Býva niekto v bungalove 567?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ma niekto skusenosti s bungalovom 567 z eurol.?byvate niekto v nom?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@janfasanga-už som ti napísala v inej diskusii, že B333 je s malinkými rozdielmi totožný s tu spomínaným B567
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
chcem sa vás tu spýtať, ako máte vyriešené rozmiestnenie vane, sprchy, WC, umývadiel, práčky a rebríkového radiátora v kúpeľňi v tomto bungalove (s pôvodnými rozmermi). mne sa nevyhovuje pôvodné z projektu (vaňa, sprcha - mokro pred sprchou pri vstupe do kúpeľne, wc hneď pri dverách). privítam nápady :)
Odpovedať
Staval tento na kluc ? Ak ano tak kolko vas to vyslo?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
ahojte prosim poradte mi ten kto ma novy katalog od euroline domček 1184 poradte prosim ci je dobry ja som už stych domou salena dakujem.
Odpovedať
@ivkass b 1184: Fajn, jednoduchý tvar. Účelný. Obyvku + izby orientovať na juh. Okno v jedálni zmenšiť, lebo v lete ho budete musieť cloniť, tieniť. Odbery TUV - ďaleko. Vymenila by som miestnosť pre prípadné schodisko s kúpeľňou. Južné okná tieniť presahom cca 1 m. Dá sa to nasimulovať, na stránke tzb-info je pomôcka na návrh tienenia okien. Pridať izolácie oproti projektu, okná trojsklá. Kúrenie jednoduché, investične nenáročné. ;-) Oni ho síce radia do NED, ale ktovie, pre akú oblasť je to počítané.
Odpovedať
dakujem za odpoved a ako mam chapat co je ned a le v buducnost by sme dali jednu izbu hore napriklad spalna ale nie je to maly dom sme teras traja dakujem
Odpovedať
a mohly by ste my povedat kolko v buducnosti by ma stalo podkrovie ze kolko by sme museli investovat
Odpovedať
@ivkass NED = nízkoenergetický dom, potrebuje menej ako 50 kWh/(m2ročne). Tento dom má plochu 86,5 m2. Vynásobíme tieto dve čísla a vyjde potreba na vykurovanie za rok: max. 4 325 kWh + ohrev TUV a "bežná" elektrina. Pozrite si ceny u SPP, ZSE resp. iných, svoje doterajšie spotreby, dosaďte si a máte predstavu. ;-)
Odpovedať
@ivkass Ceny budúcnosti nikto nepozná. Takisto Vaše nároky... Dá sa za 10.000 € a dá sa za 30.000 €.
Odpovedať
jooo ta co mame si ho vybrat teras fakt neviem
Odpovedať
@ivkass Podľa toho, aký máte pozemok, aká je zástavba okolo. Skúste mi to poslať mailom.
Odpovedať
Článok sa načítava...
19,5 m .37 m este ziadna lebo nova ulica vznika neviem fakt rozmislame aj nad bungalovom 567 ale zaujalo ma to hore byvanie v podkrovy dajte mi svoj nazor dakujm
Odpovedať
@ivkass Pozemok super. Každý bungalov sa dá prispôsobiť tak, aby sa dalo dobudovať podkrovie. Nechajte si to v kľude prejsť hlavou.
