Firma Mirano na stavbu domu - aké máte skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
S priatelom sme sa rozhodli stavať montovaný domček máme vybrané dve firmy, medzi ktoré patrí Mirano. Máte s nimi nejaké skúsenosti, celkom sa nám páčia, čo vy nato? Za každý koment dakujem
Odpovedať
1
6
7
@profistavbari to su " rozdiely " vies, to nie je kydanie, ale ty si asi dlho do skoly nechodil...ja si ale velmi vazim sikovnych manualne zrucnych ludi, aj dlazby vies pekne klast, ale s tymi diskusiami opatrnejsie
Odpovedať
@ommc ukludni sa a este raz napis kde mam napisane ze mam pracu na 3 roky?
Odpovedať
@ommc ospravedlnujem sa za pisanie ale snazim sa reagovat rychlo a ver ze na telefone je jednoducho preklep casta chyba. Pisem tam na tento rok ale este raz sa ospravedlnujem za nedostatky pri pisani.
Odpovedať
@profistavbari OK ano SORY, vdaka tvojmu dost zlemu a asi zurivemu textu som slovo " tenti" rok pochopil ako " treti rok " takze som to pochopil, ze mas pracu uz na treti rok dopredu zajednanu
Odpovedať
@profistavbari ale ja vobec nechapem doteraz, preco vchadzas do diskusie o firme Mirano,,vobec to nechapem naozaj, zaloz si diskusiu - profistavbari.sk ake mate skusenosti? a hotovo. Preco tu prskas v diskusii kde sa ludia bavia ci si daju urobit dom firme Mirano Mipav alebo BF stavby.
Odpovedať
@ommc ale ja sa na teba nehnevam a ani sa nerozculujem😉. Napisal si rozdiel ako realizuje ina firma a ako Mirano. Keby si to bral cestne tak nenapises priamo Mipav stavia takto... Jednoducho napises ze "ina firma" napisal si to ako niekto kto lobuje za Mirano a snazi sa ohovarat najvadsieho konkurenta ktory ma firmu par km od svojej😉 mam osobnu skusenos s RD Rymarov a tiez tu nebudem prezentovat ze ani jedna nema sancu konkurovat tak ako po kvalite mater. Tak ani po tech. rieseni.
Odpovedať
@ommc je cas toto uzavriet a slubujem ze na teba uz reagovat nebudem😉 co bolo potrebne napisat to som napisal a viac nemam k tomu co dodat.
Odpovedať
@profistavbari noo ten dovod mi este chyba ze preco si vobec v diskusii o drevodomoch a firme Mirano..lebo jedine co som pochopil z tvojho pisania bolo, ze ta nenormalne rozculuje ze si tu firma Mirano " asi robi reklamu", nie nerobi, tu pisu ludia co chcu stavat s toutou firmou,alebo ludia co uz tuto firmu vyuzili.
Odpovedať
@ommc ale mne firma mirano vobec nevadi. Podla mna je to skutocne kvalitna firma ktora pouziva naozaj dobre materialy a vela firiem nechava tak povediac "v prachu" Ty to zle chapes... reagoval som na tvoju prehnanu chvalu nie ze je firma zla. Firma je super len tvoj sposob je .... ako to nazvat... Reklamny😉
Odpovedať
@profistavbari moj sposob je len jedno jedine - pomoct ludom odburat stres z neserioznosti firiem, co je akoby narodny sport na Slovensku hlavne v stavebnictve. Ja som sa pre tuto firmu rozhodol aj vdaka takymto recenziam a obhliadke na vlastne oci. Myslel som, ze prave vtedy ked to budem pisat takymto stylom ako serial na pokracovanie a nie jednorazovy prispevok, tak ze vtedy tomu ludia snad uveria ze to pisem naozaj na zaklade skutocnych skusenosti po jednotlivych etapach...a cuduj sa svete- najdu sa ludia co vykriknu " to je len sprosta reklama"..tak ja uz naozaj naozaj neviem ako inak doveryhodnejsie napisat realne skusenosti..
Odpovedať
@ommc menej je niekedy viac😉
Odpovedať
nemusite sa bat, ze keby som mal nejaku velmi zlu skusenost, ze sa tu s nou nepodelim, este som zatial iba v stadiu " hruba stavba", takze - to be continued
Odpovedať
Článok sa načítava...
