Olej Osmo 420 na sibirsky smrekovec

Zobraz úvodný príspevok
Chcel by som natriet obklad fasady zo sibirskeho smrekovca na zahradnom domceku niecim bezfarebnym, co by zachovalo prirodzenu farbu dreva bez sednutia. Mam iste pochybnosti, ze existuje nieco bez pigmentu, co realne obsahuje nejaku UV ochranu, ale olej Osmo 420 sa tak tvari... a dokonca podla technickeho listu ho staci obnovovat len kazde 3-4 roky. Je to realne?
Odpovedať
1
2
@zuzanale pozeram, pisu, ze je vhodny aj na fasady... pride mi trocha divne, ze to je v plechovke so stuplom, clovek aby si to do niecoho prelieval. No mozno tomu dam sancu. Myslis, ze ma cenu to natierat este teraz? Vonku je vlhko, drevo asi tiez nebude najsuchsie :\
Odpovedať
@gashtaan no hej tie 1l balenia nedomysleli 3l bal uz je v klasika vedierku cize v pohode... Ono ak nemas vyslovene zmoknute to drevo tak mozes, mrazy teraz niesu cca +10 na natieranie moze byt a pri tomto je ze od +5 takze sa da.... Oleje aj tenkovrstve lazury znesu aj vacsiu vlhkost dreva nejaku silnovrstvu laz by som uz neriskovala...
Odpovedať
@matko291 spotreba Osma myslis? My sme natierali hoblovanu palubku a vydatnost praveze lepsia, ako pisu.. Dekoracny olej ani nevravim, ten mam uz 2,5 litrovu pikslu 10 rokov a nie a nie ju minut. Tvrdovoskovy olej vychadza na hoblovane drevo tak, ako pisu a lepsie.. Je dolezite aj to, ako natieras, dekoracny olej urcite vtierat handrickou, tvrdovosk som ja vzdy stetcom natierala, nie valcom..mam pocit, ze pri valci mas vacsiu spotrebu a nechava vacsiu vrstvu, co nie je pri tvrdovosku ziaduce.. Vrstva ma byt co najtensia a radsej 3x natriet, ako raz hrubo.. Na nehoblovanom dreve to bude samozrejme asi uplne ine.. Ale to minies zo vsetkeho podstatne viac, ja som takto natierala stity Xyladekorom a nevedela som sa dokupovat farby, bo stity z nehoblovanych dosiek..
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi ďakujem máš ss.
Odpovedať
@zuzanale kupil som ten Terasoil od Coloraku. Natrel som zatial jednu vrstvu, islo to s tym celkom dobre a spotreba o dost nizsia, nez pisali, minul som asi 1.5l na cca 28m2, az mi je to divne.
Odpovedať
@gashtaan ono vzdy je to od toho ako saje drevo kazde si vezme kolko moze zvycajne suche drevo pije viac, supni na to potom este jednu vrstvu a na jar ked to bude drevo presusene od slniecka skus este jednu... Ale je fakt ze vydatnost je vzdy nizsia ako ma akykolvek vyrobca uvedene na plechovke posledne som lusonolom natierala piseme ze 20m2 z l a takych max 15-16 som natrela aj ked je pravda ze tam boli 2 rozne povrchy...
Odpovedať
@zuzanale vlhkost dreva ked som to meral pred natieranim bola do 16%, no sibirsky smrekovec nevyzera moc save drevo sam o sebe... uvidim ci stihem este dalsiu vrstvu, zajtra ma zase prsat a z nedele na pondelok hlasia mrazy, tak snad sa pocasie este polepsi.
Odpovedať
@gashtaan taka vlhkost moze este byt, zaklad je aspon ta jedna vrstva do jari to urcite vydrzi... Inak uz som videla marketigovy clanok kde blazni od primalexu resp ich vyrobca PPG povedali ze este nad 20 je to pri tenkovrstvej a oleji ok, oni aj pri silnovrstvej tvdia ze 17 je v poriadku co nehrozi tam tak do 12 je uz az az...
