Moja skusenost s AV-House Orava

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim Vas. Chcel by som sa s Vami podelit o moju osobnu skusenost s firmou AV-House z Oravy a majitelom panom Brišom pri stavbe mojho drevodomu. Komu sa toto nechce cele citat tak napisem strucne ze TOTALNA KATASTROFA utekajte od tejto firmy velmi daleko!!!!! Firma narobila totalne vela skody a co mohli to pokazili. Nebudem tu vsetko vypisovat lebo je toho naozaj strasne vela , ale pre Vase info aby ste si vedeli ako tak predstavit o com hovorim napr.: kriva zakladova doska, krive 2 steny, zle ulozeny vaznikovy krov, poskodene vsetky okna, zle vyrobene puzdra na ext. zaluzie, chybajuci stavebny dennik na stavbe (nevidel som ho tam ani raz), okenne pasky zle nalepene, flaky po stenach v interiery presvital cerveny sadrokarton, zle zasparovane miesta medzi obkladmi, elektrikari nerespektovali moje poziadavky, krivo nainstalovane vypinace a zasuvky, nedodrzanie vzialenosti z technickych vykresov (sekli sa v pohode aj o 15cm), ryny na dazd zle naspadovane (najprv sa ryna musi naplnit a az potom odteka takze tecie do kopca), derava stresna folia (po upozorneni sa na to vykaslali a diery som prelepoval sam), prederavena parozabrana asi na milion miestach, z 18-tich okien sa 15 sucha o vnutorne spalety (neskor prebehla „naprava“ ale ziadna slava, viac toho pri naprave poskodili ako napravili), parozabrana neprepojena s hydroizolaciou, puzdra na zaluzie dosli v nespravnom rozmere ktore sa nasledne na mieste upravovali karbobruskou dorezali ich kade tade proste vyzera to strasne, odtokove ryny sa mykaju (ani na moju poziadavku zavadu neodstranili), chybajuce prestupove manzety pri vyvodoch rury zo steny na bateriu, nenapenetrovane steny pred malovkou, vrabciaky zle namontovane mam 11 vrabcich hniezd pod strechou, neprelepene prestupy kablov cez parozabranu, kriva finalna fasada (vyzera to jak postavene z LEGA), stavba drevodomu je vraj rychla, bohuzial stavba mojho drevodomu trvala „len“ 2 roky... takze takto nejak a to som este nenapisal vsetko. Teraz par problemov rozoberiem podrobne aby ste vedeli ako to asi prebiehalo... OKNA: Tie dodavala firma INCON Prievidza s ktorou spolupracuje firma AV-House. Pri dodavke okien boli poskodene vsetky okna, kazde jedno okno malo skrabance, skrabancom myslim to ze bol vacsi ako 1cm na viacerych miestach, z 18-tich uznali len 11ks nechapem ako na to prisli ked vsetky boli rovnako poskodene v priblizne rovnakom rozsahu, po reklamacii z tych 11-tich boli poskodene dalsie 4ks okien, samozrejme male skrabanceky cca 3-5-6mm boli na vsetkych 11-tich oknach. Poslednym odvovodnenim firmy INCON bolo to ze tie male skrabance su sposobene pocas vyroby, inymi slovami INCON nedokaze vyrobit okna bez skrabancov. Nemal som cas to reklamovat treti krat nakolko dalsie okna by urcite zase mali rovnake skrabance a este k tomu prichadzala zima a trebalo sa pohnut v stavbe dalej a to nehovorim este o tom ze pokym sa reklamacia vybavila ubehlo dobrych par tyzdnov. Dalej ako upozornenie pre Vas tato firma nema ani vlastnych monterov co by montovali okna na novostavby. Najima si pofidernych zivnostnikov ktory pracu totalne odfusuju. Mal som zaplatene aj okenne pasky. Ked ich lepili samozrejme odprasnit a napenetrovat okenne otvory take nepoznaju. Paska sa lepila na okno a okenny otvor priamo do toho prachu co tam za par dni nafukalo takze nedrzala vobec a odlepovala sa takmer vsade. Po reklamacii to prisli napravit ale marne, pasku sice podlepili nejakym dalsim lepidlom ale nedrzalo to aj tak, takze vyhodenych do vzduchu vyse 