Kurenie Caleo skusenosti po dlhsej dobe

Ahojte mate prosim niekto uz dlhsie kurenie Caleo? Ake mate skusenost? Aku mate spotreby elektriny za den? Dakujem
Odpovedať
125m2 = 80€/mes komplet ee
Odpovedať
@bigjamajko tak super my byvame asi dva tyzdne trosku sa toho aj bojim ale uvidime po prvom vyuctovani urcite bude toho viac nakolko mame este nejake dorabky a tiez mame dom s Mirana 😊
Odpovedať
@jana2305 bude to ok. Jasne, “stavebnu” ee som nepocital.
Odpovedať
@bigjamajko dakujem a ak my viete povedat kolko mate tak dennu spotrebu elektriny?
Odpovedať
Profilova fotka
@jana2305 neviem ci bolo nutne zakladat dalsiu temu, caleo je tu asi 20 threadov. Doporucujem orlim zrakom sledovat elektromer a tyzdnovu/mesacnu spotrebu aby ta neprekvapilo vyuctovanie.
Odpovedať
Profilova fotka
Podobne ako bigjamajko. 130 m2 vykurovacia plocha. Mesacne 85€. Tiez drevodom, vsetko elektrika
Odpovedať
@virnik27 za to že ten tvoj "vedsi" dom je dogabany, za to si môžeš ty sám🙂 A tebe kto poradil takú hlúposť, ako je solar na streche? Máš mať dobre utesneny, zaizolovany dom, a potom by ťa nezruinovali ani mesačne platby za elektriku. Namiesto soláru za tie peniaze si si mal kúpiť bojler s tepelným čerpadlom, A nezabudni zase propagovať klimatizáciu na kurenie :-) ... No čo vravíš na takýto typ príspevku? Zamysli sa, ako odpovedas ľuďom na fore
Odpovedať
Tak isto 100m2 uzitkovu (123 zastavanu plochu) a 84€ komplet za E. Denna spotreba za kurenie je tusim okolo 30kw v najzimsom mesiaci. Kurenie v priemere na 22,5 stupna. Obcas pomoze krb ale len na efekt. A to mam nezatepleny dom.. Bojler SMART 125l Drazice.
Odpovedať
@mythnick ja mam zatial co si sledujem komplet celu elektrinu aj s kurenim od 18kWh do 25kwh tak hadam to bude OK a kurime na 21,5stupnov..
Odpovedať
@jana2305 v januári ak bude aspoň pod-15 tak 2x toľko
Odpovedať
caleo folie sam zvazujem no zaujimal by ma nabeh? vie to niekto porovnat s teplovodnym podlahovym? dakujem
Odpovedať
@jana2305 dennu spotrebu si fakt nesledujem. Inak skusenost rovnaka s ludmi, ktori tu tu pisu a realne to maju. Bojler 80l nam staci, iny zdroj tepla nepouzivame. Ostatnych (co to ani nevideli) si nevsimaj. @stefan222 nabeh je ozaj rychly, no porovnat to neviem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
125m mas zastavanu ci uzitkovu? mas okrem 80l bojlera umyvacku riadu napr? sorka za hlupe otazky a tych 85e mas komplet mesacnu platbu +- bez nedoplatkov? dik
Odpovedať
@stefan222 ako vravis. Umyvacka je, kurime na 22-22,5°C. Bojler Drazice OKHE Smart 80l ide na 50°C - navzdory vsetkym tabulkam a hygienickym normam staci na 3 suvisle sprchovania. Spotreba ee je komplet po prvom uctovani (mali sme preplatok). 125m je “vykurovana plocha”. 3 dospele osoby stale doma - 2x denne varenie, spotrebice atd, tzn. normalne uzivanie domacnosti. Kachle sme zatial nepripajali, lebo nebol dovod. Pripojka plynu bola draha, tepelne cerpadlo tiez.
Odpovedať
@stefan222 Inak este pre zaujimavost - v druhej domacnosti mame ten isty bojler bez umyvacky a spotreba teplej vody resp. ee je zasadne vyssia. Neveril som, ako velmi vie umyvacka usetrit.
Odpovedať
@bigjamajko dakujem za odpovede ste ma potesili 😊 a kukala som album mame aj presne tie iste interierove dvere 😊 tak nech sa vam dobre byva 😊
Odpovedať
@virnik27 ja som nestaval, dal som si postavit
Odpovedať
@bigjamajko ušetriť sa dá i pri ručnom umývaní ale nie stále pod prúdom teplej vody
Odpovedať
@duzu snad dnes uz nikto neumyva pod prudom vody ;-)
Odpovedať
@virnik27 to je všetko v poriadku. To sa snažím aj ja Náklady komplet elektrika 85 mesačne Stačí?
Odpovedať
@mythnick prosim va stych 30kw mate cisto len kurenie alebo ee celeho domu ako spotrebice a atd? Dakujem
Odpovedať
@virnik27 neviem úplne presne uviesť, koľko pripadá na kúrenie a ohrev TÚV. Mimo vykurovacej sezóny mávam spotrebu 200 - 250 kwh mesačne, cez zimu cca 1000 kwh. Tak iba na základe nejakých základných výpočtov a odhadov sa dá určiť, koľko asi je spotreba na kúrenie. Ohrev TÚV je aj v lete aj v zime. Viac-menej mi to je jedno. Vždy je pre mňa dôležitá finálna spotreba a cena, ktorú platím na fakture :-)
Odpovedať
@jana2305 Len kurenie. V Januari tohto roku.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?