Menu Forum

Montovaný pasívny dom pod 50 000 Euro. Komu dať spraviť?

15. júl 2016  • 
fotoportrét
fotoportrét
2l8
Registroval sa 11. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 107 príspevkov. Má 2 priateľov.
  • Snívam o dome
fotoportrét
fotoportrét
2l8
Registroval sa 11. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 107 príspevkov. Má 2 priateľov.
  • Snívam o dome
 Ahojte, chcel by som vás poprosiť o radu. Snažíme sa zorientovať a nájsť najlepšiu firmu na montované pasívne domy - najlepšie v okolí Nitry. náš domček si predstavujeme približne takto:

* mal by byť jednoznačne poschodový
* dole:
- obývačka s plochou cca. 25 m2
- kuchyňa s malou komorou (aby sa dalo v tej kuchyni aj hybať )
- miesto pre jedálny stôl (najlepšie trosku vysunutá stena, aby stolík moc nezasahoval do obývačky
- WC + vstupná malá chodba na topánky
* hore:
- iba 2 izby o výmere aspoň 20 m2
- sprcha (možno ak sa dá aj WC, ale zvlášť), ale netreba to tam tlačiť , ak by to nevyšlo.

A ak by sme sa vošli do ceny, tak uzavretá normálna garáž.

Vedeli by ste nám prosím niekto skúsenejší poradiť nejakú dobrú overenú firmu, ktorá by nám aj ponúkla rozumnú cenu? A ktorý spôsob je podľa vás najlepší z hľadiska financovania - banka, či ŠFRB?

DAKUJEM velmi pekne za info!
19. apr 2011 o 19:27  •  sníva o dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Poradenstvo v oblasti energeticky a investične nenáročnej výstavby
Jarka Černá PRO

Plyn, voda, vykurovanie, klimatizácia - Okres Malacky
292

“Zasaď strom... http://www.energia.sk/tema/obnovitelne-zdroje/francuzsky-veterny-strom-vyuziva-aj-ten-najlahsi-vanok/15288/”
(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

292

“Zasaď strom... http://www.energia.sk/tema/obnovitelne-zdroje/francuzsky-veterny-strom-vyuziva-aj-ten-najlahsi-vanok/15288/”
(Pred 1 rokom)

@2l8 To bude trošku problém. Už keď vyslovíte slovo pasívny... prichádza k umelému navyšovaniu ceny. Zatiaľ asi najlepší spôsob stavby je: navrhnúť si skladby konštrukcií sám (čo sa hodnôt R týka) a s týmito požiadavkami osloviť firmy na drevostavby a aj murované. U tých druhých je akosi väčšia šanca na úspech, čo sa kvality a aj nízkej ceny týka.
Zopár drevostavieb od firiem je aj v tunajších fotoblogoch.
19. apr 2011 o 19:33  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
2l8
  • Snívam o dome
fotoportrét
fotoportrét
2l8
  • Snívam o dome
 Pozeral som napr. taku firmu drevostavby.sk a pod., ale bojime sa toho dreva emoticon Neviem, mozno by sa predsalen dala nejakym sposobom okresat ta cena. Len neviem najst vhodnu firmu :( Mozno trosku keby sa zmensili izby - napr. spalna nemusi byt velka - staci miesto na postel, skrinu ... A detska tiez taka normalna. Asi budem musiet skusit pohladat nejaky zoznam firiem z okolia NR, ci nemaju podobnu ponuku. Rozmyslali sme o nizkoenergetickych, ale pasivny je myslim lepsi.
19. apr 2011 o 19:54  •  sníva o dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

292

(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

292

(Pred 1 rokom)

http://www.modrastrecha.sk/forum/tema/stavba-skoro-pd-z-klasickych-tehal/

Myslím, že nie je podstatné, či bude merná potreba 14 alebo 21. Hlavne, že nebude 80.
Zdar pri hľadaní!