400€ za okenu pasku. Pani majstri okna nastavit nevedeli lebo po ich odchode suchali o ramy okien. Kvoli zlemu nastaveniu okien som ich volal asi 6x na napravu a aj tak ziadna slava po ich „naprave“. ELEKTRIKARI: Tak toto je kategoria sama o sebe. Pani elektrikari este ani nevedeli kde co bude a uz zacali tahat a strihat kable, comu som moc nechapal nakolko sme sa este len chystali s hlavnym elektrikarom obehat vsetky miestnosti a povedat si kde co bude. Chvilami som mal pocit ze pan elektrikar si ten dom stava asi sam pre seba a nie pre mna lebo mal som nejake poziadavky na kotre mi povedal ze to tak proste nespravi, napriklad na jedej stene som mal mat vacsi pocet vypinacov vedla seba, lebo tam boli vypinace na interierove osvetlenie, na exterierove osvetlenie (terasa, okolo domu, reflektor do zahrady), a vypinace na vonkajsie zaluzie, dokopy ich bolo 7. Tak som ho poprosil aby ich dali do dvoch radov pod seba, v hornom rade interierove osvetlenie + zaluzie a v dolnom rade exterierove osvetlenie, nechcel som aby bol vo vypinacoch zmatok nakolko ich tam bolo dost tak som to chcel takto rozdelit, ked som mu to takto vysvetlil tak si nieco zaznacil do svojich papierov a povedal ze podme dalej, tak som to bral tak ze OK nakoniec s tym teda suhlasi. Samozrejme ze dali vsetky vypinace do jedneho radu. Este som ich upozornoval ze nechcem mat nikde dvojvypinace, lebo nemam rad ked sa snazim po tme zapnut jedno svetlo a omylom vzdy zapnem to druhe kedze je to dvojvypinac. Samozrejme dali aj dvojvypinac. Ked som sa ho spytal ze preco je tam dvojvypinac ze som dvojvypinace nechcel tak mi povedal ze lebo je tam vela vypinacov vedla seba a inak by sa nezmestili medzi dva drevene stlpiky, tak som mu povedal ze ved som vravel aby ich dali do dvoch radov pod seba a tento problem by potom nebol, samozrejme toto poprel, ze som mu nic take nehovoril. Tak som mu povedal ze to mal zaznacene aj v mojich papieroch ktore som mu odovzdal a na to mi povedal ze jeho moje papiere nezaujimaju. Specialne som si dal vypracovat aj elektriku do kuchyne (technicke vykresy) lebo som chcel aby boli vsade rovnake odstupy medzi vypinacmi, skrinkami a zasuvkami, aby to cele nejak pekne vyzeralo, nech to neni hala-bala. Ani jeden odstup ani jedno znacenie medzi technickym vykresom a realitou co oni spravili sa nezhodoval. Keby im to ujde o 1cm tak poviem ze ok, ale aby to niekomu uslo o 15cm tak to je moc. Keby mam v sebe 3 promile tak to spravim presnejsie. O tom ze niektore vypinace su nakrivo radsej pomlcim. Zvoncekove tlacitko som vravel ze nech mi vyvedu kable von ze tlacitko bude pri branke. Samozrejme, kable vyviedli pred dverami na stenu. Ked som im zavolal lebo uz odisli a upozornil ich na to tak mi povedali ze oni sa sem kvoli jednemu kablu vracat nebudu ze si mam kabel natiahnut sam a ze ked pridu osadzat krabicky oni to poprepajaju a prepojene kable schovaju do krabicky ze to tlacitko na stene nebudem mat a prepojenie kablov nebudem vidiet. A k tomu este sa mu ani nelubilo ze som sa vobec ozval ohladne toho zvoncekoveho tlacitka ktore som chcel mat pri branke. Potom mi este povedal ze oni na Orave to maju takto pri dverach. Moc som nechapal naco mi to hovori vsak mne je fuk ako oni maju porobene zvonceky na Orave. Ale ked som mu povedal ze sem pustim 80kg rotvajlera a on bude prvy co mi pride zazvonit pri dvere tak potom sklapol pan elektrikar. Tak mi nic ine nezostavalo a kable som si natiahol sam presne tak jak povedali a ked prisli najblizsie tak mi tie kable sice prepojili ale zaroven umiestnili aj tlacitko na stenu 😄 takze teraz mam