Montovaný dom z keramického betónu

Zobraz úvodný príspevok
čavte ludia za cca 2 mesiace mi idu stavat montovaný dom z keramickeho kompozitu. Jedná sa o projekt Laguna 11 ako je na fotke. Chcem sa hlavne spýtat či stím ma niekto skusenosti. Zatial v tom vidím len výhody ako je tepelna vlasnost múrov, cenová dostupnost a rýchlost výstavby. Zaroven chcem dodat že budem mat zateplene 13 cm polystirenom a tepelný odpor na m2 bude R=5,2kw. Budem mat len el. pripojku bez plynu . Kurit budem infrapanelmi, ktore budu primontované na strope, okrem jednoho na boku v kupelke+ krbové kachle. Každej miestnosti zvlášt termostat...na foto je to nakreslene ako budu rozmiestnene infrapaneli. Na dalšej foto aj moj pozemok kde sa to bude odohravat + pridavam foto ako sa to robý. ( ta foto je z druhej stavby) Záloha za dom je už zaplatena.... Prosim ešte o neaké rady,tipy, namietky...
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 ach Zita Zita..... Príď sa potrieť na náš dom
Odpovedať
@silvusik353 Informácie mám priamo od nich a bolo nám povedané, že robia len plastové okná, len dvojsklo a len elektrické kúrenie...a kopu ďalších vecí by sme si museli riešiť sami a zháňať firmy...
Odpovedať
Profilova fotka
@ssttss Zvlastne. Tak mozno mame vyhodu, ked objednavame uz druhy dom 🙂 Ale nam sa to nestalo ani pri prvom.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 Nerozumiem preco na mna utocite.
Odpovedať
@peter977 @zita19 😄 😄 😄 Pozor, aby ste sa pri tom zajazde netrafili navzajom. Aj ked...
Odpovedať
@parcik mozes si byt isty, ze takého zajazdu sa nezucastnim. Minipanelacik nie to co mna na architekture zaujima...
Odpovedať
Prosim vas moze mi niekto napisat realne skusenosti s firmou ceramichouses (silicateworld) kludne do sukromnej spravy ,kedze vela prispevkov je zmazanych . Dakujem
Odpovedať
Jasan @zita19. To nam je jasne, ze teba zaujima len tvoj nazor. Vsak podla teba ziaden iny ani neexituje, len ten tvoj 😄 Ty, ty a ty 😄 Krasna kombinacia 😄
Odpovedať
@parcik ak sa bavime este stale o architekture, tak ma zaujima antika, gotika, art deco a samozrejme aj vydarena moderna architektura Je celkom mozne, ze by ma zaujal aj dom z keramzitbetonu, ale to by musel vyzerat inac ako tie z Lucenca od firmy, ktora meni obchodne meno castejsie ako niektori jedinci fusakle... Ale aby to nebolk len o mne. Daj nejake foto toho tvojho dkmu, ndch posudime aspon vizualne kvalitu a uzitnu hodnotu. Ale ani memusis. Vsak mne osobne je to uplne jedno, lebo ani tvoje fotky nezmenia nic na fakte, ze dlhy rastu a obchodne mena sa menia... a moj nazor nie je vobec dolezity
Odpovedať
Profilova fotka
bez ohladu na technologiu vystavby, vzdy by som si objednal stavbu od lokalnej spolocnosti. ked treba nieco dorobit, viem chlapov stiahnut okamzite. ak je vyrobca keramickych domov na Slovensku len jeden, tak objednat hrubu stavbu od neho a dokoncenie od lokalnych firiem. vsade sa daju majstri najst, je to len o pohodlnosti. moj nazor.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@lukino77 Ahojky Lukino. Suhlasim s tebou. Aj u nas doma mame na tuto temu rovnaky nazor. Tiez by sme chceli dokoncit dom cez lokalne firmy. Zaklady + hrubu stavbu nam postavia keramicky dom a na dokoncenie si hladame lokalnych suhajov🙂 Ty nahodou nemas skusenosti so sikovnou partiou z okolia Trnavy pre prace na exterieri? Ak ano, prosim, vedel by si nam poskytnut kontakt? Cim viac moznosti, tym lepsie🙂 Dakujem krasne.
