Bungalov 46 z Prodomu

Profilova fotka
Caute, velmi ma zaujal tento projekt a rad by som vedel, ci ho uz niekto z Vas stavia alebo o tom uvazuje.
Odpovedať
Profilova fotka
no, ja o tomto domceku tiez uvazujem s buducim manzelom, viacmenej sme pevne rozhodnuti, akurat riesime prevod pozemku na nas a uz len kupit projektik ... len sa rozhodujeme nas sposobom kurenia...plyn? elektrika?
Odpovedať
Profilova fotka
my sme sa nakoniec rozhodli pre individualny projekt, stoji nas o par tisic viac ale presne splna nase poziadavky. Co sa tyka kurenia, my ideme do plynu, myslim, ze vyjde o dost menej.
Odpovedať
ahojte. My sme sa rozhodli pre tento projekt a domcek uz stoji pod strechou. Teraz nas caka elektrika, kurenie, sanita.... Menila som pocet okien a zvacsovala kupelnu. Tiez sme nadstresili vchod do domu. Domcek je v pohode, sme 3clenna rodinka a staci. A nadstresena terasa vzadu je perfis :-) hlavne to velke okno. A kurenie dame plyn prepojeny na krbove kachle a solary ale trubicove nam odporucili. Chceme s nimi aj kurit.
Odpovedať
este som zabudla. Staviame v Drietome cca 7 km od Trencina.
Odpovedať
Profilova fotka
Jé kukloska super :) my sme si boli v pondelok kupit projekt ... a tiez chceme par zmien, co sa tyka zmeny okien a chceme zmenit WC pri vchode na tech. miestnost a zrusit tu komoru a pridat radsej WC pri kupelnu, a este posunut priecku v kuchyni... a este chceme balkonove okno do kuchyne... no asi dost zmien.. cakame, ci nam to prodom schvali... Vam to v pohode vsetko odsuhlasili? a zmeny v projekte vam robil ich architekt ci nejakeho ste zohnali? a ako stavate? svojpomocne ci firmou? my chceme svojpomocne.. a este ze kolko vas zhruba to zatial stalo Velmi sa mi tiez paci ta kryta terasa, po tom som vzdy tuzila No dost otazok ze? :-N
Odpovedať
Profilova fotka
a este kukloska by som ta chcela poprosit, ci by si mohla pridat nejake foto, strasne som zvedava :-N Ak nahodou zbadate zelenu feliciu s PD znackou sa obsmrdat v drietome, tak to sme my :-D
Odpovedať
ahoj babybubble. Prodom nerobil ziadne problemy zo zmenami v planoch akurat sme za ne platili, ale priamo projektatnovi, ktory robil papiere. V katalogu niekde vpredu ma prodom pobocky projektantskych kancelarii s ktorymi spolupracuje. My sme isli takto a este nam aj vybavili stavebne povolenie za cca 10tis sk. Sice sme sa s nimi natrapili, ale neviem ci by sme nasli niekoho kto by upravoval projekt, lebo oni len povolia neupravuju. Pravda je, ze chyba tech.miestnost ale zvacsili sme kupelnu a tam to niekde vhodne umiestnime. My staviame drevodom a zatial vsetko na kluc. A sme velmi spokojny. Cenu mame komplet na dom na kluc plus zaklady doporucena firma. Ale to okno na terasu je v reali fakt obrovske... bude to krasne presvetlene. ak by si mala cestu, kludne sa prid pozriet. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj :) a kolko asi stali tie zmeny v projekte? ... uz si viem zivo predstavit, ze ake zmeny mate :-N dnes som bola kuknut domcek aj s priatelom :-N vyzera to super!!!! a to okno v obyvacke bude ooooohromne, vy ste asi posuvali aj tie nosne priecky, tak by ma zaujimalo, ze kolko stali zmeny v projekte, lebo ak vas to stalo rozumne peniaze, isla by som asi za tym projektantom, co ste mali vy... lebo ja som mala katalog, no nemozeme ho nikde najst, tak nemam na ziadneho projektanta z Prodomu kontakt Strasne sa mi ten domcek paci! x-)
Odpovedať
Profilova fotka
babybubble Viem Vám spraviť individuálny projekt aj so situáciou osadenia a prípojkami za 1200 eur so všetkým čo treba k SP.