Tak sa ozyvam po dlhsej dobe, dom je v stadiu holodom, cakam kym vyschne poter a bude sa robit finalna faza na kluc- teda malovka, podlahy, kupelna, dvere, zarubne. Zatial ide vsetko OK, chalani co koncili fazu holodom paradne vyupratovali cely pozemok do pripraveneho kontajneru. Vsetko zatial ide cca podla planu, aj ked nam do toho skocila korona jednej partie, zdrzianie bolo tyzden. Inak vsetko zapadalo do seba - ci ludia, ci material. JA som sa k majstrom spraval slusne, maximalne ustretovo a aj oni potom boli ochotni urobit aj par detailov naviac. Taktiez majitel firmy je clovek, s ktorym sa da dohodnut na vsetkom. Firma je ochotna prisposobit sa vam ci by ste chceli napriklad ine okna ako oni ponukaju, alebo namiesto vonk. zateplenia polystyrenom- mozu urobit vatou- je to drahsie, ale nebrania sa tomu. Rozhodne to nie je v style- my to robime takto a nijak inak sa to neda!
Odpovedať
Profilova fotka
@ommc presne tak aj my sme s nimi. Tiež okná a aj vatu máme 🙂 proste upravia cenovú ponuku a dobre. A napríklad BF stavby nám nechceli ex. žalúzie zzriadiť že si to máme sami a mirano maju firmičku s ktorou spolupracujú a namontovali aj tie. Držím palce nech ste naďalej spokojný, my už zariaďujeme po troške.
Odpovedať
Stavba s Miranom je jednoducho bez stresu, je to presny opak toho co som doposial vnimal ked som videl inych stavat- nahanali- vyprosovali sa majstrom, zufalo cakali kedy pridu... tu je to presne naopak- majstri nahanaju vas... aby ste vedeli kde co ako chcete lebo oni idu ako privalova vlna ked nastupia.
Odpovedať
Tak - dobojovane- dom ukonceny, odovzdany. Dobojovane nie je spravny vyraz, nakolko ziadny boj s firmou som nemal. Vsetko islo podla planu, dom stihli az po etapu "na kluc " presne podla zmluvy s 11 dnovou rezervou a to cely rok " řádila korona". Kto mate stresy z toho, ze pride firma, zoberie peniaze a neukaze sa par mesiacov, alebo vobec, tak na to absolutne zabudnite. Stavat s tou firmou je absolutne bez stresu. Ocenujem pracovitost Oravakov, vacsinou robia o rana do vecera, nakolko su daleko od domu a potrebuju mat robotu cim skor hotovu a neoplati sa im vesedavat na ubytovni kedze su mimo domova. Co ma prekvapilo - horko tazko do niektoreho mastra nalejete co in len pivo, nieto este nejake popijanie. Naozaj pracanti. Sokovala ma aj logistika materialu ako to maju vsetko skvele zvadnute. A to som si dal naozaj urobit od nich vsetko az po dvere , zarubne, kupelne.. Vyborny pristup vsetkych partii a obzvlast vodarov a elektrikarov. Naozaj velka spokojnost. P.S. -pre nejakeho nimanda co tu zase zacne prskat ze je to reklama,ktoru si firma robi sama.... pisem jednoducho ako jeden z mnohych zakaznikov, ktory to absolvoval od zakladovej dosky az po dom na kluc a mozem povedat, ze by som si im dal postavit dom hocikedy znovu, hned aj zajtra.
Odpovedať
@ommc dakujem ti, ze si to nevzdal a napisal. Ja sa prave rozhodujem a oni su jedna z moznoati. Kolko to trvalo os podpisu do dnes?
Odpovedať
no ja som bol jeden z mala ktory firmu vobec nenahanal-skor brzdil nakolko som nechcel stavat v zime ale az na jar. Urcite okolnosti ma donutili urobit zakladovu dosku v decembri a potom som mal dvojmesacnu pauzu jednak kvoli tomu, ze som este nemal vybavenu elektrinu aj vodu, ale aj kvoli tomu, ze som chcel zacat az v marci. Myslim, ze firma je schopna hadam do mesiaca maximalne od podpisu zacat, aj ked teraz spominali ze maju dost vela zakaziek. Jednoducho- akonahle hned 1.3. zacali na uz vybudovanych zakladoch, tak vsetko klapalo absolutne podla planu s jedinym par dnovym prestojom nakolko jedna partia mala koronu. Aj tak vsetko stihli presne podla zmluvy do 4 mesiacov od prveho vykopu ako garantovali. Ja mozem potvrdit, ze ak potrebujete surne a rychlo byvat, tak je naozaj realne ze do 4-5 mesiacov sedite v obyvacke pri krbe
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@nitram77 Ahoj, som z NR a rada by som sa na Tvoj dom od f. Mirano prisla pozriet. Tiez planujem stavat montovany dom a nie som este rozhodnuta. Je mozne sa prist pozriet? S pozdravom slavica
Odpovedať
@nitram77 prosím vás ktorý typ to je? alebo ste mali individuálny projekt? Ako ste po rokoch so stavbou spokojný?