19. apr 2011 o 19:57  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
selo (40 r.)
55
Registrovala sa 18. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 40 príspevkov, 7 albumov a 3 články. Má 17 priateľov.
  • Staviam dom
    Helcmanovce, Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
selo (40 r.)
55
Registrovala sa 18. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 40 príspevkov, 7 albumov a 3 články. Má 17 priateľov.
  • Staviam dom
    Helcmanovce, Slovensko
 Môj manžel projektoval náš pasívny dom a na jar ideme stavať, rozpočet 50000. o
7. jan 2012 o 20:08  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

292

(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

292

(Pred 1 rokom)

@selo ...by to chcelo nejaké obrázky z projektu aj s popisom. Ďakujeme.
7. jan 2012 o 20:30  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
fefe30
10
Registroval sa 17. apríla 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 132 príspevkov. Má 5 priateľov.
  • Staviam dom
    Nitra, Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
fefe30
10
Registroval sa 17. apríla 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 132 príspevkov. Má 5 priateľov.
  • Staviam dom
    Nitra, Slovensko
 Za 50 tis. sa dá, ale to by si si musel úplne všetko robiť sám. Keď nato chceš firmu bude to skoro dvojnásobok.
8. jan 2012 o 10:46  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
porthos
10
Registroval sa 20. decembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 108 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
porthos
10
Registroval sa 20. decembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 108 príspevkov.
 skús www.stavomont.eu ...možno sa dohodnete a projekt si vyberiete sami...Ja si od nechávam postaviť RD na kľúč a v cene je aj základová doska a solárny systém alebo kuchynská linka...Veľa zdaru emoticon
8. jan 2012 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pr (49 r.)
Ja
xx PRO

Stavebné a montážne firmy - Okres Bratislava
10
fotoportrét
fotoportrét
pr (49 r.)
Ja
xx PRO

Stavebné a montážne firmy - Okres Bratislava
10
 @2l8 s firmou ...pasivny...na kluc.....za 50.000....nerealne
8. jan 2012 o 12:07  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
geroj (31 r.)
1
Registroval sa 23. novembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 227 príspevkov a 1 album. Má 2 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
geroj (31 r.)
1
Registroval sa 23. novembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 227 príspevkov a 1 album. Má 2 priateľov. Okres Bratislava.
 @2l8 ak chcete skutočne pasívny dom, hodte si do googlu createrra. Je to ateliér, ktorý sa zaoberá predovšetkým pasívnymi domami (angažujú sa aj v IEPD), majú skúsenosti s drevostavbami a určite vedia odporučiť aj firmy.
8. jan 2012 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
fuso
1
Registroval sa 23. júna 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 148 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Košice.
fotoportrét
fotoportrét
fuso
1
Registroval sa 23. júna 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 148 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Košice.
 @selo svojpomocne idete stavat?
28. jún 2013 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
fuso
1
fotoportrét
fotoportrét
fuso
1
 @porthos robis reklamu alebo si nahanas klientov :D
28. jún 2013 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
yaninca
23
Registrovala sa 4. februára 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 1113 príspevkov a 2 albumy. Má 40 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
yaninca
23
Registrovala sa 4. februára 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 1112 príspevkov a 2 albumy. Má 40 priateľov.
 @geroj ano, len za 50tis. to nebude.. len projekt nam nacenili na 10tis e
28. jún 2013 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
selo (40 r.)
55
  • Staviam dom
    Helcmanovce, Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
selo (40 r.)
55
  • Staviam dom
    Helcmanovce, Slovensko
 @fuso Tak svojpomocne ako sa len dá. Všetko v našej réžii, Ale je to na dlhé lakte a zaberie to neskutočne veľa času.
28. jún 2013 o 21:21  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
muskaat (34 r.)
15
Registroval sa 10. júna 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 331 príspevkov a 5 albumov. Má 4 priateľov. Tr. Stankovce, okres Trenčín.
  • Už bývam v dome
    Trencianske Stankovce, okres Trenčín
fotoportrét
fotoportrét
muskaat (34 r.)
15
Registroval sa 10. júna 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 331 príspevkov a 5 albumov. Má 4 priateľov. Tr. Stankovce, okres Trenčín.
  • Už bývam v dome
    Trencianske Stankovce, okres Trenčín
 za tych 50000 to ma byt hruba stavba > holodom > dom na kluc ?
28. jún 2013 o 21:39  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stefan_zamestnanec
19
Registroval sa 23. augusta 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 174 príspevkov. Má 7 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
stefan_zamestnanec
19
Registroval sa 23. augusta 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 174 príspevkov. Má 7 priateľov.
 to nepojde...a ak ano, tak je to podozrive...
29. jún 2013 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
fricko
7
Registroval sa 11. decembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 654 príspevkov. Má 45 priateľov. Okres Žilina.
  • Snívam o dome
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
fricko
7
Registroval sa 11. decembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 654 príspevkov. Má 45 priateľov. Okres Žilina.
  • Snívam o dome
    Slovensko
 skus http://beta.semargl.sk/index.php/10-energie/18-lacne-pasivne-domy-na-kluc
29. jún 2013 o 22:45  •  sníva o dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
agatky
1
Registrovala sa 27. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 170 príspevkov. Má 2 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
agatky
1
Registrovala sa 27. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 170 príspevkov. Má 2 priateľov.
 @2l8 nerozmyslal si nad kontajnerovym domom?
5. sep 2013 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
agatky
1
fotoportrét
fotoportrét
agatky
1
 @2l8 http://www.domzababku.sk/domzababku/eshop/1-1-Domy-do-50-000 alebo http://www.efektivnedomy.eu/ emoticon
5. sep 2013 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
2l8
  • Snívam o dome
fotoportrét
fotoportrét
2l8
  • Snívam o dome
 No zbadal som az teraz toto posledne info emoticon My uz mame postaveny domcek, poschodovy, podlahove kurenie, krb, kolektory ... emoticon Murovany, ytong ... emoticon Ale dakujem za rady.
5. sep 2013 o 19:15  •  sníva o dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
drasnican1 (43 r.)
IZOTES.sk materiály pre EPD a NED, akustické platne a protihlukové riešenia
Jozef Vereš PRO

