Firma Mirano a Bruno montované domy

Dobrý deň, prosím o referencie na firmu Miráno a Bruno montované domy. Rozmýšľam prostredníctvom nich stavať montovaný dom. Je možné niekoho navštíviť, kto s nimi staval a je z okolia Pieštan až po Nitru? Ďakujem za každú info. Som ZŤP a budem vďačná za každú správu.
Odpovedať
Profilova fotka
V júni začíname s Miranom pri Hlohovci hrubú stavbu, pokiaľ ešte do jesene budete rozmýšľať tak potom sa môžte zastaviť 😄
Odpovedať
@zslavicaz podrobne foto v mojom albume.
Odpovedať
@lordkofola Dakujem za info. Uvidim ako vybavim stavebne povolenie. Ako ste doposial spokojni s firmou Mirano? Ja som videla vzorovy dom a neboli velmi ustretovi. Zdravi slavica
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som práveže nadmieru spokojný, pri všetkých mojich vrtochoch mi vyhoveli, x krát sme prerábali projekt atď... Neviem teda v čom konkrétne Vám neboli ústretoví.
Odpovedať
Pytala som sa veci k vykurovaniu, co by bolo najvyhodnejsie. Odpovedali velmi nejednoznacne, ze si mam zadat, co chcem a potom to nacenia. Ziadna rada, toto by bolo lepsie. Tykalo sa to aj inych veci. Akoby na mna nemali dost casu a ani ochotu venovat sa mi. slavica
Odpovedať
@zslavicaz neverim, ze ti neodpovedia, ak sa na nich obratis s konkretnymi otazkami. Na otazky typu “co je najvyhodnejsie” sa odpoveda tazko, lebo pre kazdeho “je najvyhodnejsie” nieco ine. Napr. ak budes musiet tahat XXm plynovu pripojku, tak to asi najvyhodnejsie nebude.
Odpovedať
@zslavicaz mne stavala dom firma AV-House, precitaj si moj prispevok stoji to za to 😞 ako tam uvadzam ze si chlapci davali na seba aj ine tricka tak bohuzial mali aj tricka mirano na sebe takze tipujem ze vyuzivaju tych istych "majstrov" zivnostnikov na stavanie domov
Odpovedať
@brizzolit Ahoj, mozes konkretne povedat, ako to islo. Bol si spokojny, resp. co bolo zle. Dakujem za odpoved.
Odpovedať
@zslavicaz tu som vela veci podrobne popisal,, https://www.modrastrecha.sk/forum/mon...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@brizzolit ahoj,chcela som si precitat tvoju skusenost,ale link je nefunkcny.Najdem to este niekde?Chystame sa stavat cez Mirano,tak ma to dost zauijma.Dakujem
Odpovedať
@calmmeadow ahoj, my sme stavali s miranom ( zatiaľ len hrubú stavbu ) ale maximálna spokojnosť zatiaľ
Odpovedať
@calmmeadow vypada to tak ze to asi zmazali aj ked nechapem preco... Skusim tam upravit moje hrube vyjadrovanie a dam to hore znova,,, sorry dlhsiu dobu som tu nebol lebo len opravujem a opravujem veci na dome
Odpovedať
Článok sa načítava...
@calmmeadow skus teraz, https://www.modrastrecha.sk/forum/mon...
Odpovedať
@brizzolit už mi to ide otvoriť,ďakujem Ako je to sila 🙁 😵‍💫 Neskutočné,čo všetko dodžubali 😠
Odpovedať
Mirano robi aj pasivne domy? Zda sa mi ta skladba stien , izolacii, vykurovanie etc., dost nedostatocna
Odpovedať
@altereggo v dnesnej dobe domy musia byt pasivne. Co sa Ti nezda na tom, ze je v stene 140mm vaty a zvonka zateplene 200mm EPS, podlaha 15cm strop 40cm. Co viac by si chcel?
Odpovedať
@igor256 Nemusia, A0 neznamena pasivny, pytal som sa na to priamo aj dodavatela. 14cm na stenu je dost malo , otazne su okna, kurenie , rekuperacia a a celkove spracovanie tepelnych mostov etc., to tiez treba vediet postavit.
Odpovedať
@altereggo súhlasím, treba to vedieť postaviť a odkontrolovať. Práve preto Mirano robí na každej stavbe Blower door test aby skontrolovali tesnosť okien, dverí atď. Na vyžiadanie nám zateplili aj zakladovu dosku po obvode aby sme nemali žiadne tepelné mosty. A samozrejme robia aj centrálnu rekuperáciu. Hodnota Blower door testu nám vyšla do pasívu
Odpovedať
@altereggo OK, tak budova s takmer nulovou spotrebou energie... 14cm stena vyplnena vatou ma tepelny odpor 3.9. Heluz 30cm ma 3.8 20cm polystyren na fasade ma tepelny odpor 5.1, teda celkovy tepelny odpor je R9. Neviem co je na tom malo. Resp. co by si chcel viac a preco? Vyhodou tychto domov je okrem ineho to, ze mas steny tenke. Teda pri mensich oknach sa nedivas ako v hrade zo strielne. Okna davaju dobre kurenie daju take ake si kupis rekuperaciu to iste. Spracovanie maju pomerne kvalitne, ako uz bolo povedane. Tak neviem co riesis...
Odpovedať
@igor256 dakujem za nazor, ja som mal iny, ale som rad , ze si ustretovo vyjadril svoj
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?