Drevodom - mesacna cena za elektrinu

Dobry den staviame drevodom 106 m2 obytna plocha. Budeme vykurovat tepelnym cerpadlom - vzduch. Vie mi prosim niekto aspon priblizne napisat kolko vychadza cca mesacna platba za elektrinu??? Dakujem
Odpovedať
...co vam napisem vam asi moc nepomoze..... ...sused ma vzduch-voda.. Dimplex(....povedal by som ze jedno z najlepsich,a najtichsich) ...murovany dom z tehly ,zatepleny ...a šek co plati mesacne(...komplet elektrina,su 3clenna rodina) za elektrinu bol 99€, ...ja mam plosny kolektor,ale nesledujem to,nakolko sme.neni na SK.
Odpovedať
Nam bolo povedane ze 35 eur max.......co sa nam zda totalne smiesne.....preto som zvedava na realne ceny.....dakujem 🙂
Odpovedať
mame 2/3 drevo (clt panely) + 1/3 murovana cast. Sme v kopci, takze sme to takto museli riesit. Cca 110 m2, tepelne cerpadlo vzduch / voda + rekuperacia. Vsetko teda u nas na elektriku. Mesacna platba rozratana na cely rok cca 55-60 eur / mesiac. Pracujem vsak z domu. Vsetko vsak zalezi od Vas, ta suma moze stupat / moze klesat. Je tam vela faktorov, ktorymi mozete mesacnu platbu ovplyvnit. A taktiez aj samotna stavba, pouzitie materialov, stavbene postupy atd.
Odpovedať
A oplatí sa vám do takého malého domu s nízkymi tepelnymi stratami tepelné čerpadlo?
Odpovedať
Profilova fotka
My máme drevodom (len A1), ktorý má vykurovanú plochu 70m2. Vykurovanie máme podlahové odporovými drôtmi. Okrem toho za zimu minieme cca 1m3 dreva (ale skôr menej ako viac). Máme aj studňu s čerpadlom, klimatizáciu. lokálnu rekuperáciu a na našu prípojku je pripojený aj miestny poskytovateľ internetu. Minulý rok sme mali zálohy 70€ na mesiac a mali sme preplatok (asi v cene toho minutého dreva 🙂 ). Takže osobne si myslím, že s tepelným čerpadlom pri vašej rozlohe ( a asi A0) to môže byť čiastočne pravda. Záleží na tom, ako sa doma správate ako rodina. My sme za rok minuli 5300kWh komplet.
Odpovedať
@sandra92 Pre porovnanie - my mame murovany dom, zastavana plocha 125 stvorcov, uzitkova 104. Kurenie a teplu vodu - tepelne cerpadlo vzduch-voda, dom je komplet na elektriku. Mame aj rekuperaciu. Podla EC je A0. Za rok byvania (ja a dve deti) nam vysla platba za elektriku (vcetne vsetkych poplatkov) priemerne 50 euro na mesiac. Mame aj pec, ale nebol cas riesit vlani drevo, tak sme v nej za ten rok nekurili ani raz. Zateplenie - steny 20cm biely EPS, strecha 44cm vlna, podlaha 15 cm EPS.
Odpovedať
@sandra92 nestresuj vsetko sa odvija celkom inak ako sa to teoretisky vyrata napr. teraz dom 207m2 / tehla 25cm plus 20cm EPS 80F / vykurovana plocha 180m2 kurenie cca 2.400 kWh za rok, ci tehla ci drevodom je to prast anebo uhod 🙂 to iba teoretici si myslia, ze drevodom je super hyper lacne riesenie !? ano snad v USA a Canade !!! / lenze tam sa to neriesi slov. sialenstvom, kde drevodom stoji raz tolo ako na slov murovany !!! bo len debil by dal v canade za kubik dreva 300,. eur ako na slov. !!!!!!
Odpovedať
@sandra92 a nie nekurim este,lebo tu mam este stale teplo a je mi na haku dajaka akumulecia a podobne sialenstva teoretikov co investovali do kurenia desiatky tisic eu, mam kurenie jedine klimou a dostatocne to vykuri cely dom 3+1 klima za lacny peniaz a to je cele kurenie v dome !!!
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?