Stavebný materiál - základy, múry, fasády - Okres Nové Zámky
PRO Shop: 18 inzerátov
53

“Multifunkčná strešná páska IzoRoof FA čierny : http://www.izotes.sk/stavebne_pasky/utesnenie_strechy/izoroof_fa je opäť skladom v šírkach 60mm, 75mm, 100mm, 120mm a 200mm.”
(Pred 4 mesiacmi)

fotoportrét
fotoportrét
drasnican1 (43 r.)
IZOTES.sk materiály pre EPD a NED, akustické platne a protihlukové riešenia
Jozef Vereš PRO

Stavebný materiál - základy, múry, fasády - Okres Nové Zámky
PRO Shop: 18 inzerátov
53

“Multifunkčná strešná páska IzoRoof FA čierny : http://www.izotes.sk/stavebne_pasky/utesnenie_strechy/izoroof_fa je opäť skladom v šírkach 60mm, 75mm, 100mm, 120mm a 200mm.”
(Pred 4 mesiacmi)

Neverte prosim ludom, ktori Vam budu tvrdit, ze nieco podobne postavili s Firmou do Vami uvedeneho rozpoctu. Ludia maju tendenciu vzdy povedat nizsiu cenu, ako dom skutocne stal, aby neboli za hlupejsich, ked niekto povie nizsiu sumu a este sa ich bude snazit zosmiesnit..taki sme my ludia... Niekedy sem pridem a snazim sa najst ludi, ktori naozaj stavaju EPD, ale vela ich tu nieje... Je to ako aj so stavebnymi firmami, pred 3 rokmi kazda stavala NED domy , teraz tie iste firmy uz stavaju aj EPD-domy... len aby dokazali, ze oni nie su horsi....
18. sep 2013 o 19:50  •  www.izotes.sk  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stefan_zamestnanec
19
fotoportrét
fotoportrét
stefan_zamestnanec
19
 @blacksr súhlasím, že sa to nedá, dokonca si myslím, že ani svojpomocne to nepôjde. Ale prečo by malo byť navyšovanie zákonite umelé? Je tam dosť opodstatnených výdavkov, ktoré cenu dvíhajú ( aj keď ich nie je potom tak vidieť)
19. sep 2013 o 07:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mikita43
Registrovala sa 31. októbra 2013 na modrastrecha.sk. Pridala 2 príspevky.
fotoportrét
fotoportrét
mikita43
Registrovala sa 31. októbra 2013 na modrastrecha.sk. Pridala 2 príspevky.
 skús Brilantdom... majú bezkonkurenčné ceny ... ale robia drevodomy
31. okt 2013 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Fórum nie je pre firmy".
28. feb 2014 o 10:25 • dekel
fotoportrét
fotoportrét
2l8
  • Snívam o dome
fotoportrét
fotoportrét
2l8
  • Snívam o dome
 Uz neskoro emoticon dom postveny aj s fasadou ;)
24. jan o 09:32  •  sníva o dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tazz
Registroval sa 24. júna 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 17 príspevkov. Okres Levice.
fotoportrét
fotoportrét
tazz
Registroval sa 24. júna 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 17 príspevkov. Okres Levice.
 Do akeho stadia?skladba steny?realizator?popripade foto?
24. jan o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
miroslav117
Registroval sa 15. júna 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 4 príspevky. Okres Senica.
fotoportrét
fotoportrét
miroslav117
