Firma Mirano na stavbu domu - aké máte skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
S priatelom sme sa rozhodli stavať montovaný domček máme vybrané dve firmy, medzi ktoré patrí Mirano. Máte s nimi nejaké skúsenosti, celkom sa nám páčia, čo vy nato? Za každý koment dakujem
Odpovedať
@tiko81 foto?
Odpovedať
@peter977 v albume
Odpovedať
@tiko81 si jeden z mála čo takto ukázal že nejde o ďalší vymyslený feedback.
Odpovedať
foto nášho projektu nájdete na stránke fy.Mirano...aj na ich FB stránke...individuálny projekt Ostrá Lúka....
Odpovedať
@peter977 Aj nam stavala firma mirano a sme max. spokojny. Maju na stranke vsetky projekty ktore aktualne realizuju a bol tam svojho casu aj nas. Je ich cca 100 rocne takze tie z minulosti asi davaju do archivu. Nie kazdy ma album na modrej streche aby dokazoval ze hovori pravdu. Niekto proste nechce zverejnovat taketo fotky tak ako mi. Jedine na co sa treba pripravit je zvyseny hluk, resp. vibracie. Ale to vyplyva z konstrukcie domu ako takeho. Osb doska tu funguje ako membrana reproduktora a prenasa vibracie zvonka. U nas sa to prejavuje tak ze susedove deti co sa blaznia v bazene asi 7m od domu nepocujeme vobec ale ked zacnu hrat basket tak tie vybracie uz ano. Ku kvalite vykonanych prac nemozem povedat nic zle akurat to ze jednotlive fazy by mohli na seba lepsie nadvazovat ale to je dane vytazenostou jednotlivych partii. A ak mate moznost tak si kupte material po vlastnej linii. Mi sme kupili mineralnu vlnu z dovodu aby sa na nu necakalo kedze je to nedostatkovy tovar a zvysilo nam cez 20m2 z naprojektovanych 170m2 ktore ak by to slo cez nich tak by skoncili na inom dome. To je ale skor chyba projektanta.
Odpovedať
@pguzik aku ste tam davali mineralnu vlnu? Inu aku by dala firma?
Odpovedať
@pguzik no ak si od nich nekúpil dom za 26000€ tak určite nestavajú 100 domov ročne. Ledva postavia 50 pri týchto číslach. Dáš aj album alebo ide o ďalšiu nepodloženú recenziu?
Odpovedať
@dzonyby Tu istu ako by dali oni. Problem je v tom ze oni donesu len tolko materialu kolko potrebuju, tazko im dokazete ze to bolo menej ako je objednane a zaplatene. Rovnako je to aj s drevom. Na objednavke su m3 ale kto by to meral, proste zvysne kusy dreva si odniesli. Mozno toho bolo naviac a mozno aj chybalo. Ja som to neriesil, hlavne ze nepytali ziadne dalsie peniaze.
Odpovedať
@peter977 Mozno ich je menej, ale su kvalitne a nie kazdy chce dom na kluc, niekto si da len hrubu stavbu. Mi sme dali spravit holodom a zvysok som si spravil sam. Fotky davat nebudem ale toto je ten nas ,, https://www.mirano.sk/project/projekt....
Odpovedať
@pguzik pytam sa kvoli tomu ako si opisal hluk. Nam tiez stavala firma Mirano, no my nejaky zvuk z vonku neevidujeme, aspon nie viac ako v murovanom dome.
Odpovedať
Zdravím, mám otázku, montovala Vám Fi.Mirano na dom strešnú krytinu-falcovaný plech (značka?) Ide mi o hlučnosť, praskanie strechy. budeme mať priznaný krov.
Odpovedať
Ahojte ake kurenie si dat do drevodomu zaciname stavat s firmou Mirano
Odpovedať
Článok sa načítava...
@doktorwho ahoj, my sme si dali od nich. Caleo...
Odpovedať
@doktorwho.... my sme išli do TČ, vzduch-voda....momentálne nám Mirano dokončilo fázu holodom...takže skúsenosti este nemáme....v máji sa chceme sťahovať....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@danny888888 ktorý projekt máte postavený od Mirano? veľmi pekný domček 😉
Odpovedať
@zuzkul dobrý deň, čítam vaše komentáre z pred troch rokov o firme Mirano,, mojou otázkou je či sa Vám stále býva dobrej bez problémov ?🙂 ak by sa dalo mohla by som vidieť foto a cenu domu ?. Ďakujem pekne
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Prosím vás, aké hrubé priečky su v dome? Nie su velmi tenké, udrzia nábytok? A nie je v tom dome vsetko veľmi pocut medzi izbami?