zvoncekove tlacitko aj na stene domu, aj pri branke. O majitelovi panovi BRIŠOVI: Co ma fakt dorazilo pocas celej vystavby bolo to ze pan Briš sa ukazal na stavbe asi 3x. Prvy krat ked bol problem s oknami (ale len ked bol 1. problem nie ked boli aj dalsie reklamacky). Druhy krat sa ukazal pri zamerani interierovych dveri. A treti krat sa ukazal pri odovzdavani diela. Toto beriem tak ze z jeho strany ma vystavbu domov totalne v P***. Ked som sa ho spytal, ze kedy sa raci ukazat na stavbe tak povedal ze naco ved chlapi vedia co maju robit, ale to ze chlapi si robia hala-bala ho uz nezaujima. Dalej, pocas celej vystavby vobec nebol na stavbe stavebny dennik. Nieco ako váhorys pan Briš a jeho particky zivnostnikov ani nepoznaju nakolko nikde som ho nevidel zaznaceny a to je vlastne dovod preco mam terasove dvere vysoko a prah dveri je v takej vyske ze neustale zakopavam (chalani co osadzali okna a dvere sa proste nemali od coho odchytit). Najlepsie bolo ze ked sme zacinali s vystavbou sme sa bavili o stavebnom dozore, no a pan Briš povedal ze ziadny nepotrebujem ze nech to neriesim lebo mi stava dom firma a nie svojpomocne. Bral som to tak ze OK firma ma skusenosti tak sa vyznaju hadam. Este som ho poprosil ze ak nieco nebudem vediet popripade rozumiet ze nech mi poradi. Samozrejme ze bol ochotny a povedal ze ok ze s tym nema problem, ale ked prislo na ciny tak to bolo cele inak. Skoro vzdy ked som sa ho na nieco opytal tak mi nikdy nevedel dat presnu odpoved. Prislo mi to akoby som sa ho pytal nieco o stavbe raketoplanu a nie rodinneho domu, co by mal mat v malicku. Napriklad ked sa riesili okna tak tvrdil ze chodi na skolenia INCON a ze je skoleny priamo od nich, ale ked som zistil ze pri otvarani okien sa mi suchaju okna o vnutorne špalety tak nechcel ani verit a zacal obvolavat predoslich majitelov stavieb ktory to aj potvrdili a cudoval sa ze ako je to mozne ze mu to este nikto nikdy nehlasil. Cely cas mi Briš tvrdil ze INCON ma len taketo ramy okien ktore su uzke a preto priestor medzi spaletou a oknom je moc maly a preto to sucha, ze si to obvolal a potvrdili mu to aj ostatni majitelia stavieb. Ale potom neskor, (vraj si to preveril vo firme INCON) ze vraj maju aj sirsie ramy okien. Ako je mozne ze to predtym nevedel o tych ramoch ked mi velmi rozpraval ako chodi na skolenia. Asi tak ze len niekam prisiel, podpisal sa do prezencky a dostal nejaky „mozno“ certifikat o absolvovani a odisiel prec a na ziadom skoleni realne nebol inak by tieto ramy okien poznal. Dalej co ma totalne odrovnalo bolo to ze ked som sa ho pred zacatim stavby pytal na Blower Door Test tak povedal ze oni take testy nerobia. Hovorim mu, OK nevadi zaobstaram si firmu ktora mi ten test spravi. Ked bola uz stavba vo faze ze bol najvyssi cas na Blower Door Test tak som mu to medzi recou spomenul a vtedy mi povedal ze aby som ten test nedaval robit lebo ze oni nepouzivaju pevne pasky a tento test by vsetky pasky potrhal. Oni vraj nestavaju take stavby ktore by presli VZDUCHOTESNOSTOU. Skoro som ODPADOL ked toto vypustil z ust. Paaaaaan Briš toto ste mi preco nepovedali pred vystavbou ale az po nej DO P***. Dalej to zaklincoval tym ze naco mi taky test bude ze ved dolezita je izolacia v stenach a nie nejaky test. Takze tymto pan Briš podkopal sam seba, lebo slovo VZDUCHOTESNOST a dolezitost vzduchotesnosti pri stavbe domu mu vobec ale vobec nic nehovori. O domoch ktore stava nema ani paaaaaru ze CO, AKO a PRECO to tak ma byt. Ked som s nim riesil problem ohladne elektrikarov ze nedodrzali presne umiestnenie buducich kablovych prestupov cez stenu a