Odpovedať
@blacksr Dobrý den. Zde bych si dovolil tu drzost trochu oponovat. Každá příprava na něco, co se dá udělat dodatečně, reprezentuje zvýšené náklady právě na tu přípravu. Z tohoto zorného úhlu je lacinější to všechno řešit jedním vrzem od samého počátku. Příklad - neuvažuji o dodatečném podkrovním pokoji, nemusím řešit přípravu schodů, pochozí strop, a zeteplení střechy, jakož i rozvody všeho možného.Rostoucí domy jsou sice jakási alternativa, ale to zřejmě funguje v ploše lépe, jak v patrech. A je naprosto jasná a známá a ověřená věc, že nejelekonomičtější je obestavět kouli, potom krychli a nakonec kvádr. Navíc placatý kvádr ( bungalov ) je na tom nejhůř. Takže já bych do toho šel naplno i s vědomím, že to patro bude pouze připraveno tak, aby se dalo obložit, rozčlenit a obývat. K tomu by se muselo hned v první fázi vyčlenit dost prostoru pro schody, udělat pochozí strop a zateplit nikoliv strop, ale střechu. Z vnitřní strany samozřejmě porozábrana a síla zateplení cca 40 cm. Pokud WC, tak odvětrávací stupačku pouze odbočit a zablendovat. Ostatní rozvody jsou triviální a osazení střešních oken taktéž.. S pozdravem Laďa
Odpovedať
@ladajaskva Jasné. Mne skôr išlo o to, že ak by chceli podkrovie, dá sa prispôsobiť aj B 567 - zmenou usporiadania soc. zariadení, aby tam vošli schody. Už teraz - nie v budúcnosti, keď budú bývať. @ivkass Ešte jedna vec: Ak by sa malo podstrešie zobytniť len kvôli jedinej izbe, určite bude lepší bungalov 567. Ten totiž už 3 izby má v prízemí. Ak podkrovie, tak plnohodnotné. A to by v prípade týchto 2 domčekov boli už riadne domiská.
Odpovedať
@ivkass prikláňam sa k blacksr že ak dom 1184 tak tiež by som vymenila kúpeľňu s tým priestorom pre budúce schodisko a tiež si myslím, že kvôli jednej izbe sa nevyplatí podkrovie. aj my sme traja, staviame B567 ;-) (pozri môj album), zmenili sme strechu na A-čkovú- inak 1184 je veľmi pekný domček, ale tá jedna izba tam predsa len chýba či už pre ďalšie dieťa, resp. ako pracovňa, či hosťovská
Odpovedať
ahojte chcem sa opitat na bungalou 333 ci ho niekto staval a ci naklady svoj pomocne vysli vela dakujem lebo velmi sa nam paci je dost pristrany dakujem
Odpovedať
poradte mi prosim z manzelom sa nevieme dohodnut
Odpovedať
chcem sa spýtať tých čo stavajú alebo stavali tento dom, koľko stáli rozvody kúrenia, vody a odpadov (bez radiátorov a kotla) - robota a materiál.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ahojte, ma niekto postaveny tento domcek na vychode Slovenska??
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ahojte, chcel by som sa spýtať, tých ktorý stavajú alebo už postavili B567.Dávali ste niekto ako krytinu plech? Som zo severu a kvôli snehu by som chcel aby bola krytina plech a sneh aby šiel hneď dole. Počul som však, že pri valbovej streche je veľmi veľa odpadu a strechy by som veľmi preplatil? Nejaké reálne skúsenosti?
Odpovedať
@johnnyz Ahoj, my máme tento domček a krytina blachotrapéz hnedá, eis crystal. zatiaľ maximálna spokojnosť.
Odpovedať
@kusnirova ahoj, pozeral som tvoj album:) nevies mi pls povedat ohladom tohu odpadu, ked ste robili tie sikminy? pripadne posli do IP kolko vas ten plech vysiel:) diky
Odpovedať
@johnnyz Neviem to posúdiť a porovnať odpad so škridľou. Bol odpad, to by som klamala. Krytina stála 2600eur, komplet aj s fóliou, vrabčákmi a ešte čo k tomu patrí. Na krytine neušetríš, ale na dreve. Tam ide minimálne o tretinu dreva menej. Robil ju manžel s majstrom, v pondelok začali a v piatok doobeda nemali už čo robiť. To rastie ako z vody. Uvidíme časom, ale keď vidím u susedov bramac po dvoch rokoch, vidím, aká je matná. Nás majster na ňu nahovoril, žr budeme spokojní, čo sa týka údržby a samozrejme životnosti. Ale to sa musíš rozhodnúť sám.
Odpovedať
@kusnirova diky moc za info.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, aku velku terasu ste robili k B567? Aky spravit rozmer, aby nebola terasa mala, ale ani moc velka :-)))
Odpovedať
Profilova fotka
@mmia111 my mae 20Mštvrocovych a je super mae tam bazen hupačku aj nabytok :-)
Odpovedať
6 x 4 m
Odpovedať
@mmia111 my síce ešte terasu nemáme, ale plánujeme 6x4m - v podstate pozdĺž celej obývačky 6m a na šírku 4m
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?