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan a ake stare je to drevo ? Smrekovec treba nechat zvetrat....
Odpovedať
@majkoj ved toto, preto to teraz robim na poslednu chvilu, cakal som, kym to trocha zvetra... drevo je na fasade cca 7 tyzdnov.
Odpovedať
@zuzanale tak ako sa hovori - papier znesie :) Nakoniec nezacalo prsat az dnes, ale uz vcera okolo 22, takze asi 12 hodin po natreti... v navode pisali, ze 24 hodin nema byt natrete drevo vystavene dazdu, moc mi to nevyslo :\
Odpovedať
@zuzanale pocasie bolo paradne, tak som natrel aj druhu vrstvu... z 3l plechovky mi este cca 1/5, zostala, a to som podla papierov cakal, ze to cele bude na jednu vrstvu a potom este dokupim :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@gashtaan super tak máš hotovo ;-)
Odpovedať
Ahojte.citam ze spominate vyrobky osmo.Vie mi niekto poradit cim natriet/osetrit kuchynsky stol a stolicky z palisandru?je vhodny osmo vosk transparentny?
Odpovedať
@marcel714 ak osmo tam asi najskôr len ten čistý vosk čo majú .... lacnejšia varianta včelí vosk od HG alebo trebárs teakovy olej ...
Odpovedať
Profilova fotka
@marcel714 momentalne prerabam stol so stolickami. Drevo natrete nejakou calvados farbou. Vsetko som rozobrala, obrusila, teraz som ich poskladala, zalepila, opravila chyby s domacim tmelom a uz len cakaju na natretie osmo olejom. Som zvedava na vysledok. Osmo je dekoracny vosk na vnutorne pouzitie (hodvabne sivy). Robili sme skrinku z dreva a natierali sme bielou len jednu vrstvu a vyzera to naaadherne. Drevo prenika svojou strukturou a zarovenje to tak krasne biele a nezne :-D Ak chces, aby to dlhsie vydrzalo, tak to treba prebehnut osmo tvrdym voskom. Ja to nedavam.
Odpovedať
@kamilka22381 ide mi hlavne o to,aby som nenarobil viqc skody ako osohu
Odpovedať
Profilova fotka
@marcel714 ja by som sa toho nebala. Ja mam aj obycajny olej na pracovne dosky z ikei. Ale napriklad aj lanovy olej. Ale myslim, ze vosk by bil pre twba najhodnejsi. Pekne rozjasni a zakonzervuje farbu. Ale mozno ti ini poradia viac.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Dobrý deň, idem robiť výplň brány zo sibírskeho smrekovca ktorá nebude nijako pod strechou. Chcem sa spýtať čo by bolo najvhodnejšie na jej ošetrenie. Rád by som sa vyhol nejakým lakom. Viete mi niečo odporučiť? vopred ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@kaldes -> ADLER PULLEX BODENÖL, ja mam farbu larche/smrekovec. Vyhni sa bezfarebnym odtienom, ich UV stabilnost je omnoho mensia ako u pigmentovanych.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@gashtaan ahoj, prosím Ťa, ako hodnotis ten olej po rokoch na drevo? ďakujem
Odpovedať
@katies0410 ak myslis ten Terasoil, tak za mna super.
Odpovedať
@gashtaan áno ten som myslela. Máme už pár rokov sibírsky smrekovec a každý rok natierame niečím iným a vždy je to slabé. Hneď sa to vysucha,tak zase hľadáme. A po akej dobe si musel znovu olejovat?
Odpovedať
@katies0410 asi myslis terasove dosky? Ja to mam ako obklad zahradneho domceka, takze sa to nema ako vysuchat a staci mi to natret raz rocne.
Odpovedať
@gashtaan aha, jasné ďakujem za odpoveď. Áno ,ja som myslela na terasu a na plot.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?