Odpovedať
ahoj babybubble. Bola si mrknut nasu stavbu? som tak vyrozumela s tvojej infosky. Mozem ti poslat moj email na IP a vsetko ti napisem. Cena za zmeny bola prijatelna a platilli sme az po skonceni projektantskej prace, ale dali sme predom mensiu zalohu. Trosku sme sa s nimi natrapili, ale vysledok fakt stoji za to. A som rada, ze sa domcek paci. Uz sa vidim na terase s kavickou .... 8-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
Aj ja som nan strasne zvedavy. Pridajte nejake foto, prosíím!
Odpovedať
Profilova fotka
no veru kukloska, aj ja by som rada nejake foto :) ze ako ste pokrocili :) d_martis kukam, že si stihol zakladovu dosku, nie ako my :D sa chystame este len teraz na jar ... teraz riesime zlavy v stavebninach a mne je zle uz z toho :D som zvedava, co bude, ked zacneme :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ozaj a do akej hlbky si daval zaklady? na fotkach sa mi to javí ako okolo jedneho metra, alebo aj hlbsie ...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Bolo to okolo 1 metra miestami az 1.20. pretoze tam kde sme zakl kopali nebola žltá zem. Respektíve az v hlbke 1.20 Teraz cakam, kedy vyschne pozemok aby sme mohli navazat Porfix. A po Veľkej noci začíname ťahať mury.
Odpovedať
Profilova fotka
Apropo: Čítam, že zhaňaš nejake zľavy v stavebninach. My ideme stavať z Porfixu 37, 5 cm a kus nás vyšiel 3,57€. To len pre informaciu, aby si sa vedela odraziť od nejakej ceny. Inak tam išlo 1056 ks na obvodove mury a nejakych 150 na nosne priečky. Priečky ako take budeme robiť až keď budeme pod strechov.
Odpovedať
Profilova fotka
hm, dobre vediet :-) my rozmyslame nad ytongom, zacala sa mi pozdavat lambda aj ked predtym sa mi to moc nepozdavalo ... ale som tak rozmyslala, ze nemusime zateplovat, rozdiel medzi klasickym ytongom a lambdou vychadza velmi malicky (nejakych 200 € myslim) tak asi pojdeme do toho ... a radsej dame lepsie okna, nejake trojsklo a dobre zateplit strechu ! Ozaj, ako idete riesit stropy? my chceme znizit stropy a dat prec tie stresne okna, predsa len nech to teplo neunika ... vy ste sa ako rozhodli :-) a ako idete robit kurenie?
Odpovedať
Profilova fotka
V podstate sa drzime projektu a nejake zasadne zmeny nerobime. strop ostava v tej istej vyske v akej je na projekte. este nevieme, cim ho budeme podbijat. Do uvahy prichadza tatransky profil alebo OSB dosky. Tatransky je nam sympatickejsi. Okna chceme dat tiez nejake kvalitnejsie pravdepodobne tiez trojsklo. Co sa tyka stropneho okna nad kuchynou moja zena po takom niecom vzdy tuzila, takze aj to ostava. Kurenie je trnom v mojom oku a neviem sa stale rozhodnut. Na 60 % bude klsické kurenie s radiatormi Corrado a na 40 % podlahove. Neviem!!!!!! :-(
Odpovedať
Profilova fotka
No, my chceme sadrokartonom znizovat stropy vnutri, vysku 2,6 alebo 2,5 nakolko kurenie bude riesene infracervenymi panelmi (na elektriku) - stropnymi a na to treba rovny strop. Kurenie sme chceli najprv tiez klasicke (plynove) plus ten krb, co je v projekte, no plyn tahat nemozeme ... tak sme sa rozhodli pre tie panely a dufame, ze to bude spravne riesenie - vstupne naklady su asi okolo 200 000 Sk - dost ale odpadne tahanie plynu asi 50 m na vlastne naklady a plynova pec ... a vraj sa s tou cenou bude dat cosi este urobit, naklady vypocitali na kurenie tymi panelmi cca asi 650 eur ... co sa mi celkom pozdrava Akurat som si vymyslela, taku zmenu, že WC čo je pri vchode, sa posunie smerom do tej izbičky asi o 80 cm a bude v tom WC hned za dverami bojler, pod nim pracka a WC s umyvadlom plus okienko asi 60 cm - take iste aj do kupelne, nech to nejako vyzera ... A ta izba vedla samostatneho WC bude mat tym padom sirku tam kde je sirka tie cca 3 m - 2,20 m - to je na postel akurat, uz to mam ako tak na papieri zariadene :D A este som si vymyslela pridat do kuchyne balkonove okno, tak to este uvidim, ci mi prejde ... Do toho vyklenku, co je v kupelni, chcem vstavane umyvadlo, take obmurovane, oproti hned za dverami sprchac, vedla neho WC a pod oknom vanu. :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?