Máte reálne skúsenosti s Wittner haus?

Dobry den, kedze momentalne riesime nasu buducnost a na tejto stranke je vela odkazov na p. Wittnera ako odbornika na drevostavby, chcel by som Vas, ktori byvate v domoch od p. Wittnera poziadat o referencie a zodpovedanie par otazok, kto mozte, napiste mi prosim, pripadne do ss: 1. stavavali by ste opat montovany dom? byva sa vam dobre? 2. ste spokojny s kvalitou domu? 3. bol dodrzany rozpocet stavby? 4. ste spokojny s komunikaciou pred / pocas / po vystavbe? 5. ako dlho trvala vystavba domu po nastahovanie? 6. vyskytli sa na dome nejake zavady? boli odstranene v ramci reklamacie? Dakujem.
Odpovedať
1
2
Pridavam sa so zaujmom o odpovede. Vdaka.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja zatial mozem odpoveda len na cast komunikacie z p. Wittnerom. komunikacia je s nim absolutne perfektna, zatial sme v stadiu rozhodovania sa a p.Wittner patri medzi dve spolocnosti medzi ktorymi sa aktualne rozhodujeme. Vysiel nam zatial zo vsetkym v ustrety, boli sme pozriet rozostavanu stavbu a klobuk dole, zatial sme nic lepsie asi nevideli. cena je sice vyssia, nepatri ale medzi najvyssie co sme dostali, ale co sa tyka prevedenia tak zatial vyhra. Ak sa teda rozhodneme pre neho tak potom budem vediet posudit dalsie detaily. snad budem hodnotit kladne. :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
tiez by ma to zaujimalo.vdaka
Odpovedať
ODPOVEĎ NA DOTAZ : DREVODOM OD p. WITTNERA. 1. stavali by ste opäť montovaný dom? jednoznačne ÁNO 2. ste spokojný s kvalitou domu? ZATIAĽ ÁNO 3. bol dodržaný rozpočet stavby? ÁNO 4. ste spokojný s komunikáciou pred / počas / po výstavbe? NAD MIERU 5. ODPORÚČAM
Odpovedať
Profilova fotka
Nám síce pán Wittner nestaval, ale niekoľkokrát som bol s ním v elektronickom aj telefonickom kontakte. Poradil aj keď nemusel lebo nám stavala konkurencia, a pri svojpomocnom dokončovaní nám bol vždy oporou a technologickým poradcom. Sledoval som niekoľko fotoblogov tu na MS kde som čerpal inšpiráciu pri našej práci. Mne príde ako fajn človek, a ak by sme boli bližšie k Nitre kde pôsobí tak by som sa určite rozhodoval pre jeho firmu.
Odpovedať
Profilova fotka
my máme montovaný domček od inej firmy ale p. Wittnera môžem odporučit ako príjemného a ústretového človeka a odborníka,,, nám pomohol, poradit aj ked nemusel lebo naša firma skrachovala a dom zostal nedokončený a museli sme si ho dokončovať svojpomocne a čerpala som inšpiráciu a rady z jeho blokov a často som mu písala a vždy rýhlo odpovedal a poradil )))) ODPORUČAM )))
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Dobrý deň, rád by som sa podelil o moju skúsenosť s p. Wittnerom 1. stavavali by ste opat montovany dom? byva sa vam dobre? ÁNO 2. ste spokojny s kvalitou domu? ÁNO 3. bol dodrzany rozpocet stavby? ÁNO 4. ste spokojny s komunikaciou pred / pocas / po vystavbe? ÁNO 5. ako dlho trvala vystavba domu po nastahovanie? 6 mesiacov 6. vyskytli sa na dome nejake zavady? boli odstranene v ramci reklamacie? Len drobnosti, ktoré sa vyriešili alebo sa riešia Môžem len odporúčať - p. Wittner je TOP v oblasti drevostavieb
Odpovedať
Ja som sa tiež rozhodovala medzi dvoma firmami a to pánom Witnerom a firmou Sixo, a oslovila som pána Witnera a bol naozaj ústretový. Napokon som nestavala ani s jednou firmou, pretože sa plány úplne zmenili a kúpila som pozemok v HU a musela som stavať s miestnymi firmami, kôli maďarskej legislatíve. Ale stále sú plány so zmenou bydliska a ak sa podarí a vrátim sa na SR, budem určite kontaktovať pána Witnera a dám si postaviť domček týmto človekom. :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte, tiez uvazujem nad touto firmou...pribudol niekto iny co s nimi staval?
