietla projektantovi hneď a povedala dom že môže vysunut schodisko aj mimo domu ak mu to inak nevychádza, ale určite nechcem točité schodisko.... no v projekte to vidieť nebolo ale keď došlo na schody tsk sme zistili že stupienky nám boli naprojektované 20x20cm a sklon 45’. Čistá samovražda 🙃
Odpovedať
@weissrose a nebolo lepsie robit ho z tehly ? Preco ste chceli takto ?
Odpovedať
@weissrose ved na schody sa pise pocet schodov a ich rozmery,hadam to nekreslil vyuceny pekar....
Odpovedať
Profilova fotka
@janopopovec my sme chceli tento druh stavby hlavne kvoli úžitkovej ploche ktorá je o dosť väčšia ako pri murovanom dome a druha dôležitá vec ktorá nás zaujala bola rýchlosť výstavby. No v skutočnosti vedeli postaviť 1 poschodie rýchlo, potom sa 2 či 3 mesiace nevedeli rozhýbať s tým aby urobili deku a nakoniec druhé poschodie... Takze rýchlosť výstavby ako takej je super, no čakať na nich a oni ti dajú 8 termínom a ani neorijidu... to je na nervy a človek hneď zvažuje že na akú rýchlosť výstavby nás to vlastne nahovorili 😂 Inak by mal mat dom dobre tepelnoizolačné vlastnosti, ale zo zatiaľ posúdiť neviem keďže je dom ledva pod strechou 😎
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda práveže asi kreslil 😂 nevuem čo to bolo za človeka ale cely projekt bol nepresný a úplne nedomyslený. Ale kazdy svoju prácu robí tak ako uzná za vhodne, no ja na jeho mieste vrátim papiere zo strednej školy a aj titul z výšky a idem robiť niečo kde moje chyby nebudú stať ľudí toľko peňazí... Vkladám foto schodov z projektu. Nemám stavebnú školu a neviem vylúštiť či je toto ok alebo ako zistím presnejšie rozmery...
Odpovedať
@weissrose aku mate podlahovu a aku uzitkovu plochu ? Cim budete kurit,? Ake tepelne stratu vam vypocitali ?
Odpovedať
@weissrose ako je tá čierna guľka a šípka to sú schody a tam je napísaný počet výška a dĺžka stupňa .nevidím dobré ,ale je tam myslím 200x300mm prečítajte si. A k tým termínom.Ak neplnia nezaplatte im....si nemôžu robiť z Vás srandy,sú to Vaše peniaze.....Ja by som ich vyhnal.....a nezaplatil pre nedodržanie termínu...
Odpovedať
Profilova fotka
@janopopovec podľa papierov je zastavaná plocha 213m2 a úžitková 188,46m2. Budeme mat plyn a podlahove kúrenie na vodu. Ale tie tepelne straty momentálne neviem dohľadať. Manzel zo sebou nosí tieto papiere keďže ideme objednávať kotol, rekuperaciu, bojler, soláry a riešime vodu, takze to má pravdepodobne u seba v aute. Ale rozhodne to nieje pasivny dom 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda je tam napísané 15x200=3000. Čo si bežne človek nevie ani predstaviť či je to ok a viac menej si tsm tie drobne čísla ani nevšimne 😅 ale že aj výška schodu je 20, tak to už je inak premyslene schodisko 🤣 Veľa sme si o schodoch čítali, prepočítavali, kreslili v programoch po nociach, ale len toto bolo ako tsk reálne znesiteľne, no od mojich predstav celkom vzdialene... A mame im doplatiť po ukončení prác ešte asi 2500€ tuším, no tam má byt mínus pokuty čo meškali a škody čo napáchali... takze ešte oni nám by museli vracať... a keď do kuknem ich dlhy vo výške 5,8 milióna tak mi je jasne že od nich neuvidíme nič a tak môžeme len čakať či budú mat tu drzosť pýtať. Ale súdneho znalca už mame nachystaneho, keby niečo 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@weisrosse pani čo v projekte nieje vidno keď tam mate napísane 15x200? Teraz to viete prečítať a keď ste to podpísali, vtedy ste nevedeli prečítať? Aj v banke máte podmienky malým číslom. Č ani tam nečítate čo podpisujete?