Odpovedať
@silvusik353 druhý dom ....., keramický .....Co vy ste nejaký developer? tu všetci horko -tažko jeden postavia a Vy druhý....to je taký lacný , či prečo dva?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@daralbajda Stahujeme sa kvoli praci:/
Odpovedať
@silvusik353 napíš, aké certifikáty ti dali ku kolaudácii. Zaujímajú ma certifikáty panelov.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@juliana434 ahoj Julka, sorry, pisem az teraz ale aj tak nemam nikoho z okolia Trnavy. jedine z nasho okolia, poslem ti kontakt do IP, vyskusaj sa popytat ak to je este vobec realne a nemate to uz hotove.
Odpovedať
@lukino77 Ahoj, dakujem ti velmi pekne ale uz to mame vyriesene. Vsimla som si aj IP ale nakoniec nam manzelov kolega dohodil majstrov 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@juliana434 v pohodicke, to je fajn, ked ste nasli. vsak ak by si este ohladom niecoho potrebovala poradit, kludne pis. zatial sa maj pekne.
Odpovedať
@lukino77 ano, dakujem, ak nieco nebude jasne, tak ti pisem. Dakujem za ochotu 😉
Odpovedať
@lukino77 @juliana434 Potrebujete oživovať tému o tej firme?? Lebo na súkromné debaty je vhodnejšie používať súkromné správy. 🙂
Odpovedať
@pukpuk nie nie o to mi vobec nejde. Chcela som len Lukimu odpisat, kedze mi pisal. Sukromne spravy moc nevyuzivam, tak preto som priamo tu odpisala. Uz som sa mu ale podakovala, takze dalej pisat nebudem. Majte sa
Odpovedať
Profilova fotka
@kile88 ahoj, chcel som sa spytat, ci ti niekto tie realne skusenosti aj napisal a ci ste zacali s nimi stavat? za odpoved dakujem a kludne mozes odpisat aj do internej posty.
Odpovedať
@malinka6199 Ahoj tych 100eur to mate ale len cez zimne mesiace? predsa len v lete nekurite. Ako prosim ta mate riesenu teplu vodu? Ja checm stavat ale vodu budem musiet ohrievat ja a pri tej prilezitosti som rozmyslal ze kurenie podlahove bude riesene vodou. Ja chcem dat tepelne cerpadlo zem voda alebo voda voda a to by ohrialo voda a kupanie a tiez kurenie. Tie tepelne cerpadla maju mensie spotrebu ako keby som kuril 80m2 obyvanej plochy elektrikou v podlahe ale zase je to tak u nas max 5 mesiacov v roku a zbytok clovek potrebuje uz len ohrev na teplu vodu.
Odpovedať
@jojo_st tepelné čerpadlo zem voda? A koľko táto sranda bude stáť?
Odpovedať
@peter977 cez 12.000 takze jeto na zvazenie pri tej cene. tu som nasiel len dnes 😄
Odpovedať
@jojo_st ale to je len samotné čerpadlo však? Zemný zásobník/vrt a podlahovka v cene s celoplošný poterom asi ešte nie je? Mne osobne nedáva logiku do novostavby dávať taký drahý zdroj kúrenia. Návratnosť bude pravdepodobne dlhšia ako životnosť TČ. Možno by si mal pouvažovať po TČ vzduch/voda alebo vzduch/vzduch, prípadne iný zdroj kúrenia
Odpovedať
@peter977 ano uz kamos mi dohodi chalana vzduch ovda za 4500 so vsetkym. ked odide tak nech odide za cenu zem voda moze toto cerpadlo odist 3 razy a to bude dlahsia doba ako jedno cerpadlo zem voda
Odpovedať
@jojo_st píšeš o tep. čerpadle a to je mimo témy - Montovaný dom z keramického betónu. 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@jojo_st tepelko vzduch/voda je isto lepsia investicia a v tejto dobe ide do toho coraz viac a viac ludi. budes mat aj montovany keramicky dom, ked si to pisal do tejto temy?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@martix123 dobry den, mozem sa Vas opytat, ci ste nakoniec spokojny s domom z keramik house z Lucenca? My nad nim tiez rozmyslame a citam tu na fore vselijake prispevky, dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@jdaniels Ako sa volá spoločnosť ktorú ste oslovili na výstavbu keramického domu prosím Vás? Chcem sa informovať vzhľadom k tomu že plánujeme stavať v priebehu nasledujúceho roka a nemáme ešte vybratú firmu a premýšlame presne nad tou o ktorej sa tu vedie diskusia. Ďakujem
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?