Odpovedať
Profilova fotka
@ommc Ahoj, máte projekt z katalógu alebo individuálny? Plánujeme s nimi stavať a zatiaľ neviem, čo si myslieť o projektantovi. Dúfala som, že mi poradí, ako čo najviac efektívne vytrieskať z pozemku a na malej zastavanej ploche (120-130m) navrhnúť plnohodnotný dom, ale viac menej to nechali na nás. Poslali sme mu teda náš návrh, či je to ok a on len poslal situáciu na pozemku a ešte si ani nepozrel rozmery, aké som ja navrhovala a poposúval len 3 priečky úplne od veci. 😄 Samozrejme hneď sa ozývame, len ma zaujíma ako to mali iní.
Odpovedať
@luisa_stastna Ten ich projektant je čistá katastrofa. Všetko som po ňom musel kontrolovať, samá chyba, nič neporadil. Ešte aj keď som mu dal zmeniť rozmery okien tak tam narobil chyby 🤦🏻‍♂️ … je to len taký kreslič, ktorý prekreslí čo mu povedia. Urobí čo mu poviete, ale neporadí. Možno ak človek berie projekt od Mirana, tak je to v pohode, ale ak má individuálny projekt - katastrofa s tým chlapom. Našťastie všetko sa dá upraviť. A aj Mirano nemá žiadny problém neskôr urobiť zmeny (ak je to mozne). Ja som napríklad pred stavbou ešte menil rozmery niektorých okien a tiež zloženie podlahy, lebo “kreslič” to “nakreslil” úplne na prd. Nechápem ako mu niekto mohol dať papier na projektovanie? 🤦🏻‍♂️ Teda …. Pozor na “kresliča”, Mirano je inak v pohode 😉
Odpovedať
@luisa_stastna Ahoj, sory za neskoru odpoved, no je pravda ze architekt nebol zrovna z tych najkreativnejsich, ale ja som vychadzal z hotoveho projektu, ktory sme iba trosku upravili, takze nemam na co nadavat. Inak ak sa rozhodnete pre tuto firmu, caka Vas stavba bez stresu. Aj ked teraz uz vsetko tak super neodsypa ako pred dvomi rokmi ked nebol problem so ziadnym materialom..teraz sa caka na vsetko a asi to ani firme Mirano tak neodsypa ako za starych cias " spred vojny "
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@beno78 co to znamena ze si menil zlozenie podlahy? Ak sa mozem opytat 🙂
Odpovedať
@kejbl Asi som sa nevyjadril správne. Menil som tvrdosť a hrúbku EPS, a hrúbku poteru. 😊
Odpovedať
@beno78 ako citam vas komentar, moc ste ma nepotesil. Ako moze mat tak fajn firma nanic projektanta. Mame prave pozemok vo svahu a chceme stavat s Mirano. Prave od projektanta ocakavam ze nam poradi ako to co najlepsie vyuzit. Nie este aby laik kontroloval alebo daval kontrolovat projektanta, ktoremu plati nemale peniaze. Teraz som trosku neisty, ked ineho projektanta asi na vyber nemam.
Odpovedať
@saaleem Možno ak si vyberiete niektorý z ich projektov, tak to nebude problém. My sme si robili vlastný projekt a hotová katastrofa … všetko aby človek / laik kontroloval a premýšľal nad tým či to tak môže byť ako to súdruh “projektant” naprojektuje. Akurát minulý týždeň som sa rozprával s robotníkom z Mirano ohladom jednej veci ktorá nieje dobre naprojektovaná … že prečo to tak projektant naprojektoval? 🤦🏻‍♂️🤔 No neviem … proste on nerozmýšľa nad vecami nad ktorými by mal - iba prekresľuje. A nerieši detaily (napr že v garáži bude auto a preto tam treba pevnejšiu podlahu 🤦🏻‍♂️) Tak veľa šťastia ak chcete riešiť individuálny projekt 😉
Odpovedať
@beno78 Ved prave tieto veci sa od neho ocakavaju… to ma potom aky vyznam. Od projektanta neocakavam nejake dizajnove vychytavky ale projekt ako taky by mal byt zmaknuty. No hned na ziaciatku to vu o nervy. Ocakavat ze sa nieco zmenilo v jeho pristupe asi bude zbytocne. Ma zrovna prist na obhliadku. To som zvedavy k comu.
Odpovedať
1
6
7
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?