parozabranu, ze su kable neni nachystane tak ako maju byt a ze ked sa to zakryje s OSB doskou ze uz bude neskoro to opravovat tak nato mi povedal nebojte sa ved chlapci ked budu mat nahodou kratky kabel ved oni si ho potiahnu rukou a daju na spravne miesto kam si poviete. No ako po tejto vete sa mi len oci prevratili... pan Briš ked si ti Vasi chlapci ten kabel potiahnu a ako ste uz povedal ze nedavate pevne pasky na prestupy cez parozabranu tak v podstate tu pasku na prestupe narusia a vzduchotesnost je zase v P***, ale vy vzduchotesnost nepoznate takze podla Vas je to takto v poriadku. Dalej narusili vzduchotesnost vtedy ked som prisiel na to ze sa mi suchaju okna pri otvarani o spalety. Dohodli sme sa ze zavadu odstrania a posunu spalety tak o kolko sa bude dat. Okna sa sice nesuchaju ale idu otvorit sotva na 90° myslim ze ani tych 90° to nie je. Najlepsie je to ze pri demontazi vnutornych parapetov nie ze by podrezali nejakym nozom montaznu penu co drzala parapety, oni ich proste vytrhli a samozrejme parozabrana co bola prilepena na ram okna tak vytrhali doslova kusy z nej. Ked som sa stazoval na vytrhane kusy parozabrany tak Brišova odpoved bola... Viete ked sa robi naprava niecoho tak sa vzdy pokazi nieco ine, nemali ste trvat na naprave. ...jasne pan Briš, mal som si nechat suchat okna o spalety a dekor na oknach za ktory som si priplatil nie male peniaze by bol predraty za mesiac. KUPELNA: Brišovým chlapcom, pre nich som dal vypracovat vizualizaciu (samozrejme nebola zadarmo) kde a ako ma byt komplet vsetko rozmiestnene. Este si dali tu namahu a zavolali mi ze kde chcem mat umiestnene umyvadlo a bateriu na doske, hovorim im ved vsetko je viditelne na vizualizacii preto som ju dal vypracovat. Tak som im teda povedal ze kde chcem mat umyvadlo (to bolo OK) a bateriu, no a vtedy zostalo v telefone ticho a chlapik povedal ze oni otvor na bateriu uz vyvrtali inde (samozrejme vsak preco nie). Pri pokladani dlazby som im jasne zdoraznoval ze v sprche chcem mat dlazbu ulozenu tak aby okolo zlabu bola zrezana na lichobezniky a vsetky styri strany okolo zlabu boli naspadovane do zlabu, povedali ze dobre. Okolo obeda som sa zastavil na stavbe, ked boli asi v polke roboty som sa chcel ist pozriet ci tak spravili, povedali mi aby som tam nesiel ze tam nesmiem stupat, hovorim OK. Na druhy den ked ma tam uz pustili som zbadal ze dlazba okolo zlabu nieje vobec narezana a naspadovana tak ako som im povedal. Oni si ju proste narezali na stvorce a obdlzniky a naspadovali vsetko na stenu. Teraz vzdy ked sa sprchujem mi tam v rohu jak sa spaja stena s podlahou stoji cca 8mm vody, uz len cakam kedy sa tam zacne tvorit plesen. Ked pani MAJSTRI odisli, asi treti den potom som si vsimol ze na okne na parapete mi nechali nejake skrutky nechapal som kde sa tam nabrali. Ked som sa oprel o vanu tak som hned zistil co su to za skrutky. Cela vana sa proste pohybovala asi o 1cm ked som sa o nu oprel alebo sadol do nej (zatazova skuska bez vody 🙂 ). Nedalo mi to a tak som vanu rozobral a zistil som ze tie skrutky co som nasiel na parapete boli original skrutky k nozickam od vane. Oni proste nepouzili original skrutky ale dali tam rozne druhy skrutiek (asi co mali prave vo vacku) parapet s original skrutkami bol ocividne velmi daleko. Neoriginalne skrutky co pouzili boli malo zaskrutkovane lebo boli moc dlhe a keby ich dotiahnu viac, tak by proste prevrtali dieru do vane. A dalsie skrutky boli zase tzv. nabytkarske ktore mali tupy hrot a tym ze zase boli moc dlhe tiez sa nedali zaskrutkovat nadoraz. No a to bol dovod preco mi vana lietala, keby