Najlepšia firma na výstavbu drevodomov

Profilova fotka
Ahojte, viete mi odporučiť firmu na výstavbu drevodomu? Ďakujem
Odpovedať
prestuduj si stare temy a skupinu "Montovane domy"
Odpovedať
@martin_ruso_rusinko v rodine budeme stavat dom s firmou treemont. (pre rodicov) Pri rozhodovani je dolezite aku robi firma konstrukciu - skladbu stien, cena, kvalita prevedenia. Ci je: 1. ci dufuzne uzatvorenu alebo otvorenu. (otvorena je lepsia, drahsia a tiez treba aby to firma vedela) 2. ak uzatvorena tak konstrukcia - instalacna predstena. Pri tejto firme je vyhoda ze dava pod sadrokarton OSB dosku, teda maju steny dobru nosnost. Instalacna predstena je dobra v tom, ze ked sa urobi parozabrana, da sa pekne skontrolovat ci je dobre urobena, spojita atd. Ked predstena nie je, tak sa tato parozabrana pravdepodobne poskodi. Parozabrana je dolezita preto, aby bol dom vzduchotesny. Aby nefucal do izolacie teply vzduch a tam na rozhrani teploty nekondenzoval a drevo nezhnilo. Rozhodli sme sa pre dif. uzatvorenu konstrukciu. Davaju priecky vatu 160mm (tusim) a izolaciu polystyren 200mm, do stropu 400mm vaty a do podlahy 150mm eps co je velmi dobra izolacia. Zaklady neizoluju XPS - to sme hovorili, ze by sme chceli = teda dake EUR navyse ale je to malickost. Kvalita prace co som pocul by mala byt dobra. No a samozrejme je dolezita cena. Ta sa nam zdala prijatelna.
Odpovedať
Profilova fotka
Určite Wittnerhaus
Odpovedať
Robíme viacerím firmám vodoinštalácie do drevodomov. A firma Rajbývania z Levíc (robia na celom Slovensku) ktorá robí fakt kvalitne, žiadne osb dosky, alebo sadrokartón, ale domy robia z fermacelu a z kvh profilu. Dávajú pozor na parozabranu, a dobre zaizoluju domy.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@adam_sangala dakujem za info. o tomto som este nepocul. Problem s domom je teda vo fasade, ze praska? Na kolkych miestach? Interier je v pohode alebo su s domom dalsie problemy? Finstat som si pozeral ale predpokladal som, ze mozno nejde vsetko na papier. Neviem ako to chodi pri stavbach na kluc ale majstrov pozname... o papieri ani pocut. Pocas vystavby mam v plane byt casto na stavbe a kontrolovat. Zdrbat ich aby vhodne kotvili a robili hokejky nie je taky problem. Skontrolovat konstrukciu, parozabranu, kvalitu SDK si tiez viem. Samozrejme, ze je otazne ako by majstri reagovali. Ci opravia alebo nie.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@adam_sangala tak to je celkom masaker. podobne som videl tu na MS tiez na jednom dome. a to vyzeral byt taky luxusnejsi a vacsi dom. (tam ale firma prisla a urobila fasadu nanovo). Viete uz aky je tu problem? Ci pena/kotvenie alebo co?
Odpovedať
@adam_sangala to je ozaj tazka bieda :-S
Odpovedať
@martin_ruso_rusinko ešte pred tým ako tu bude 20 strán odporúčaní na 400 rôznych firiem... Skús napísať či chce katalógový dom, alebo individuálny projekt. Či chceš hrubú stavbu alebo dom na kľúč (nie každá firma robí na kľúč) a do akej sumy sa chceš zmestiť.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@adam_sangala ďakujem za referenciu. Každopádne ak by bol problém iba vo fasáde tak sa dá na to dohliadnuť. Ten prístup tiež nepoteší.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?