Klady a zápory bývania v drevodome

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, viem, ze fór o drevostavbach ci drevodomoch je tu dost ale aj tak by som bola rada keby mi viete napisat, samozrejme ti co uz uzivaju takyto domcek, ako sa vam byva(ako dlho uz byvate), mozno napisat konkretne klady a zapory byvania.A takisto mate niekto skusenost s tym, ze sa do takeho typu stavby dostanu(do stien) hlodavce alebo hmyz??? A posledna otazka:) referencie na firmy, skusenosti s konkretnymi firmami( ak sa tu nemozu menovat tak prosim aj do internej posty). Dakujem vopred ;-)
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@cubicomp ja to vsetko viem... len mame teplo aj v izbach, co su na SV ... aj susedia... co by sme za to dali v zime :-D
Odpovedať
@drasnican1 aká je konštrukcia bez možnosti prístupu hlodavcov? a čo drevokazných húb alebo drevožravý hmyz?
Odpovedať
@zbrdlowski myslela som zloženie steny je to OSB doska o hrúbke...parozábrana, sadrokartón..ale pozerám, že ty máš niečo iné je to z OSB dosiek?Je veľa typov z čoho firmy stavajú.Ja nemám predsudky hneď nás to presvedčilo môj otec staval dom pred 4 rokmi narobili sa strašne, ešte veľa rokov dozadu sme mali doma katalóg zo zahraničia od Bien haus, či Canaba potom sme boli v Rakúsku pri Shopping city kde je vystavaná celá dedinka Blauelaguna.at tam sme sa rozhodli pre montovaný.Máme stále dilemu či klasický len z dosiek či aj oceľovú konštrukciu smaozrejme, že jedna firma tvrdí, že je to zbytočné a druhá, že je to lepšie a oni ponúkajú kvalitu :-) máte niekto s konštrukciou?
Odpovedať
máte v dome aj rekuperáciu?nás do toho dosť tlačia je to nutné?
Odpovedať
neni nutná.
Odpovedať
@eliska13 @drevostavby ak je stavba vzduchotesna, tak predsa je nutna, nie?
Odpovedať
@maco Murované domy sú na tom so vzduchotesnosťou podobne. A koľkíže ju dávajú? Samozrejme, nie je nutná. Ani návratná. Ide o hygienu a komfort. Vetranie sa dá riešiť strojovo aj inak: časovo alebo inak spínanými odťahovými ventilátormi. Riešenie komfortné a za pár kačiek. Alebo potom pravidelne 5-6x denne vetrať.
Odpovedať
Profilova fotka
@eliska13 Nie ja nemam stenu s OSB. Je to trosku ina technologia. Hlavne ten vonkajsi mur robi divy. Jak v zime tak v lete. :-)
Odpovedať
@zbrdlowski aku funkciu plni ten vonkajsi mur?
Odpovedať
Profilova fotka
My staviame drevostavbu teraz. Dom mame orientovaný na juznu stranu, a cez tie najväčšie horúčavy tam bolo príjemne, žiadny hic. A to ešte nemáme spravenú fasádu. Do konca roka chceme byvať, tak potom ak chceš sa ozvi, dám info. Stavia nam to firma VO-domy a zatiaľ sme spokojní. Myslím, že ešte na slovensku majú všetci voči drevostavbám predsudky. Ale už sa to zlepšuje.
Odpovedať
@eliska13 ak je stavba vzduchotesna tak riadenie vetranie je treba.mozno neni treba centralna rekuperacia .vsetko zalezi od projektu.Da sa spravit aj riadene vetranie samostatne do kazdej izby.
Odpovedať
Profilova fotka
@kriloter V prvom rade eseticku a v druhom rade to chrani celu konstrukciu domu pred akymikolvek poveternostnymi vplyvmi. V zime moze dut severak aky chce, nema sancu.Medzi tym murom a konstrukciou je medzera 5cm. No a v lete moze byt ten mur rozpaleny od slnka ako chce, doma mame prijemne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
ja byvam v montovanom bungalove, nie je nizkoenergeticky (137m2 platba 50eur sa plyn na varenie/kurenie/ohrev vody). Cez horucavy sme mali prve dni 26,5 predposledny den 27 a posledny 27,5 koli tomu, ze polovicka varila a nezapla digestor. V izbach bolo menej, lebo boli zavrete a teplo z kuchyne sa tam neprenieslo. Rano po vyvetrani sme mali vzdy tak okolo 24 stupnov. Platilo, ze cez den treba vsetko zadebnit a zit ako netoprierik, v noci vsetko rozcapit, aby sa vyvetralo a vychladlo. Boli dost velke tepelne zisky cez okna, mame len vnutorne zaluzie a tie boli teple ako radiator. Buduci rok urcite poriesim plachtove zatienenie okien. Minuly rok som mal este odflaknutu izolaciu v streche (mal som len 20cm a nechali mi tam diery take, ze som videl na sadrokarton stropu zvrchu) a v podobnych horucavach sa teplo vysplhalo na 28. Buduci rok po zatieneni okien + par malych uprav ocakavam max 26-26,5. Nizsie to uz dam len s klimou. Keby som mal znovu stavat, je jedno ci montovany, alebo murovany, tak by som sa zamyslel nad stropnym chladenim v dennych priestoroch - tam to zije a tam su aj najvacsie tepelne zisky /chladnicka,TV,sporak,truba, pohyb osob, atd). na ostavbe.sk je podobna tema, kde davaju ludia skusenosti a nie je tam rozdiel v teplotach oproti murovanym domom, dokonca tam maju v murovanych aj 32 stupnov pri nedodrzani zatvorenych dveri a okien cez den. 32 stupnov som mal aj v robote a to mam kancel bez klimy tento rok, som na vrchnom poschodi v montovanej budove.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
prosim kto byva v drevodome ? ako ste spokojni?
Odpovedať
@katarina.banska bývame niečo cez rok a sme spokojní (viď. fotoblog), netreba dať na predsudky
Odpovedať
Profilova fotka
@trebostovo kde byvate prosim? a dali ste si ho postavit na kluc? od akej firmy? dakujem
Odpovedať
@katarina.banska Byvame v Trebostove, okr. Martin. Dom (nas vlastny projekt) nam postavila firma BF - Stavby na kluc, nie je za co, Robo
Odpovedať
ahojte viete mi poradit niejaku poslku firmu co stavaju domi,a ci by sa dalo postavit za 40000e montovany dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 rokoch
Máme niekoľko rokov už dom postavený firmou Drevodom Zvolen a zatiaľ nemôžeme povedať nič zlé. Mýty ako sú plesnivosť, hlodavce, idú mimo nás. Ale pravdupovediac, záleží to asi od firmy, aká kvalitná je.
Odpovedať
Profilova fotka
@zbrdlowski preto si treba dávať spevniť navyše steny kde bude kuchynská linka, závesné umývadlo so skrinkou v kúpeľni a obývačková stena.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?