si to nevsimnem a napustim do nej tych 300L vody co tam vlezie tak nechcem vidiet tu potopu aka by u mna nastala. Pri prvom kupani by sa to asi nestalo ale pri nejakom 10-tom ci 15-tom urcite. Dalej na vystupujuce rurky zo steny kde sa napoji bateria by sa mala davat taka prestupova izolacna manzeta aby nezatekalo do steny pri sprchovani. Ked som sa na to pytal majstrov tak mi povedali ze to tam byt nemusi ze oni take nedavaju vraj naco to tam bude, ja som im na to povedal ze chcem aby tam tie manzety boli kedze sa jedna o drevodom tak pre istotu, samozrejme ze ich nedali. VAZNIKOVY KROV: Pred zacatim stavby strechy som sa pytal Briša ci maju s nim skusenosti. Briš povedal ze sa opyta svojich majstrov a da mi vediet (takze ani len netusi co jeho majstri vobec vedia a nevedia). Potom povedal ze neni problem ze to robia a maju skusenosti aj s vaznikovymi krovmi. Vaznikovy krov mi vyrabala firma TECTUM NOVUM a aj to len preto lebo som na tom trval. Vazniky som pri dodani videl a boli spravene naozaj profesionalne, kazdy vaznik mal stitok s udajmi kde som si mohol precitat o tom danom vazniku skoro vsetko (pekna praca firmy TECTUM NOVUM). No ale ta montaz Brišovych chlapov z firmy AV-House stala za H****. Stavba strechy trvala par hodin a po dokonceni strechy som bol na kontrolu. Samozrejme Brišovi majstri tam uz neboli. Vazniky sedeli na kazdej jednej prieckovej stene, boli sklincovane hala-bala, prehnute jak luk a naklanali sa jeden do jednej strany a druhy do druhej strany. Proste som lajik ale aj ja som pochopil ze je to katastrofalne zmontovane. Ked som zavolal Brišovím majstrom tak mi tvrdili ze je to OK, takto to ma byt a takto je to dobre. Tak som si zavolal na pomoc pana z firmy TECTUM NOVUM a poprosil ho, ci by bol ochotny prist na moju stavbu. Za par dni dobehol a prezrel to. Krutil len hlavou jak to mohli takto doj****. Bol taky dobry a povedal ze aby som sa s majstrami dohodol aby prisli na opravu a mam ho na ten den zavolat a on im povie ze co treba uvolnit a preklincovat aby to bolo aspon z casti OK. Vravel ze vaznik kde sa dotyka prieckovych stien by bolo dobre tie steny/hranoly podseknut dlatom a vybrat tie kusky dreva kedze steny nie su nosne a vaznik aj tak nema sediet na prieckovej stene kedze je samonosny. To podsekavanie som si radsej spravil sam lebo som neveril tomu ze Brišovi majstri by si na tom dali zalezat, lebo to bola fakt hnusna robota. Po telefonickom dohovore s Brišom kde som mu vyrozpraval vsetko ohladom posudenia montaze vaznika firmou TECTUM NOVUM sme sa zhodli na tom ze majstri pridu napravit to, co pototo. Ked dosli majstri na opravu, prisiel aj pan z TECTUM NOVUM povedal im co a ako, no a ked to spravili, naozaj som videl ako sa jednotlive vazniky zrovnali. Potom mi povedal ze lepsie to uz bohuzial nebude, ze aby to bolo dokonale musela by sa cela strecha rozobrat a zlozit odznova. Tymto sa chcem podakovat panovi za ochotu z TECTUM NOVUM ze prisiel a poradil/pomohol s napravou vaznika, co majstri firmy AV-HOUSE spackali. Ked som sa ho spytal co za to tak povedal ze nic, len aby som siril ich dobre meno ak som spokojny a spokojny som lebo tie vazniky sa ozaj zrovnali aj ked to neni 100%-tne, kedze Brišovi „majstri“ rozobrat celu strechu a zlozit odznova tak to nehrozilo vobec z ich strany, aby to mohlo byt na 100% OK. Potom sa pani majstri priznali, ze toto bol ich 4-ty vaznikovy krov co kedy montovali takze tolko k ich skusenostiam s vaznikovymi krovmi aj ked som sa ich pytal na zaciatku stavby a povedali ze neni problem. VRAJ STAVBA NA KLUC: tak toto neni vobec pravda. Kopec veci