EDSTREX referencie a skusenosti s danou spolocnostou

Dobry den, ma niekto skusenosti s danou spolocnostou popr produkt od nej. Zvazujem od nich zahradny domcek. Vdaka
Odpovedať
Dobry den najde sa niekto?
Odpovedať
@abocinm my mame záhradný domcek 30m2 v novembri nam doviezli
Odpovedať
@tukanbj prosim vas ako ste boli spokojny s danou firmou, dodrzali terminy, cenu, na ake podlozie ste ju osadili. Boli ste spokojny s montazou, kvalitou, komunikaciou a pod. Chcel bych od nich domcek cca 3.5x5m. Mozete uviest cenu za 1m2. Vdaka
Odpovedať
@abocinm cenu za m2 Vam neviem povedat, zalezi do akého štandardu to budete chciet a odkedy sme my platili zalohu na mat 7/2021 sli ceny hore takze tato info by bola velmi neaktuálna . 3.5x5m robi na slovensku viacery. V presove kodima , v Michalovciach edstrex a urcite za posledne mesiace odkedy sme si objednali nas tak par firiem pribudlo. My sme museli riesit stavebne povolenie preto prešovská Kodima padla. Rikostav s Giraltoviec na požiadavku o cenovú kalkuláciu ani nereagovali. Dalsie tri firmy na otazku neakej dokumentácie k stavbe povedali ze nevedia dodať ze je to majetok ich projektanta a v jednej vravel nieco o cene 1600€ za projekt. Pacil sa mi jeden v tych rozmeroch co chcete z Lipt.Mikuláša tusim to vyslo do 12000€ , takze teraz kludne aj 14000€. Komunikovali vpohode aj s našou projektantkou. Termin prešvihli o par dni. Co je v tejto dobe ok. Cenu dodržali. Montáž ? Prebehla vporiadku , mozno by som teraz par veci riesil inak atd a pod. Po vojne je kazdy general. Ak ste z vychodu kludne môžte niekedy prist na kavu , pozriet si to. My sme riesili totiz aby sme mali max priestor za min sumu. Pol roka som hladal a toto bolo jedine co som zohnal. Je to hruba stavba, bude to chciet zatepliť, obložiť steny mozno zvnutra, dorobiť terasu a pod. Ale doviezli zmontovali a užívame. Uz mame elektrinu , vieme si zakurit, v kupelke chemické wc. Temperujem to malým olejovým radiátorom a ked prideme je tam za par minut teplo ked pustim aj druhy. Účel to plní na 110%. Niektore detaily by mozno niekto cakal ine, ale to je o cene. Kedze mame dve male deti do 3.5x5 by sme sa nevošli . Tych 5x6 je ako tak. Mame malu spálňu , kupelku s wc umývadlom a bude sprcha, ostalo miesto ma malu kuchyňu spojenú s obývačkou. Chodba zaberá dost miesta ale nakoniec je to fajn lebo sa maju deti kde vyzuť a nevletia rovno do obyvacky. Ked bude aj terasa a neaka veranda bude tip top. Nestihal som stavat petky na základy podla projektu takze mi vyhovovalo ze nestihli na den presne termin. Dalo by sa okolo toho este viac špekulovať , vymýšľať , menit . Sto hláv sto návrhov , ale deti su male teraz , potrebujeme to teraz. Mame plan k tomu pristavat casom nieco, na teraz mame toho a je to super. Škoda ze nebolo viac penazi resp viac casu , vyzeralo by to inak, ale neprší tam a nefuka a je teplo.
Odpovedať
Musel som si napr sam zháňať zeriav ale nakoniec to nebol problem
Odpovedať
@tukanbj, vdaka za pozvanie avsak som daleko od vychodneho slovenska- Trencin. Som rad, ze splnilo ucel. Nieco podobne chcem aj ja. Z vnutra standard biele steny z toho zateplenia na zem linoleum. Zvonka na fasadu bych chcel trapezovy plech. Chcem to ako zahradny domcek, kde bych skladoval veci a tiez ako malu dielnu lebo doma neni miesto. Ak sa to da rychlo vykurit tak je super. Tiez v zime bych to len temperoval. Rikostav som oslovil ale ceny oproti edstrexu vyssie. Este spominate "dalsie 3 firmy" mozete dat nazov spolocnosti. Vdaka za pomoc
Odpovedať
Profilova fotka
@tukanbj vyzera to dobre ... ja rozmyslam namiesto chaty dakte pod lesom abo niekde nieco take spraviť... určite lepšie jak stavať niečo abo stare prerabať... aspoň tak sa mi zda ... tych firiem tych modularnych staviem a mobilnymi domami pribuda jak huby po daždi... vzhľadom k sučasnym cenam nehnutelnosti a materialov sa ani nedivim, do buducna podla mna budu ludia taketo veci asi kupovať viac aj na celoročne byvanie ...