Odpovedať
Skusenosti zatial len s predpripravou. Staviat ideme az v Aprily, takze realne skusenosti posharujem az potom :-)
Odpovedať
ja odporučam fi.Wittner haus - p.Wittnera, mi mame od neho dom od r.2012 zatial sme spokojny.-ANO :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý deň, uvažujeme nad p. Wittnerom a rada by som sa informovala ohľadom cien. Viete mi niekto poradiť cca kde sa pohybuje za 4i dom? Ďakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Dobry den, nasa firma je na trhu viac ako 10 rokov a a investor bol pre nas od zaciatku na prvom mieste. Vzdy sa snazime urobit vsetko pre spokojnost investora, kazdy postaveny dom je pre nas ako nase dieta. Ak mal niekto pocit, ze komunikacia s nami nebola ustretova a nase konanie prozakaznicke, je nam to naozaj velmi luto. Za nasu pracu hovoria stovky postavenych domov, spokojnych zakaznikov a popredajny servis. Nie kazdemu zakaznikovi musi byt moja osoba konatela spolocnosti sympaticka. To je pochopitelne. Bolo by vsak slusne upresnit, kde nastala chyba a preco Vam ako clovek nevyhovujem. Neobjektivne a anonymne ociernovat je totiz velmi jednoduche, niest ale zodpovednost za svoje skutky je omnoho tazsie.
Odpovedať
S panom Wittnerom a fi. Wittnerhaus som stavala v roku 2017. Nemohli sme si s manzelom vybrat lepsie. Treba si uvedomit, ci chcete ist po kvalite, alebo po cene. Ani Audi nekupite za cenu Renaultu. Ale porovnajte ich kvalitu a komfort... byvat za 4 mesiace od vystavby zakladov, mat kompletny servis, odbornikov vo fachu, pozarucny servis, poistku na 6 mes., financne poradenstvo atd, atd... to je luxus, ktory je na nezaplatenie. A v konecnom dosledku nas vysiel dom na kluc v absolutne porovnatelnej cene oproti inym stavebnym firmam, ktore sme oslovili. Takze fi. Wittnerhaus odporucam vsetkym, ktory chcu byvat v 1. triede. Necakajte, ze p. Wittner popusti z kvality domov na ukor ceny. Na to nas upozornil hned na zaciatku. A sme mu za to s manzelom vdacni.
Odpovedať
Profilova fotka
@taaza vies, ked sa len koli tomu prihlasis na forum a vypisujes to do kazdej temy, vobec to nevyzera doveryhodne :)
Odpovedať
Pisala som iba do dvoch, ale asi je aj to privela, ak chces napisat nejaku pozitivnu skusenost. Chapem ze negativne reakcie sa citaju lepsie, ved preco by sme nedopriali aj druhym, ked uz nie je dopriate nam...viac sa k podobnym komentárom nevyjadrujem. Ak chce niekto vediet konkretne skusenosti s firmou Wittnerhaus, rada poradim cez sukromnu spravu.
Odpovedať
Profilova fotka
naozaj ma velmi mrzi ze som takto prekazil tvoju samaritansku misiu :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj Vážený pane.Myslím že Vaše komentáre sú na tomto mieste minimálne nevhodné...Otázka na tomto fóre je položená jasne a zrozumiteľne.Na každú otázku o návrhu a výstavbe drevostavieb každému rád odpoviem.Som stavbár a moja práca je mi koníčkom.Niečo vytvoriť z ničoho si vyžaduje hodiny , dni a roky tvrdej a zodpovednej práce.Týmto považujem vec za uzavretú.Prajem všetko dobré.Jaroslav Wittner.
Odpovedať
Profilova fotka
@wittner Vazeny pane, nerozumiem preco sa citite dotknuty mojim komentarom. Nikto nenapadal vasu pracu. Vela firiem zneuziva toto forum na prezentaciu tym, ze sem cielene posiela svojich zakaznikov aby firmu propagovali, samozrejme zasadne tych spokojnych. Ak sem pridu ludia z vlastneho popudu a cielom tu dlhodobo debatovat, nevidim v tom ziaden problem. Ale par prispevkovi uzivatelia, bez fotiek, zalozeny len s jednym cielom len skresluju informacie. Take cosi patri na stranku firmy do referencii. Ak sem niekto pride s chvalospevom (stylistika je nepriehladnutelna) a este ho skopiruje do viacerych tem, co je proti pravidlam fora, je to podozrive. Co znamena podrazdena reakcia typu "nedoprajes druhym" a Vasa urychlena obrana, nech posudi kazdy sam.