Odpovedať
Práve v týchto dňoch dokončuje subdodávateľská firma , ktorá robí pre Mirano základové dosky na mojom pozemku v okrese Piešťany moju základovú dosku. Firma má niekoľko partií, no ak z auta vystúpia traja chalani pod vedením Martina B. myslím, že máte vyhrané. Zajtra finišujú a už teraz môžem povedať, že som im absolútne nemal čo vyčítať. Všetko bez problémov, bez konfliktov v dosť zlom počasí. Ich nástup bol priam raketový. Hneď ako vystúpili z auta, vyložili báger, prišiel geodet a ani sme sa nestačili zoznámiť, už vrčal báger. Stačil výkres do ruky a už to šlo. Žiadne motanie sa, obzeranie, dumanie. Išli ako píla. Moja zákazka bola trošku náročnejšia a ešte mi aj pripájali kanalizáciu, natiahli vodu, elektrinu.
Odpovedať
o o@akcul13 Priecky maju 15cm, 10cm vata + 2xOSb + 2xsadrokarton. Ak mas zmerane vzdialenosti hranolov a dobre pofotene tak sa vies trafit do hranola, to ti udrzi aj 200kg bojler. Na skrinky napr. do kuchyne sa dava do tych miest hruba fosna medzi hranoly. Ale bezne veci ako napr. 25kg telku ti udrzi aj osb doska samozrejme nie na jednom sroube - daval som akurat pred tyzdnom 65" samsung. Policky, bezne skrinky bez problemov. Co sa tyka hluku tak je to ako v beznom murovanom dome.
Odpovedať
Co sa tyka napriklad toho vrtania...Ak napriklad clovek zhodi po par rokoch stare policky v detskej/obyvacke staci vyplnit stare otvory sadrou ci aky material sa odporuca pri tejto skladbe stien?
Odpovedať
@luk1 ak je vnútra v interiéry z SDK, tak predsa sádra
Odpovedať
@luk1 napr. Rokofinal
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Pokracuje moj report pre pripadnych zaujemcov o stavbu s firmou Mirano. V decembri mi firma robila základovú dosku. Vyžiadal som si od nich viac ako dvojmesačnú pauzu medzi zakladmi a hrubou stavbou cisto z osobných dôvodov, nakoľko mi termín december januar februar nevyhovoval. Partia tesárov " zbuchala" moj bungalov za 8 dni. Pracovali od rana do vecera a za 8 dni stala hruba stavba. Moju stavbu nasvtivilo zopar ludi , ktorí sa zivia stavebnictvom a vsetci uznali, ze krov a strecha je urobena naozaj velmi pekne. Aka je spolupraca s firmou Mirano? Stale zatial velmi dobra. Obchodny zastupca nepyta ani cent navyse, splatky podla zmluvy, ja nemeskam, oni nemeskaju, ja nerobim velke problemy ani oni nerobia ziadne problemy.-) Momentalne cakam na okna a zacne sa etapa holodom .. To be continued ...
Odpovedať
@ommc a nejaké foto tých základov?
Odpovedať
@peter977 Moje zaklady nepatrili medzi standartne zaklady ake firma robi pre svoje drevodomy. Ja som mal na pozemku archeologa, dost hlboky vykop a dost hlboku skryvku ornice. Moje zaklady boli teda o dost drahsie ako je rozpocet na klasicku dosku a o dost hlbsie. Preto by foto mojich zakladov nemalo pre Vas asi podstatmy vyznam. Inak fotografie ich zakladovych dosiek najdete na ich stranke- prave realizujeme.
Odpovedať
@ommc takže to mám brať ako ďalšiu umelo vytvorenú recenziu?
Odpovedať
ja len tak z nadhladu hodnotim tuto firmu. Stavaju kusok odo mna ako byvam. Dosku urobili minuly rok a zacat stavali asi pred mesiacom. Vyzera, ze robia kvalitne a pomerne rychlo. Konstrukcia, krov a skridla boli asi za 2 tyzdne, potom okna, zateplovacka zvnutra zvonka. Pekne im to odsypa.
Odpovedať
@peter977 co je umelo vytvorena recenzia??? nie som stavebny inzinier aby som tu rozoberal vsetky detaily zakladov a hranolov na hrubej stavbe. To co tu ludia hlavne chcu pocut je ci je firma seriozna, ci nepyta peniaze nevyse, ci dodrziava terminy atd... co sa tyka kvality - nsvstevuju moj dom stavbari a hovoria ze je to ok. - zaklady- steecha - krov .. aj ked nerobia drevodomi, tieto etapy su zatial takmer identicke s murovanymi domami. Dokonca som dal hrubu stavbu skontrolovat sice len z fotografii aj odbornikovi na drevodomi a odpoved bola , ze to vyzera velmi dobre. Bezne to ludia robia tak, ze napisu do firmy Mirano -spytaju sa kde sa stavia nejaky ich dom vo vasom okoli , daju kontakt na majitela a mozte sa ist pozriet na kazdu etapu . Ak teda nie ste typicky internetovy “ autista” tak kontaktujte firmu a budete vediet kde idu robit zaklady a mate to nazivo.
Odpovedať
@ommc ukáž fotky v albume, inak tu len podvodné vyrábas reklamu na firmu... Zaujímavé je aj načasovanie vzniku tvojho profilu...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?