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Ahojte, prosim ma niekto skusenost s firmou ceramichouse.sk? To,co spominate v diskusii mi nie je moc jasne. Dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@weissrose Ahoj môžem sa spýtať ko to vyzerá s tým vašim keramickým domom teraz? Zvažujeme to kúpiť v Brne pretože je to výrazne nižšia ponuka oproti normálnej tehle a zaujíma ma aké to ma nevýhody. Napríklad či to m dlhú životnosť alebo trebárs či nato niektoré banky nedokážu poskytnúť hypotéku atď.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@janiss999 ahoj. Dom ako taký super, zatiaľ po 3 týždňoch bývania nevidím žiadne negatívum 😉 záleží asi len od toho kto ho robil, lebo nie každá firma čo ich stavia to vie... Životnosť je podobná ako pri murovanom dome, niako extra sme ju neriešili... Hypo úplne v pohode. Teda aspoň na Slovensku sa to berie ako murovaná stavba kde platí že ti pustia peniaze pri postavení 1m stien a dávajú ju na tento druh stavby bežne, ale počula som od finančnej poradkyne že jeden jej klient mal s tým u niakej banky problém a menil kvoli tomu banku 😉 A trocha má zaskočilo že to mohlo niekoho mohlo stať menej ako murovaná. Nás to stalo o dosť viac ako keby sme stavali klasickou metódou 🙃
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@weissrose je to smutné, také Slovenské, firma chce zbohatnúť z prvej zákazky (ihneď kupovať jachtu v Chorvátsku) nevyplatí robotníkov a preto nasvchál im to dodrbkajú. napr. keby toto spraví vo Fínsku, niekde by nedostal žiadnu zákazku aj keby menil obchodné meno, tam sa sleduje osoba na 15 rokov dozadu, ktoré faktúry neuhradil.... Skor mám obavy či do tých stien dali toľko toho granulátu ako to majú vo vzorkách!!!. Tiež plánujem niečo také, ale pokúsim sa objednať firmu z Nemecka, alebo z Rakúska, a chcem vidieť výrobu stien..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@weissrose Ahoj, dúfam, že sa vám stále býva dobre 🙂. S mužom hľadáme niekoho, kto býva v dome postavenom z keramických panelov. Pokukujeme po tejto možnosti, no radi by sme sa porozprávali o tom s ľuďmi, ktorí si týmto procesom už prešli. Myslíš, že by sa dala zrealizovať krátka priateľská návšteva?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
dobrý deň chcel by som sa spytat na recenzie ceramic houses ma niekto s firmou skusenosti ??na kolko som s nimi komunikoval a mozem povedat aj ochota vsetko zatial super dakujem za recenzie
Odpovedať
@radim143 "ked vtacka lapaju ,pekne mu spievaju...." slovenske prislovie....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
Dobrý deň milý stavitelia a stavitelia ako aj vy tak aj ja som sa rozhodol, že je načase uskutočniť môj sen a postaviť si dom. Môj rozpočet je 210000 eur není to veľa a tak musím pozerať po cene. Prečítal som si vaše recenzie a pozerám, že máte veľa skúseností a chcel by som vás o tieto skúseností poprosiť. Čo sa týka výber serióznej firmy to je asi základ lebo mám v pláne staviať dom v Nemecku. Ďakujem za všetky rady.
Odpovedať
@peter1007 silicateworld po starom a po "novom" ceramichouses.. velmi zle skusenosti, velmi velmi zle. Arogancia, drzosť, klamstvá. Skoro riesene sudnym sporom. Nedávno postavená holostavba u nás.. sused už býva, pochvaľuje si vlastnosti betónu s keramzitom.
Odpovedať
@zlyhund takže ty neodporúčaš, ale sused áno? Dobre tomu rozumiem?
Odpovedať
Profilova fotka
My na ceramichouses nedame dopustit. Obchodnu manazerku sme mali mega ustretovu a milu 🙂 Vystavba domu bola na slovenske pomery rychla a ukazkova. A ak si niekto myslite, ze postavite dom bez problemov, tak sa na to vykaslite. To je nerealne!
Odpovedať
@jakabkodano Sused je s domom spokojný nakolko už ho má obývateľný. Naša nespokojnosť spočíva v komunikácii s firmou a jej arogantnymi pracovníkmi/vedením firmy.. Dajte si hlavne ich plávajúce základy, ak sa rozhodnete inak, skomplikuju vám všetko čo sa len dá... My sme dali základy klasické a dali nám to riadne vyžrať...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?