Registroval sa 15. júna 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 4 príspevky. Okres Senica.
 Nie je pasívny dom ako pasívny dom. Všetko záleží na použitých materiáloch, konštrukcii, použitých technológiách, od toho či bude stavba difúzne otvorená alebo difúzne uzavretá atď.
Z pohľadu ceny ešte treba povedať do akej fázy výstavby si stavbu dáte postaviť.
Pri stavbe na kľúč je minimálna cena za kvalitný pasívny dom, ktorý sa neprehrieva v lete a netreba ani používať drahú klimatizáciu a v zime stačí temperovať minimálne 1100,-€ s DPH. Poschodie sa počíta asi 65% z tejto ceny.Takéto stavby potom môžu garantovať, že na 100m2 stavby vykurovacie náklady nepresiahnu 14€ mesačne a ohrev TUV pre štvorčlennú rodinu 12€ mesačne. Takáto stavba na kľúč bude onedlho dokončené v Malom Lapáši. Ale nájdete takú aj v Smoleniciach a inde na západnom Slovensku.
Tak, že poschodový pasívny domček na kľúč za 50.000,- je možné postaviť, ale bude mať pôdorys len 30m2. Alebo si za väčší budete musieť priplatiť alebo to nebude na kľúč.
Rád by som Vám poradil lepšie, ale kvalitný pasívny dom komplet na kľúč za 1.100,-€/m2 je z pohľadu vyššie uvedených minimálnych prevádzkových nákladov podľa mňa veľmi výhodná investícia.
15. jún o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gorgar
5
Registroval sa 7. apríla 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 285 príspevkov. Má 8 priateľov. Okres Nitra.
fotoportrét
fotoportrét
gorgar
5
Registroval sa 7. apríla 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 285 príspevkov. Má 8 priateľov. Okres Nitra.
 @miroslav117 by ma zaujimalo kde v malom lapasi emoticon lebo tych pasivnych domov tu az tak vela neni emoticon a to co ludia nazvu pasivny dom ma castokrat na mile daleko od pd emoticon tiez z vlastnej skusenosti mozem povedat ze za 50K pasivny dom firma asi nepostavi emoticon
15. jún o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
miroslav117
fotoportrét
fotoportrét
miroslav117
 Ja som nepovedal , že v Lapáši je dom za 50.000,- len že tam je pasívny dom tesne pred dokončením
už chýbajú len vnútorné omietky a treba vymaĺovať. Všetko ostatné je hotové .
Nájdeš to ľahko. Od tabule MALÝ LAPÁŠ - keď ideš z Velkého je to tretia odbočka v pravo, dolu kopcom.
Dom je na pravej strane jediný v strede tej parcely. Bledá fasáda a čierna strecha.
Ten dom nebude mať väčšie náklady na kúrenie a teplú vodu ako 26€ mesačne.
Ak budeš chcieť pozrieť, môžem Ti poslať telefon na majiteľa.
15. jún o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gorgar
5
fotoportrét
fotoportrét
gorgar
5
 @miroslav117 no presiel som dnes vsetky tie ulicky a pd som tam teda nevidel ... Neaku lepsiu specifikaciu nez cierna strecha a bleda fasada ? emoticon nech ho predsa len skusim najst , dakujem
14. júl o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to