Montovaný dom - ste s bývaním spokojní?

Tema pre byvajucich v montovanom dome. Ako ste spokojni s byvanim? Prosim o napisanie + a - a skusenostami s firmou, kt. Vam ho podstavila. Dakujem
Odpovedať
@mv75 len zváž následovné: - bývajúci je väčšinou laik takže sa mu bude bývať dobre aj keby to bol dom postavený bez podstatných konštrukcií (ktorých absencia sa prejaví po niekoľkých rokoch, keďže montovaný drevodom je veľmi náchylný na správne zhotovené detaily. - bývajúci väčšinou nevyskúšal viac domov, preto nevie porovnať, čiže zákonite sa mu býva dobre aj keby to bolo zle 🙂 - jediná mne známa výhoda montovaných drevodomov je ich rýchlosť výstavby, aj keď je otázne či tých pár mesiacov stojí za to priplatiť si za tú rýchlosť a znášať všetky tie vlastnosti a riziká ktoré to zo sebou prináša. - jediné v čom ti užívateľ môže byť nápomocný je posúdenie komunikácie so zhotoviteľom. - dnes už aj pred projektantom musíš byť napozore a kritický vnímať čo ti radí, lebo veľa z odborníkov sú predpojatí a zaťažení názorom pred objektívnym hodnotením súčasných materiálových možností.
Odpovedať
Profilova fotka
ešte nebývame, tento mesiac by mal byť dom hotový, preto nehodnotím bývanie. inak nám stavia firma GoldHouse a my sme spokojní.. fotky zo stavby mám v albume 🙂 ak by si mala nejakú otázku ohľadom firmy, napíš mi do správy. rád odpoviem 🙂 @mv75
Odpovedať
@mv75 ahoj, my uz byvame nejaky ten cas v montovanom dome a sme spokojni. S vystavbou aj po vystavbe ako majitelia domu. Do sukromnej spravy ti napisem firmu s ktorou sme montovany dom riesili. Co sa tyka vyhod, tak najvacsou je snad to, ze montovany dom mas postaveny za par dni a este aj to, ze cenovo ta vyjde pomaly lepsie ako tehlovy dom.
Odpovedať
@mv75 Je v nom teplejšie zima či leto.
Odpovedať
Profilova fotka
My bývame už v treťom dome..2 murované a teraz montovaný. V oboch murovaných sme mali plesne a v zime chladno aj ke´d sme mali kúrenie /plyn/. Teraz sme bez kúrenia - jediné čo mame je v obývačke krb a v detských izbách infrapanel.. Nie som odborník, ale keď sme sa rozhodovali tak sme toho dosť naštudovali a stretli sme sa s kadejakými firmami a je pravda, že nieje montovaný dom ako montovaný a murovaný ako murovaný..Aj jeden aj druhý sa dá urobiť aj dobre aj zle.. My sme veľmi spokojní. V lete máme príjemne chladno a v zime kúrime len ked je naozaj dlhodobo chladno a to tiež len večer a teplo vydrži dlho..Náklady na bývanie máme uplne najnižšie aké sme kedy mali a aké má vačšina našich známych. Naša ulica je celá od tejto firmy..nechcem robiť reklamu, tak názov firmy do správy..
Odpovedať
@ivkamt Ano treba porovnávat porovnateľné, tie dva domy mohli byť oddrbané aj izolácie horšie, čo je pri starších stavbách pravdepodobné. Pokiaľ neuvediete tepelná straty a parametre týcho domov tak to je ozaj len váš subjektívny názor. Pokiaľ kurite drevom tak máte ozaj najnižšie náklady lebo voda a zbytok eletrických spotrebičov si veľa jesť nepýta, cena dreva priaznivá, chystanie nezapočítané a 1 ks infrapanelu vodu nezamúti. No ak to je ten z albumu tak to vyzerá na oceľovú konstru čo vždy poteší. Metráž odhadnúť neviem. Prajem spokojné bývanie :))
Odpovedať
Je bejaka stavebna firma otvorena plateniu az po kolaudacii montovaneho domu? Ide o to, ze pozemok sa kupil za hotovost + mala hypoteka a dom sa bude platit z predaja 3izb.bytu v ktorom budeme byvat do kolaudacie domu. Nejake napady? Urcite nechcem navysovat hypo...asi by som ani nedostala, ked dalsie financie mamv byte.Dakujem
Odpovedať
@mv75 ak ten byt nie je mimoriadne ťažko predajný tak by som skúsil ho predať s tým že sa vystahujete až po dokončení domu. Síce je s realitami horšia situácia teda skôr ľudia odskočia od toho ale mohlo by to vyjsť. Podobne chceme aj my... Radšej predať o 2-3 tisíc lacnejšie ako zháňať firmu len podľa tohoto kritéria.