ktore pokaslali som si musel nastudovat/popytat sa a poriesit napravu sam. Napriklad ked som upozornil majstrov na to ze stresnu foliu prederavili na niekolkych miestach a ze by to trebalo prelepit, povedali ze prelepia, samozrejme ze asi po mesiaci to prelepene nebolo tak som to spravil sam. Podsekavanie vaznikov tiez som si radsej poriesil sam. Vana ktoru som spominal vyssie tiez som si napravu musel spravit sam. Sparovanie obkladu lebo miestami chlapci proste vynechali nejake miesta tak tiez som si posparoval sam. Tahanie kablov na zvoncek ktory pani majstri dali na ine miesto ako mali dat, tiez napravu som si musel spravit sam. Nanasanie izolacneho nateru v kupelni na stenu a podlahu tiez som si musel spravit sam. Vyrobenie drevenej konstrukcie a zastavanie do steny na uchytenie rozdelovaca na podlahove kurenie tiez som si musel spravit sam. Derava parozabrana na stenach aj ked som ich na to upozornil tak furt len hovorili ze oni to este budu kontrolovat a prelepovat, tak to pochybujem ze to spravili lebo som po tej ich „kontrole“ nasiel asi 30 dier ktore som prelepil. A neboli to zrovna male diery, takze sa na to vykaslali, toto mi z toho vyplyva. A to nehovorim este o vrabciakoch na streche ktore zle osadili. Mam pod strechou asi 11 hniezd ktore budem musiet riesit, len som sa k tomu este nedostal lebo nic ine nerobim len napravam chyby po AV-HOUSE majstroch, samozrejme len tie ktore sa daju napravit, tie ktore sa nedaju tak bohuzial 😞 . Podotykam vrabce sa nastahovali asi 2 mesiace po dokonceni strechy, ked som ich na to upozornil tak povedali ze pojdu urobit napravu, ako ju spravili a kedy tak to ani neviem, lebo mi nikto nevolal (ze sme tu na stavbe) siel by som sa pozriet na nich ci naozaj prisli... len mi zrazu bolo povedane ze chybu odstranili len neviem ako ju odstranili ked mam tolko hniezd pod strechou. Takze ma caka tento rok rozoberanie skridiel 😞 . A este taka pikoska, klince boli takmer vsade aj na zemi, na pozemku (ked som dostal 6-ty defekt prestal som s autom chodit na svoj pozemok a stal som radsej na opacnej strane cesty), aj v OSB doskach nastrielane kade tade, nic tie klince nedrzali proste bol streleny klinec do OSB dosky a nic nedrzal, alebo aj vo vazniku som nasiel klince kade tade nastrielane. Neviem ci sa chlapci zabavali a hrali na pistolnikov a strielali klince po sebe, ale tie boli naozaj vsade. Po zemi som nazbieral vyse 200 klincov, nie ze by ich viac nebolo len som ich uz potom prestal pocitat. Rozmyslal som este ze ked budem chodit hore na povalu a bude sa zapajat TV, satelit, alebo nieco ine tak by bolo dobre asi tiez vytiahnut tie klince z vaznikov a dosak (samozrejme len tie klince ktore nic nedrzali 😄 ) lebo boli tak nastrielane z boku vaznika, alebo zo spodu dosky a trcali smerom hore a tadial keby kracam tak mi pichne rovno do nohy, no a takychto klincov som vytiahol cez 30, tie co nesli vytiahnut som zrezal karboskou a takych zrezanych bolo tiez dost. Je toho strasne vela co chcem este napisat ale uz nevladzem ani pisat a ani premyslat nad tym lebo tolko toho je co POTOTO, ak niekoho nieco zaujima tak mi napiste, rad odpoviem, len necakajte odpoved hned v ten den lebo mam dost roboty okolo domu 🙂 chcem Vas tymto prispevkom len upozornit a vyhybajte sa tymto Oravskym firmam obrovskym oblukom. Preto pisem Oravskym firmam lebo tie firmy co tam su na okoli tak pouzivaju tych istych majstrov/zivnostnikov na pracu, aj ine Oravske „firmy“. Proste len si vymenia tricko ale jedna sa o tych istych „majstrov“. U mna mali ti isti majstri asi 4 rozne tricka roznych Oravskych firiem.