Odpovedať
@abocinm tak to potom nemusite z vonku nic davat lebo z vonku je plech. Pekne to vyzera tak ako to je . Z vonku farba antracit, zvnutra biele . Podlaha je 10cm polystyren a osb doska a linoleum. Ja mam pod stavbou medzi petkami ako izoláciu nasypane penove sklo. Trosku maturujem nad tym ako na to budem v interiéri vesat veci na steny. Robia tie stavby z PUR a PIR panelov. My koli cene mame tusim ESP panely (polystyren) ak si dobre spomínam označenie . Nieco robia rovnako stale niektore veci si viete nakonfigurovať . Nam robily aj vnútorne priečky , elektrinu, dvere zárubne. Na streche zatial nemam plech ani kritinu ale taku foliu co sa lepí na strechy namiesto lepenky. Nespomeniem si na dalsie co som vtedy kontaktoval. Ja som si jeden den sadol za počítač a co som nasiel tak som zavolal ale nepochodil som nikde bud rovno cena bol problem alebo dokumentácia k stavebnému povoleniu.
Odpovedať
@dexter89 strasne vela ich pribudlo mate pravdu , ono to nieje problem postavit preto sa mnohy do toho púšťajú. Priemerne zručný clovek to dokáže vyrobiť . Ide aj o to ake materiály sa použijú. Ja mat viac casu a nie dve male deti , tak sa pustim do toho sam. Ale za cas ktory mi to dodala fyrma by som to nevedel spravit.
Odpovedať
@tukanbj este otazocka, cenovu ponuku vam vypracovali na zaklade vasho projektu/ skice? Alebo ste museli zaplatit za nejaky projekt k naceneniu. Lebo ja som im poslal rozmeri veci co chcem a pod a pani povedala ze mi na zaklade toho neapravia ponuku, ze musim zaplatit za zakladny projekt a na zaklade toho to nacenia co sa mi zda dost zvlastne. Co sa tyka patiek zakladov rozmery a polohu vam urcili oni?
Odpovedať
Profilova fotka
@tukanbj dobrý den ste z východu, kde vám stojí ten domček prosim? Aj nám robia od okt 21 v edstrexe
Odpovedať
@abocinm ano za vypracovanie návrhu sme platily. Spravili nam dve ponuky platil sme cca do 100€ potom nam to odrátali s celkovej sumy. Je to bežná prax . Inak by museli mat 10ludi len na cenové ponuky. Oni nemaju katalóg , robia na objednávku. My sme tam boli osobne , rozprávali sme , neaky náčrt som mal v hlave, poslali ponuku a nasledne sme to mailom doťahovali. Samotný projekt k stavebnému povoleniu nam robil projektant ktory s nimi komunikoval a pokial mam info tak komunikácia bola ok
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dafe3 haha ta to si musíte dat do google . Obec sa vila Mudrovce , je to par kilometrov v Herlian(to skor poznáte). Cez vikend tam chodievam. Tento som bol v nedelu , minuly v sobotu. Kludne môžte dojst , aspon sa pripravíte 🙂 a co ste si dali postavit?
Odpovedať
@abocinm petky oni spravili navrh rozmiestnenia polohy , počet a rozmer , projektantka to len jemne doladila, to ci su to len betónové kocky na zemi alebo ako mam ja meter v zemi je na stavebníkovi tz na Vas. Oni povedali ze petka 40x40 , 13 kusov , ako hlboko to im je jedno. Co mi boli montovať dvaja pani tak vraveli ze bezne to davaju na kocky len. Základy su ale zaklad .