Odpovedať
@mv75 však každá firma by mala dostať peniaze až keď skolauduje.... Pokiaľ to nebudeš robiť s nejakými domkarmi..
Odpovedať
@mv75 my sme riešili rovnakú situáciu. V juni sme spravili platňu a dom nám začali montovať v septembri. My sme platili zálohu už pri výrobe domu, tak sme predali byt s tým, že uvoľnený bude od decembra. Peniaze sme dostali už pri podpise zmluvy. Podľa mňa keď má človek záujem o ten byt, tak je ochotný si počkať.
Odpovedať
Otazkaje, ci aj stavba bude za ten cad hotova. Vseliake recenzie su tu, ze sa to tahalo aj rok a ja s dietatom, byt prefany a nic v ruke...
Odpovedať
Profilova fotka
@ivkamt zdravim. Mozem Vas poprosit nazov firmy do spravy? 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mv75 ahoj, ako to s tebou vyzera? Aj si si vybrala firmu na stavbu montovaneho domu?
Odpovedať
Profilova fotka
@mv75 podla mna by si to mala vyskusat tak, ze sa dohodnut s kupujucimi (ktory budu kupovat tvoj byt), ze by ti vyplatili aspon nejaku ciastku aby si ty mohla zase zaplatit firme, ktora ti bude stavat montovany dom. Presne ako tu uz niekto napisal, ze ak ma clovek o byt vazny zaujem, tak sa to tak robi, ze sa zaplati nejaka suma + samozrejme, ze k tomu bude aj zmluva, kde bude vsetko napisane, aby sa ani kupujuci nebali dat peniaze za nieco, co budu mat dajme tomu az za 3 mesiace.
Odpovedať
Profilova fotka
a kolko sa plati zaloha za montovany dom? vobec netusim, ako to pri takychto stavbach funguje a rad by som to vedel, tak ak ma niekto skusenosti nech sa mi ozve. diky
Odpovedať
@bubioso u nas to bolo po dohode. Tusim ani nie 10%. Islo im hlavne o pokrytie nakladov na material v prvej etape. Potom uz sa platilo az po dokonceni kazdej etapy.
Odpovedať
Profilova fotka
@bigjamajko dakujem pekne za odpoved. tak to je vcelku fajn, ze to maju takto a ze nechcu hned dajme tomu polovicu z celkovej ceny.
Odpovedať
Profilova fotka
@bubioso vacsinou to je o dohode, no isto im musis nejaku zalohu zlozit, to uz teraz vsetkym. Nikto ti nezacne nic vyrabat bez toho, ze by nemal zalohu.
Odpovedať
Profilova fotka
My sme sa uz konecne rozhodli, ze pojdeme do montovaneho domu. Zvazovali sme vsetky + a -, a vyslo z toho, ze montovany 🙂 Neskutocne sa tesim, ked zacneme a budem vidiet, ako to rychlo pribuda 🙂 Budem vam priebezne pisat 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@matka_bob samozrejme, to mi bolo hned jasne. kazda firma sa chrani aspon tym, ze zoberie zalohu, to je pochopitelne. @diousaa super, tak drzim palce, aby to vsetko dobre dopadlo. mozes mi napisat do sukromnej spravy, ktorej firme ste si dali vyrobit dom? dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@bubioso dakujem ti 😉 Jasne, idem ti to hned napisat. Aj sem by som to kludne napisala ale to by som asi porusila nejake pravdila, ze? Tak radsej ti to napisem do sukromnej spravy 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@diousaa sprava mi prisla, dakujem. aj som si myslel, ze cez tu firmu budete riesit stavbu domu. tak drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo 😎
Odpovedať
Profilova fotka
@bubioso dufam, ze to tak aj bude a ze nenastanu ziadne komplikacie, kedze je teraz taka situacia aka je 😕 Chceme cim skor byvat vo svojom ale to je pochopitelne, lebo to vsetci! 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@diousaa helou, helou a s ktorou firmou stavate? uz ste sa nejako aj posunuli?
Odpovedať
@diousaa môžte mi napísať prečo ste sa nakoniec rozhodli pre montovany dom...ake + vás presvedčili a - ktoré vás neodradili??? Nás každý odhovara od montovaneho domu a pritom som nenašla žiadnu konkrétnu zlú recenciu kto v ňom býva a je nespokojný...🤷‍♀️
Odpovedať
@monig86 je to oukej. Minusy ziadne nevidim
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@monig86 a kto z tych ludi, co vas odhovara, ma aj realnu skusenost s byvanim v montovanom dome?
Odpovedať
@hugo6 veď to..nikto z tých ľudí v takom nebýva...
Odpovedať
@monig86 takže neriešiť, sú to len predsudky bez reálnych skúseností 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?