Odpovedať
1
2
@dzonyby nie dovolil som si napísať, že Miráno, BF Stavby a Mipav sú v podstate tá istá firma a to sa jednému z konateľov strašne nepáčílo. Tak začal vypisovať blbosti a potom poslal žalobu na Modrú Strechu aby vymazali moje príspevky.
Odpovedať
@peter977 ako si myslel v podstate?
Odpovedať
@dzonyby oni začínali tak, že všetci si požičiavali autá, ľudí, konatelia sú susedia čo bývali v tej istej dedine. Oni totiž to robili spolu v jednej firme v minulosti a potom sa rozdelili. Samozrejme dnes už sú tie rozdieli medzi nimi citeľnejšie ale vo svojej podstate všetci robia tú istú technológiu, len sú rozdieli v detaloch prevedenia.
Odpovedať
@peter977 akurát technológia jedných z nich bez vnútornej OSB (aspoň donedávna, neviem či stále) neviem či je to práve orechové..?Veď inak pán z AV house tiež patril pod jedného z nich, no nie?
Odpovedať
Mne z tych firiem najlepsie vychadza BF stavby,myslim co sa tyka materialov.
Odpovedať
@dzonyby tak a aj montáž mojú odlišnú... napríklad BF stavby robia stĺpikovú konštrukciu na mieste, ale zas vnútri je len SDK, takže silnejšie udrieš do steny a máš dieru...
Odpovedať
@peter977 Ked som zvazoval montovany od spominanych vsetkych firiem vsetko mali mat ,certifikovane' panely len nikto/ nikde neuvadzal kde a kto tie konstrukcie vyraba....Vyzistili ste to?
Odpovedať
@igor256 ja som zase fungoval takto, na nete som si vybral firmy podla recenzii na modrej streche, vsetky firmy co tu ludia vychvalili do neba som si nastudoval na ich strankach skladnu stien atd., dohodol som si obhliadky domov a bol som pozriet aspon 2 domy z kazdej firmy, platby prebiehali 1/2 pred a 1/2 po dokonceni,, ono problem je v tom napriklad ak si neni z fachu tak vela veci nevies a nedocitas sa ich ani na nete (hladal som denno denne), napriklad mne zakladova doska sa zvazuje z jednej strany na druhu tusim ze o cca 3cm, co je podla mna dost, ale nikde som nenasiel nejaky standard ze co je este pripustne a co nie, takze bojovat s tym ze ja si myslim ze je to zle ti moc nepomoze ked to nevies nicim podlozit,, ono ked som behal po obhliadkach vsetko vypadalo super, ked bolo nieco nedokoncene tak povedali, to chlapi maju este rozrobene to sa este spravi a podobne alebo ked stal dom tak tazko na nom pozriem zaklad na obhliadke ci sa zvazuje alebo nie, alebo dostat sa na krov a pomerat si ho to by som musel na obhliadke stravit 6 hodin aby som si vsetko prebehol a detailne skontroloval cely dom co ani neni moj,, ono je dost mozne ze aj ty mas nedostatky na ktore si proste zatial neprisiel, ja ked som kontroloval moju stavbu tak nie jeden ich majster mi povedal ze tak ako to detailne kontrolujem ja ze s tym sa este nikdy nestretli, ale ver ze to som po praci (zamestnanie moje) na dome skoro kazdy den stravil aj 4-5 hodin a nie len pozeranim na strechu ale behal som s metrom (pasmo), vodovahou, olovnicou, laserovym metrom, uholniky som mal ale 3 velkosti, nivelacny som si od kamosa pozical a uz ani neviem co este vsetko som mal pri sebe a takto som ja chodil po nich kontrolovat... to je podla mna dovod preco som tolko toho odhalil lebo som to robil naozaj detailne,, kolega z prace machroval aku super firmu on nasiel ze je spokojny na 110% ,hej bol spokojny kym som tam neprisiel ja, potom uz az taky spokojny nebol a to som na jeho dome stravil len hodinu a nie 5
