Montovaný dom z keramického betónu

Zobraz úvodný príspevok
čavte ludia za cca 2 mesiace mi idu stavat montovaný dom z keramickeho kompozitu. Jedná sa o projekt Laguna 11 ako je na fotke. Chcem sa hlavne spýtat či stím ma niekto skusenosti. Zatial v tom vidím len výhody ako je tepelna vlasnost múrov, cenová dostupnost a rýchlost výstavby. Zaroven chcem dodat že budem mat zateplene 13 cm polystirenom a tepelný odpor na m2 bude R=5,2kw. Budem mat len el. pripojku bez plynu . Kurit budem infrapanelmi, ktore budu primontované na strope, okrem jednoho na boku v kupelke+ krbové kachle. Každej miestnosti zvlášt termostat...na foto je to nakreslene ako budu rozmiestnene infrapaneli. Na dalšej foto aj moj pozemok kde sa to bude odohravat + pridavam foto ako sa to robý. ( ta foto je z druhej stavby) Záloha za dom je už zaplatena.... Prosim ešte o neaké rady,tipy, namietky...
Odpovedať
@lukpuk09087 mne sa akurat dokoncuje projekt, potom bude nacenenie a verim, ze ideme na to. sadrokarton budem davat len podhladovy, koli instalaciam. inde nie, ved to by sa stavba riadne predrazila a nesiel by som do toho.
Odpovedať
@rapidek @rapidek urcite si prezisti, ci staci dat stierku na panel. Pretoze na stranke anviku som nasiel toto:
Odpovedať
@lukpuk09087 @lukpuk09087 ale ten sdk nieje na stenách anviku, ved je to pristavená garáž, zrejme kvôli cene systémom drevodom. Na ich steny ide 100% už len stierka, v dvoch stavbách som bol, kde už bola hotová, teda v jednej ju prave robili.
Odpovedať
Profilova fotka
Mám s keramzitu dom a na stenách je sieťka lepidlo na to sadrové omietky a vymaľované duluxom biela.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@rapidek inteligent si ,áno vieme
Odpovedať
@shotocan aky je dovod davat pod omietku sietku do lepidla v interieri?
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 dôvod bol taký ,som mal zlú skúsenosť v činžiaku kde odpadávala omietka od panelu. Proste som sa tak rozhodol presietkovať všetko .tot všetko
Odpovedať
@shotocan a to nestacil penetrak a sietka do omietky? No ale mne je to jedno, hlavne, ze ste spokojni
Odpovedať
@shotocan sorry nechal som sa uniest. to je tym ake rozdiely vo vyhotoveni som videl.
Odpovedať
@leonardom ako sa vola firma ta firma z Bytce? som z okolia a chcela by som postavit dom z keramzytu.Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som len počul o nejakej firme z Bytče. My sme spolupracovali s firmou z Lučenca. Je to už 5 rokov - a ešte sa naháňame po súdoch.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@leonardom firma z Bytce uz nerobi domy - zistoval som to pred par rokmi
Odpovedať
A čo ten Anvik? Má už niekto od nich postavený dom? Ako ste spokojní?
Odpovedať
Profilova fotka
@fifoo my teraz staviame druhy keramicky dom a ani chvilu sme s muzom nepremyslali o inej variante 🙂
Odpovedať
@ssttss anvik ma žalostne málo stavieb a za nekresťanské peňáze, je to mačka vo vreci, čo predáva panely z poľska
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@silvusik353 sranda že nemáte ani jeden jediný album/ jedinú fotku :D
Odpovedať
@stretox koľko je to tých "nekresťanských peňazí" ???
Odpovedať
Profilova fotka
@ssttss no na finstate si dohladas firmu a najdes tam jej obrat. Ak tam je 100 000€ tak asi 100 domov nepostavila :)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@ssttss šak sa ich spýtajte jak začnú koktať 😄 Podľa finstat to je pri ich cenách max. na dva domy minulý rok a predtým sa učili u silicateworldu
Odpovedať
@stretox potrebujes mat dom spraveny dobre, alebo to dat niekomu co to seka v desiatkach, nerobi kvalitu, serie na opravy.... tak isto nie kazdemu robia dom na kluc. Ja od nich vezmem len hrubu stavbu a dalej sa uvidi...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@rapidek to ze niekto urobi len par domov rocne este neznamena, ze ich robi dobre :)
Odpovedať
@majkoj mas pravdu, ale ja som sa bol na dvoch hrubych stavbach anviku pozriet, a podla toho som sa rozhodol :-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@ssttss Ahojky. Nemas dobre informacie. My mame dom od Silicate World s podlahovkou, trojsklom, poldekor a plus dalsie nadstandard ponukane polozky. Zalezi od ludi, co si zelaju a kolko by chceli investovat.
Odpovedať
@silvusik353 falošný profil nemáte žiadny dom!
Odpovedať
dom z keramzitbetonu je ako Colombova zena. Vsetci o nej poculi, nikto ju nevidel...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?