Odpovedať
@dafe3 mozete poslat foto. Boli ste spokojny s komunikaciou a pristupom? Mozem sa orientacne spytat na cenu
Odpovedať
Profilova fotka
@tukanbj takú do L stavbu, má nám slúžiť ako chata. Mam zatiaľ len ich vizualizáciu
Odpovedať
Profilova fotka
@tukanbj možem sa opýtať, ako ste primontovali vrchné skrinky v kuchyni? Či budú držať mam obavu …
Odpovedať
Profilova fotka
@abocinm s komunikáciou som celkom spokojná (a to som dosť náročná 🙂), foto som poslala, mam len vizualizáciu zatiaľ sa nám stavia stále (na trhu je problém s materiálmi) , vyšlo nás cele ako na foto (bez komína a krbu) , bez kuch linky, ale s vybavenou kúpeľnou, bojlerom, plastové okna dvere, komplet elektrika svetla zásuvky : 25500 €
Odpovedať
Profilova fotka
@tukanbj aaaa veľmi pekne dakujem za pozvanie 🙂
Odpovedať
@dafe3 tieto veci sme este neriešili . To ma este cas . Zatial sme len od susedov preniesli gauč a ako kuchynskú linku mame regál z OBI za 20€. My to mame tvz v holodom. Linku si bude riesit manzelka. Co som sa bavil s montermi tak ak by som chcel teraz zavesiť skrinku asi by som musel dat zavitovu tyč cez celu stenu az von. Ine by bolo ak by sme dali sádrokartón na steny alebo drevo a spravili predprípravu na zavesenie skriniek. Vy to podla vyzualizacie a toho co píšete budete mat dodané vo vyššom štandarde . Ja mam prioritu na jar spravit pripojku na vodu a žumpu . Uz teraz je to super . Je kopec detailov ktore by som si predstavoval ze budu inak spravené ale vravim je to otazka penazi, za to kolko nas to stalo si myslim ze je to OK. Dnes som tam prisiel po týždni , maly olejový ohrievač zapnutý na polovicu tam držal asi 8 stupňov. Po pol hodke tam bolo 16. Vonku fúkalo snezilo vyvalil som sa na gauč a pozeral do zahrady cez velke okno , no co viac chciet. Mna by skor zaujimalo ze ako budete mat riešený krb. My mame v zmluve v zarucnych podmienkach vyslovene uvedene ze nieje povolené taky zdroj tepla. Vzhladom na roznery a to ze mame male deti by som o tom ani neuvažoval. Videl som uz ale riesenie v rovnakej stavbe ale neoslovilo ma to. Mame v plane klimatizáciu a ovládať ju na dialku . Tym budem v lete chladiť a zime kúriť a temperovat. Zatial je taky plan. Takze kava nic ? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@tukanbj dakujem za odpoved napíšem vám do správy tlf 😉 manžela zaujalo to penové sklo pod domček čo ste dali tak už zháňa tiež
Odpovedať
@dafe3 velmi pekne, mozete este uviest m2, dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@abocinm sú to dva “kontajnery” spojené do L, oba 3x6 takze jedna dlhšia strana má 9x3m a ten výčnelok 3x3 trčí 🙂
Odpovedať
@dafe3 dakujem, tak to je naozaj za dobre peniaze, cca 700eur/m2. Mate to s pir panelov?
Odpovedať
@dafe3 tu cenu mate s DPH alebo bez? My sme si dali spravit cenovu ponuku na 15.000, poslali dve , obe do 14, tak sme sa vytesovali ze este usetrime kym sme si nevsimli ze to je cena bez DPH 😢 Nas vysiel meter na 610 eur cca , Vase mi vychadza na 708eur. Co tam mate navyse? Obklad zvnutra? Zvonku? No nic , dame asi dve kavy 🤔
Odpovedať
Profilova fotka
@abocinm neviem presne, steny obvodové sú take plechy a medzitým PVC, (chcela som plechové steny kvoli hlodavcom),a z3 strán je aj obite plechom imitáciou dreva . Zozadu už nie 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@tukanbj cena je s dph komplet s dovozom montážou . Neviem čo máte vy vo výbave, mame komplet kúpeľnú, bojler, veľa okien, a obklad
Odpovedať
@tukanbj mozem sa este opytat aka je celkova sirka steny? Max. Rozmer sirky pre prepravu su 3m. Zaujima ma ak bych zobral 3m sirku kolko ostane vo vnutri svetla sirka. Moj odhad je: panel 10cm, nosna ocel konstrukcia dalsie 3cm tj cca 13cmx2. Tj ostane 274cm. Ja som chcel taku sirku aby vo vnutri boli aspon 3m. A to bych musel platit nadrozmerny naklad popr by to bolo uz z viac kusov dodane
Odpovedať
@abocinm hrubka steny je 10cm, konstrukcia max 1cm z kazdej strany po sirke. Viem ze sa robia rozne sirky. Skor ide o tom co vie vyrobca vyrobit. Urcite su aj taky co vam spravia sirku 3,25 aby ste mali vo vnutri 3m a nebudu si robit ani tazku lavu pri preprave
Odpovedať
@tukanbj ok dik, este ma napadol jeden detail, ako je odvedena voda zo strechy, nevidim tam ziadnu odkvap, asi je to len vyspadovane na jednu stranu a voda pada z okraja strechy dolu, dik
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?