Drevodom.

Dobrý deň. Akú firmu by ste nám odpilorucili na stavbu drevodomu ktorá by nám postavila dom podľa nášho projektu? Ako ste spokojný s drevodomom? + a -? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Nám stavia Krovstav s p. Beresom. Zatiaľ sme v štádiu hotovej hrubej stavby ale doterajšia práca všetko v poriadku, šikovnosť a pekná práca. Tiež sme dom nakreslili vlastný, aby nám vyhovoval. Ja som v drevodome vyrastala. Boli to ešte tie prvé montované okále. Teraz sú už tie materiály ďaleko lepšie a kvalitnejšie, tak to beriem tak, že mi v ňom bolo dobre ako dieťaťu, bude aj ďalej a ešte lepšie. Pocitovo mi príde drevodom viac živý, murované ma mňa vždy pôsobia chladne a mrtvo. Ale to je len moje pocitové. Drevodom má výhodu v rýchlej vystavbe, za 4 dni bola uzavretá hrubá stavba. Murovanemu domu trvá vystavba dlhšie, lebo teda to musí všetko aj preschnut. Nevýhoda drevodomu ale je o pár eur drahšia poistka, keďže je pre nich rizikovejší, čo sa týka škôd. Technickejšie veci sa vyjadria väčší odborníci 😁
Odpovedať
Nám momentálne stavia Mirano montovaný drevodom a zatiaľ sme maximálne spokojní s prístupom i s prácou. Vybrali sme si síce ich katalógový projekt, ktorý sme si trošku upravili. Ale viem že stávajú aj individuálne projekty podľa návrhu zákazníkov. Výhody drevodomu (kvôli ktorým sme ho uprednostnili pred murovaným) je oveľa rýchlejšia výstavba keďže ide o suchý proces, nižšia cena a väčšia obytná plocha v rámci zastavanej plochy keďže steny sú užšie ako u tehlového. Ako jedinú nevýhodu vidím, že musíte mať všetko do detailov naplánované ešte pred výstavbou (vodoinstalaciu, zásuvky, svetlá atď) lebo tieto veci sa nedajú dorobiť dodatočne po rokoch. Ale tak stačí si to premyslieť a za tie ušetrené tisíce to stojí 😉
Odpovedať
drevodom, akoze montovany? Nam v r. 2016 stavalo Mirano.
Odpovedať
@calwen306 Ak sa nemylim, tak obvodove steny maju instalacnu predstenu, takze tam neni problem so zmenou riesenia a interierove priecky je to to same, akoby tam boli napr. sadrokartonove. Strop ma taktiez priestor, pre rozvody. Sme taktiez rozhodnuti pre drevodom, avsak, co vo mne budi obavy, tak to je napr. sprchovy kut, teda predovsetkym vanicka a problem s moznostou prieniku vodu na zakladovu dosku a nasledna (skryta) vlhkost ktora sa dostane do tej drevenej konstrukcie. A v neposlednom rade, moznost havarie vody, kedy by prakticky bolo az takmer nemozne dostat tu vodu, vlhkost spod poteru a toho polystyrenu. Mirano mame taktiez v uzkom okruhu nasej realizacie. Mam otazocku. Ako maju ulozene tie tramy (pod stenami, prieckami) k zakladovej doske? Maju to ulozene napr. na styrodure? Alebo to maju priamo k doske? Obvodove steny, co tvoria obalku, predpokladam, ze maju parozabranu prilepenu k hydroizolacii, ale aj tak neviem, ci sa ten spoj po xy rokoch nerozlepi.
Odpovedať
@frantisekca co tak dat snimace vlhkosti po dome, zvlast kupelna, kuchna. kdesi o tomhovoril pavel simek, riesili tam jednu drevostavbu cca 12 rocnu kde im zacal pretekat odvod sprchy a podmacalo to cele, firma ktora drevostavbu stavala takto spravila, ale to podrezavanie a vymena dreva dola zaujimava. systemov na kontrolu unikov vlhkosti, vratane signalizacie, je urcite niekolko.
Odpovedať
@frantisekca k tomu z coho mas obavy..onno Mirano nema tramy polozene hned na zakladovu dosku, maju ich trocha nad nou, lebo pod nimi davaju tvrdenu gumu aby bolo drevo trosku vo vzduchu. Drevo je upevnene o zakladovku uholnikmi. S tou vodou to nie je dobre riesene ci uz v montaku alebo klasicke murovanej..ja by som v zakladovke prijal nejaky sklon z odtokom, ak by tam voda nejako unikala, aby aj odtekala a tym by sa zistilo, ze daco nie je v poriadku. Alebo dajako inak to poriesit. Inak by bol montak skvely dom.
Odpovedať
@pantheonsk inak ci neunika voda ku zakladovke sa da zistit cez konstrukciu, ja mam v nej na urcitych miestach dieru ci u kvoli rozvodom a dam si endoskopicku kamerku a uz sledujem 😎
Odpovedať
@frantisekca my budeme mať v sprchovom kúte zľab a bezbariérový prístup, neviem či to mení situáciu oproti vaničke až taký odborník nie som. Čo sa týka havárie vody tak to samozrejme nikto nikdy nemá 100% pod kontrolou. Avšak Mirano používa na rozvody vody po dome len Alpex hadice s minimom lisovanych spojov takže tam sa riziko havárie rapídne znižuje. Uloženie trámov u Mirana už detailne vysvetlil dzonyby 🙂 A podlahu u nás ešte nezačali robiť, potom dám vedieť ako poriešia pripevnenie parozabrany k hydroizolácii
Odpovedať
Pardom, samozrejma, ze som myslel sprchovy zlab a nie vanicku. Havaria vody v murovanom podla mna az taky problem neni. Ano, sme pre drevodom, lebo vyhody prevysuju nevyhody, aspon podla nasho nazoru. Este som niekde videl, daky zlab, ktory by mal mat vyriesene to casom nedokonale utesnenie voci podlahe, ale nemozem to najst, snad do nasej realizacie to najdem. Ale co ma najviac zamestnava, tak to je sposob vykurovania a chladenia, u toho naozaj tapam. Tak hodne iba dobrych skusenosti s drevodomom prajem.
Odpovedať
@dzonyby tak hej fajn rieseie ale nie uplne pre kazdeho 😉 ale prave tej vody sa u drevodomu bojim najviac.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?