Odpovedať
Profilova fotka
Máte určite pravdu.Len pre informáciu uživateľa mamato nepoznám (fakt neviem o koho ide) ,písal som mu IP- nereaguje.Nepotrebujem taktiež žiadne chválospevy ani obranu.Vystupujem vo svojom mene a firma sa volá podobne.V minulosti , keď som sa registroval som tiež vystupoval len pod svojim menom.Potom ma MS donútila urobiť si profi profil, s čím som nesúhlasil.Nedalo sa ale inak.Takže aby som to zhrnul nie som tu preto aby som si robil reklamu.V prvom rade sa snažím ľuďom pomocť a bolo to aj v minulosti , keď som videl rozne hororove fotky ako sa to robiť nemá.Mnoho ľudí potrebovalo poradiť , pomôcť.Ostatne o tom je MS či nie? To je všetko.A teraz už musím pracovať.Pekný deň.
Odpovedať
Príspevok som písal v čase, keď neboli doriešené reklamácie, ktoré boli spôsobené nielen treťou osobou, ale i faktormi, ktoré nikto nemohol dopredu predvídať.Toto je už vysvetlené a vyriešené, pán Wittner sa zachoval voči nám férovo. Prosil som adminov fóra o ich odstránenie, nakoľko cieľom nie je ani nebolo akokoľvek poškodiť spoločnosť Wittner-haus alebo pána Wittnera ako súkromnú osobu. Ďakujem za pochopenie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Môžem sa spýtať, nikomu nie je podozrivé že sú to "recenzie" od ľudí, ktorý sa registrovali odpovedali a už nikdy nenapísali na fórum? uživatelia : kratkachvila laconr sprco
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Nám ide p. Wittner navrhovať dom, skôr prekresliť na technológiu montovanej drevostavby od inej spoločnosti. Zatiaľ môžem povedať že som veľmi spokojný s komunikáciou a jedna im z ich strany. Ochotne vysvetlia všetko čo sa týka odborných technických veci a aj rozpočtu atď. Naša spolupráca je ešte iba na začiatku ale neskôr budem updatovat a informovať o skúsenostiach s touto spoločnosťou. Zatiaľ všetko na jednotku.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
Za mna a manzela, mozem firmu Wittner Haus urcite odporucit. Postavili nam dom v roku 2018 aj s dvoma pristreskami. Vsetko od prveho kontaktu po akekolvek moje odborne otazky po skonceni realizacie stavby prebehlo na jednotku. Pan Ing. Wittner splnil ako architekt moju idealnu predstavu o individualnom projekte domu. V dome byvame od decembra 2018 a sme velmi spokojni. 😊
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
my mozeme firmu Wittner Haus tiez len a len odporucit, prijemni a profesionalni ludia, overene partie ludi, ktori svojej praci naozaj rozumia a vysledok je dokonaly. Dovolim si povedat, ze firma je premiovym mercedesom medzi drevostavbami a nehovorim to kvoli reklame ako tu bolo zopar prispievatelmi nevhodne poznamenane, ale kvoli velkej spokojnosti, ved dobre sa chvali samo 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý deň, toto je môj prvý príspevok na tomto fóre a dôvod mojej registrácie tu je jednoduchý - práve na základe tohto vlákna na tomto fóre sme sa s manželkou rozhodli si nechať postaviť dom od firmy Wittner Haus. Považujem teda za svoju povinnosť pridať i našu skúsenosť. Komunikácia s p. Wittnerom na začiatku bola skvelá. Veľmi milý, ochotný, všetko rád vysvetlil a skonzultoval. Rovnako i počas vytvárania projektu a do ukončenia hrubej stavby. Síce bolo viacero časových sklzov, no v tejto dobe to považujem za štandard v celom stavebníctve. Aby som teda uviedol veci na pravú mieru - kvalita stavby drevodomu je na úrovni, s tou nebol žiaden problém. Jediná vec bola tá, že oproti projektu, ktorý sme mali schválený a podaný i na stavebné povolenie, bolo franc. okno v detskej izbe posunuté o 40 cm smerom ku stene kolmej na tú s oknom a teda namiesto 60 cm steny máme necelých 20. tam sa veru už nábytok nezmestí, ako sme mali naplánované. Vraj to tak musí byť kvôli nosníku nad oknom. Myslím, že toto malo byť isto odkonzultované zo strany stavebníka a nie na to prísť až na stavbe, no povedzme že i toto viem pochopiť a zabudnúť. Mali sme dohodnutú stavbu na kľúč, chceli sme mať stavbu bez starostí a hlavne - ak sa niečo niekde pokašle, aby sme to riešili s jedným človekom a nemuseli sme riešiť jednotlivých robotníkov samostatne a riešiť kto za čo môže. Toto