Odpovedať
@peter977 neviem ake ceny porovnavas, lebo ked pozries cennik tak tam mas akurat tak ze vyziadat cenovu ponuku a ked myslis tie katalogove domy tak to ma urcite nastavene tak aby to vyslo co najlacnejsie a ked budes chcet nieco menit tak zistis ze uz si cenovo tam kde konkurencia, ale co pozeram tie jeho ceny v tom katalogu tak neviem ci podobne nemal aj vtedy pred par rokmi tak je dost mozne ze ich este neprisposobil dnesnym cenam materialu,,, a vyberal som podla recenzii a nie podla ceny, je pravda ze M-house je cenovo niekde uplne inde ale nesiel som po cene ci veris ci nie,, ak mi najdes okrem tejto mojej recenzie na AV-House este nejaku zapornu recenziu tak mi ju posli som fakt zvedavy
Odpovedať
@peter977 no hento co pises ze sa rozdelili tie firmy tak neviem ci aj majitel tejto firmy nebol jednym z nich, aspon v minulosti som tu take nieco o nom cital cca 4 roky dozadu tusim
Odpovedať
@dzonyby @peter977 skoda ze som necital dalej, presne to som teraz napisal aj ja ze aj AV-House ten majitel bol tiez jednym z nich, tak potom si dobre pamatam
Odpovedať
@luk1 neviem teda detaily ako to chodí u všetkých vyššie spomínaných firiem. Ale Mirano teda žiadne panely nepoužíva, montuje všetko na mieste na mieru na zakladovu dosku z KVH hranolov a aj ďalšie vrstvy postupne pripája ako keď sa robí sendvič takže sme si to mohli všetko pekne deň po dni odkontrolovať na vlastné oči, že čo tam vlastne dávajú
Odpovedať
Článok sa načítava...
@brizzolit keby ti to stavala nejaká BA firma so super reklamou, navonanym managerom a s chlapcami z Oravy bol by si spokojný, ale asi si potrebuješ do podľa teba"vidlakov zOravy" kopnúť....
Odpovedať
@daralbajda slovenska klasika, z extremu do extremu. Bud smradlavy sedlak co nepozna vodovahu alebo navonany bratislavak ktory zije mimo reality. Nic ine asi nepoznas, ci? No mozno je aj nieco mimo. Stretol som majstra oravaka ktore si siel za kazdu cenu svoje, povies mu, ze to ma byt takto a on Ti zacne trepat, ze kolko x-sto domov postavil a vsade to tak robil a musis ho skoro prosit aby to urobil spravne, podla predpisaneho pracovneho postupu. Tiez majitela firmy oravaka ktory vsetko ochotne riesil, respektoval co chcem, ospravedlnil sa za chyby majstrov a zjednal napravu v pripade nezhody. Raz stretnes takeho raz takeho. Ty asi potrebujes kopat do "bratislavakov", co?
Odpovedať
@peter977 vo vnutri je aj osb,chcel by som vidiet ako udries do steny a mas dieru.
Odpovedať
@igor256 do Bratislava kov kopať? Asi nie, len ti robosi sú asi všade rovnakí, A Oravci aspoň sa snažia robiť...
Odpovedať
@kuracinarez pardón pomýlil som si to. Mipav tak stavia domy, už sa mi tieto 4 firmy pletú
Odpovedať
@peter977 mipav hej, ten má ceny bez OSB...Mirano a bf tam tu dosku majú.
Odpovedať
@daralbajda nebol si u mna na stavbe, nevies ako to bolo, kludne dojdi aj teraz je kopec veci co su viditelne napriek tomu ze je dom uz hotovy vsetko ti poukazujem a potom mozes hovorit svoj nazor, ale skor mi pride ze asi patris do timu alias AV-House a jeho musketieri
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?