Klasicky montovany alebo sip panely?

Dobry den prajem. Prosim tych, ktori maju skusenosti, venuju sa stavbam montovanych domov. Neviem sa rozhodnut co by bolo lepsie ci klasicka montovana stavba s drevenou konstrukciou a dek panelmi alebo sip panely? Mam z toho hlavu v smutku uz par dni co sa neviem rozhodnut. Potrebujem byvat co najskor preto montovany. Na zvukotesnost si dam pozor. Len teda do coho by ste isli skor? Dakujem pekne. V pripade ze mate skusenosti s firmami prosim napiste mi.
Odpovedať
@lenkalienkach Ahoj. Ja bývam blízko Nitry. Dom mám síce z tehly, ale prístavba, ktorú sme urobili na mieste pôvodnej terasy je ako montovaný "drevodom". Píšem to v úvodzovkách, lebo pod drevodomom si predstavujem niečo celkom iné. Prístavbu robil p. Wittner. Technicky vyriešené perfektne, nič nepraská. Rýchlo sa to cez leto vychladí, cez zimu zase nahreje. Je to vlastne OSB doska s roštom a vo vnútri je vata. Hrúbka steny 10cm a na tom 15cm šedý polystyrén. Mám tam elektrické podlahové kúrenie. Rozmer miestnosti 20m2, objem 55m3. Spotreba elektriny je priemerne za rok 977kWh čo je 127,01€. Vetranie rekuperáciou. Som spokojný. Chcel som ísť do SIP panelov, nakoľko v Ivanke pri Nitre ich vyrába môj bývalý študent. Cena SIP panelov oproti systému, ktorý som nakoniec zvolil bola o 1/3 lacnejšia. Prečo som do toho nešiel? SIP panel je tiež OSB ale bez vaty. Je tam polystyrén. Výsledkom sú horšie tepelnoizolačné vlastnosti. Ak ti to nevadí, a radšej dáš do vonkajšieho zateplenia, tak je to v podstate jedno. Ja som bol obmedzený rozmermi a nemohol som dať viac do vonkajšieho zateplenia.
Odpovedať
@mamato polystyrén má lambdu 0.031-0.039 a vata 0.033-0.039 teda je to skoro to iste. (záleží aký materiál sa použije )
Odpovedať
@lenkalienkach ja kebyze riesim montovany, tak z clt panelov, paci sa mi priznana textura dreva v interieri...
Odpovedať
@mamato ahoj dakujem. Ved ono tie montovane domy sa este aj zatepluju, ci nie? A podla teba kolko by tam malo ist aby to bolo ok? Ja rozmyslam nad tymi Sip panelmi, len teda najviac sa bojim jednak prehrievania a jednak sirenia zvuku. Aj ked teda mali sme predtym postavene z ytongu lambdy a zvuk sa siril veselo... @igor256 prosim aky by sa mal pouzit aby to bolo ok? @marek_norway len teda tam uz je brutal cena. Ja idem riesit dom sama. Takze aj tie financie au obmedzene a taktiez potrebujem to relativne rychlo vzhladom na to ze byvam toho casu s rodicmi v panelaku.
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkalienkach pisem ss
Odpovedať
@lenkalienkach Ráno tam cez leto vyvetrať, potom všetko uzavrieť, stiahnuť žalúzie a zapnúť rekuperáciu. Teplota cez leto nejako dramaticky nestúpa. Ja tam mám 15cm zateplenie. Výrobňa SIP je v Ivanke, aj stávajú, ale cez subdodávateľov.
Odpovedať
@mamato to je ten sipeurope? Na tych som dnes dostqla odporucanie len teda neviem to posudit tak sa chcem poradit. A ako je to s hlukom z pracky, susicky, kavovaru? Je to velmi ppcut v celom dome?
Odpovedať
@lenkalienkach ja som tym viac-menej chcel povedat, ze je to jedno ci vata alebo polystyren z tepelno-izolacneho hladiska. Pozeral by som sa na cislo R - teda celkovy tepelny odpor konstrukcie - ako dokazu mury izolovat. Tam zalezi na hrubke izolantu a na type izolantu. (cim viac R - tym lepsie). Kazdy dodavatel by vam to mal vediet povedat.
Odpovedať
@lenkalienkach Áno, Nazar Malakan je môj bývalý študent. Jeho otec je majiteľ firmy. Majú pobočky vo viacerých krajinach. Sú to ukrajinci, ktorí tu žijú od 80 rokov, sú veľmi slušní. Nazar ešte 10 rokov dozadu keď bol študentom aplikovanej informatiky, sám chodil po stavbách a všetko si odmakal. Jeho otec má na ten systém aj nejaký zlepšovák, lebo vymysleli, ako lepiť ten polystyrén a OSB. Ja som od nich nakoniec nebral, lebo som to potreboval ako prístavbu k domu, kde mám firmu na závlahy, trávniky a výrobňu drážkovacích strojov pre závlahové systémy. Oni riešia celé domy a p. Wittner mal skúsenosti aj s pristavbami. Ešte jedna firma v NR je veľmi dobrá na montované domy, ale robí rošt a tam dáva vatu (tuším Syntec sa volá). Od tej má kolega dom a je spokojný. Len u nich to trvá potom dlhšie, lebo nerobia s komplet predpripravenymi panelmi . Wittner prišiel o 7.30 ráno s veľkým nákladiakom a žeriavom. O 12.30 bolo hotové. Komplet osadené 4 steny so strechou, dopojené k pôvodnej streche. Základy som tam už mal urobené, lebo predtým to bola terasa spojená s domom. Ostatok som si už potom dorábal sám.
Odpovedať
@mamato dakujem velmi pekne. Isto ich budem kontaktovat aby som si ppozistovala co ma trapi a ci sa to da nejak riesit. Ale vediet ze su to slusni ludia je zaklad. Este raz vdaka.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Oživím tému. Výrobca SIP panelov na Slovensku je. Ale ako to je so stavbou? Nejak som nenašiel firmu, ktorá by vyzerala fakt solídne a montoval, stavala tie domy. Možno zle hľadám, alebo mám vysoké nároky? Máte niekto osobné skúsenosti?
Odpovedať
@frantisekca ahoj. Mne stavala firma kkp trade z beladic a som bola velmi velmi spokojna. Kludne napis ked su otazky.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@frantisekca Firma goldhouse stavá zo SIP panelov a sú solídni. Montujú to Ukrajinci. Kolega z práce si od ních dal postaviť dom a je spokojný. Vraj by do toho šiel znova.
Odpovedať
V našom okolí sú štyri montované stavby - jedna klasickí s drevenou konštrukciou vyplnenou vatou, druha s oceľovou (U profily) konštrukciou vyplnenou vatou) a moja - SIP panely (tj OSB Dosky sú pevne spojené polystyrénom po celej ploche.ten je pevne nastriekaný . Kolega má prvú variantu - nechcel by to viac, všetko počuť ako hovorí. Sused ma variantu dva - sťažuje sa na sa prenášajú vibrácie do domu ak ide nákladné aut auto po ulice, tá je asi 8 metrov od domu. Ja by som kvôli pevnosti išiel do SIP panelov. Potom sú ešte rozdiely v montáži, napríklad Goldhouse používa na spodný rad fošne komplet impregnované aj od spodku (tie idú na izoláciu a na ne sa montujú SIP panely. Iná firma (fotky sú aj na streche natiera tieto až po priskrutkovaní - takže spodná časť je surová.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?