sa ukázalo ako dobrá voľba, i keď... Páni, ktorí boli zajednaní p. Wittnerom na Elektrinu a kúrenie - Tu okrem drobučkých drobností nenastali väčšie problémy, čiže fajn. V čom bol problém? Stalo sa to, že na vyliatie poterov p. Wittner objednal firmu ORSPOL. No a tu sa začalo naše trápenie. Chlapci z Orspol prišli o hodinu skôr a volali kde som. No chystám dieťa do škôlky v meste vzdialenom 30 min cesty. Hovorím, že nech počkajú aspoň tých 30 min, že prídem teda skôr. Keď som prišiel, už boli vnútri a pripravovali práce... Predstavte si, že vyvalili dvere a na moju otázku ako sa tam dostali, sa len tupo smiali že si poradili... Aj toto by som ešte prežil... No títo istí robtníci vyliali obe terasy v opačnom spáde a teda spád smeruje v oboch prípadoch od okraja terasy ku franc. oknám a ku HS portalu!!! Toto som však v tejto fáze nekontroloval, teda sa to neriešilo, prišlo sa na to trocha neskôr. Obkladač, taktiež kontraktor p. Wittnera, prišiel a nedbal na moje odporúčania, či si nechce overiť spád, nahodil dlažby. Pri prvom daždi o týždeň neskôr som v noci stál na terase a stierkoval vodu, ktorá sa valila smerom ku franc. oknám a ku portalu do obývačky. Hneď som to hlásil tak obkladačovi, ako i p. Wittnerovi. Odvtedy ubehlo takmer štvrť roka a my sa o týždeň chystáme mať oslavu s rodinou v našom dome. Stav terasy je taký, že polovica je rozbúraná, nakoľko vybúchali len jej polovicu a oznámili, že druhá sa robiť nebude. Opätovným premeraním za prítomnosti pána z ORSPOL sa zistilo a potvrdilo to, čo som tvrdil - že i druhá časť je zlá. Preto sa dohodlo, že sa musí prerobiť celá. Naliehal som, že čo najskôr, vzhľadom na naplánovanú oslavu synových narodenín, no odpoveď od p. z Orspolu bola, že keď nechcem chodiť po rozbitej či mokrej terase na oslave, nech si tam naukladám koberce !!!! Reakcia p. Wittnera je z toho celého ale najdôležitejšia. Je generálnym dodávateľom stavby a stavbyvedúcim, na čo veľmi rád poukazuje, no správa sa, ako keby jeho časť práce dávno skončila a ja chcem od neho niečo neštandardné. Keď mu vysvetľujem, že nie je správne, aby štvť roka po nahlásení problému nesutále odkladal opravu, do telefónu na mňa nakričí, že on je vedúcim stavby a on si určuje termíny, nie ja. To, že tu bývame s rodinou a deťmi, ho nezaujíma. Momentálne fungujem ako spojovacia linka medzi ním, Orspolom a obkladačom a musím komunikovať dielčie práce a termíny, nakoľko nie sú schopní sa dohodnúť. Keď som si o deň pred naplánovaným príchodom Orspolu - teda včera - na opravu terasy chcel overiť, o koľkej ich mám čakať, dostal som odpoveď že sa s p. Wittnerom dohodol že nepríde a celé sa to posunie, nevedia na kedy. To už som vypenil, prirodzene. Musel som si zorganizovať prácu, aby som bol doma a poza môj chrbát sa dohodli, že to zrušia a nedajú mi ani vedieť. Wittner nedvíhal. Volám obkladačovi, že či vie o tomto... Že nevie, že zavolá Wittnerovi. Neskutočný bordel. V ten deň o pol 9 večer mi volá zasa Orspol, či so s Wittnerom dačo poriešil a čo sa má diať, že on s Wittnerom nehovoril... Hrozné, čo vám poviem... ľavá ruka nevie čo robí pravá, ja neviem kde mi hlava stojí, dohadujem troch ľudí aby sa skoordinovali... toto je podľa p. Wittnera predstava o stavbe na kľúč. Katastrofa. Najbližšie sú dohodnutí na prerábku svojej nekvalitnej práce do konca budúceho týždňa, ak sa toto už neudeje, tak to budem riešiť právnou cestou a cez Slovenskú obchodnú inšpekciu. Aby som to uzavrel: Ak chcete dom od Wittner Haus, tak asi áno - ale len po hrubú stavbu. Všetko ostatné je zúfalé plátanie niečoho, čo sa tvári ako stavba na kľúč... ale na slovenský spôsob.
Odpovedať
@sintea Dobry den, ako sa vam s odstupom casu byva v dome od Wittner house? Mate nejaky vyhrady? Ako je to s odhlucnenim medzi izbami a z exterieru? Dakujem za info
Odpovedať
@saaleem ten príspevok na dve A4 si si nad sebou nevšimol?
Odpovedať
@matned uf… takze uz aj holodom je problem? skrz tie potery?😑 Hruba stavba mi pridem malo. Tam nastupi vela dslsich firiem a budu to len vyhovorky v pripadne problemov. Ale rovnaku skusenost mate aj vy…
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?