Bungalov 114 od Prodomu

Profilova fotka
Zakupili sme si projekt z Prodomu - Bungalov 114, mame uz vydane aj stavebne povolenie a uz len cakame na dobre pocasie, aby sme mohli zacat kopat zaklady. Najde sa niekto, kto uz ma postaveny teno typ rodinneho domu, alebo sa chysta ho stavat? Dakujem!
Odpovedať
1
2
Zdravim. Sme na tom tak isto ako Vy. Akurat som vcera vykolikoval osadenie domu na pozemok, vykopal studnu a mam uz aj pripojku elektriky.
Odpovedať
Profilova fotka
@mae007 no tak som rada, ze sa nasiel este niekto....aspon sa clovek moze s niekym poradit.... :-) my ideme kolikovat buduci tyzden...a potom budeme uz len dufat, ze nam bude priat pocasie. Chcela by som sa spytat, ze ci budete pouzivat material tak ako ho mate v projekte,alebo robite aj nejake zmeny? My sme napr. porotherm 38 zmenili za porotherm 40.....
Odpovedať
mne sa prodomacke bungalowy najviac pacili, pozrela som ich vsetky, pozerala som zhruba tejto kategorie. nakoniec sme vsak vybrali iny ale uz je tak zmeneny, ze od povodneho projektu ma daleko... a samozrejme aj od cenovej kalkulacie.
Odpovedať
Profilova fotka
no nam sa pacilo vela projektov,ale museli sme sa drzat rozmerov pozemku.... no ono clovek bde asi menit stale nieco... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ak sa môžem opýtať, do kedy najneskôr od vydania stav.rozhodnutia treba začať?....
Odpovedať
Profilova fotka
@standa82 na stavebnom povoleni je len termin dokedy treba dom skolaudovat...to je do 3 rokov od vydania stavebneho povolenia. Ale takisto nie je problem poziadat o predlzenie stavebneho povolenia. My mame vydane stav.povolenie viac ako 5 mesiacov...
Odpovedať
Profilova fotka
@barbara8 ... ďakujem, lebo my by sme chceli začať stavať na rok. Tento rok chceme všetko povybavovať.
Odpovedať
Zdravim barbara. No akurat mam ponuky od troch ludi na hrubu stavbu t.j. aj s krovom bez okien vratane prieciek v dome. Bavim sa o stavbe na kluc, t.z. nebudem tam furikovat a ani zhanat napr. drevo a krov a ine. Nemam na to bohuzial cas. 1. ponuka bola od profi firmy - sialena cena 1.9 mil sk, 2 ponuka bola overena partia ludi s dobrymi referenciami - 1.5mil korun a tretia boli "suflikanti" tak tu som hned vylucil. Co sa tyka prerabok, budeme posuvat stenu v chodbe, lebo 1m sirka chodby je dost malo, tak ju budeme rozsirovat o 20cm v neprospech obyvacky. Rusime kupelku v spalni, zda sa nam to zbytocne. Tuto kupelku rozdelime na polovicu v prospech spalne /u nas decka/ a v prospech druhej kupelky. Nebudem mat napr. vchodove dvere zvonku do garaze, ale prechod bude z garaze priamo do vstupnej haly - tam kde je v projekte naplanovane umyvadlo. A budeme davat komoru z kuchyne na polovicu - podla nas staci a polovicu dame v prospech garaze.
Odpovedať
@mae007 Ahoj Mae, ja s partnerom sme na tom tiez "firmovo", teda nemame vela moznosti ani casu stavat svojpomoc, takze hladame dobru firmu. Pre ktoru si sa rozhodol?Nasa stavba ma byt v TN kraji a tiez chceme hrubu stavbu zatial, ale mam tip na predajcu tehiel,takze tu skusim kupit ja, skridle tiez chcem kupit za najlepsiu cenu ja a okna poznam tiez jednych...Ak Ti nebude vadit prezradit Tvoju volbu, tak prosim o tip. Jednej firme sme uz HS nacenit dali, ale cim viac, tym lepsie. Dakujem.
Odpovedať
@maluboma Cau. Pojdem strednou cestou t.j. 1.5 mil, resp. 2 ponuka - overena partia ludi. Dohodil mi ich kamarat, ktoremu stavali hrubu stavbu, takze mam od neho dobru referenciu. Ja staviam v Jasenici, blizko Pov. Bystrice. Na buduci tyzden s nimi budem jednak o konecnej cene, resp. ci nedaju zlavu z kalkulacie. Musime dobojovat nejaky kompromis ak sa bude dat. Ono ked ti niekdo spravi kalkulaciu ako "stavbu na kluc", nemaju radi ked zacnej hovorit - ale beton dodam ja, nakupim murivo ja a aj skridlu dodam ja. Oni maju aj v "nakupe" materiulu zohladnenu ciastocne svoju mzdu. Nehovorim, ze to funguje vzdy tak, ale funguje. Tak potom ti zdvihnu cenu prace a dostanes sa cca na tu istu cenu... Samozrejme vsetko je o kompromisoch. Ked budes mat nacenenu hrubu stavbu bez okien, hod sem cenu. Su to zivnostnici, partia ktoru si najimaju aj velke firmy ako subdodavatela na stavebne prace. Ale meno sefa tu nebudem davat... chapes...
Odpovedať
@mae007 ...nedas kontakt ani na IP? Ak nie, tak pochopim. No, my zatial mame nejake peniaze max na hrubu stavbu ako som napisala, ostatne budeme musiet uverovat. Takze planujeme zatial urobit toto do zimy, nechat vymrznut a potom dalsi rok vziat uver a pokracovat.. Ak by boli ochotni trebars dat dobru ponuku aj nam s materialom, tak by som bola rada. Uvidis, ako vyjdes Ty. Radsej by som stavala s overenymi referenciami ako s hocikym. Nech sa teda dari a si spokojny.
Odpovedať
@maluboma Kontakt ti je na tuto sezonu zbytocny, lebo tento rok su obsadeni - stavaju u mna. Bavime sa tu o bungalove 114 z prodomu a predsa cenu kalkulacie danej partie som tu dal. Este raz zopakujem - 1.5 mil
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@mae007 no my budeme stavat svojpomocne, tak uvidime ako to pojde :-) ...inak tie zmeny v projekte zneju dost zaujimavo...a aj dost prakticky.... mala otazocka, tie zmeny ste si dali prerobit architektovi aj? prajem vela stastia.... uz len nech je dobre pocasie a mozu sa zacat robit zaklady.... :-)
Odpovedať
@mae007 prechod z garaže do chodby by som si premyslela ty ten kusok ku vchodovym dverám prejdeš aj po vonku ale ked ty zaparkuješ v garáži a otvoriš dvere do chodby tak smrad pojde chytro s tebou alebo maš auto na elektriku?
Odpovedať
@barbara8 na skridlu je najlepši čas nakupovania cez zimu a tehly zhanaj u vyrobcu ušetriš
Odpovedať
Profilova fotka
@meryber my uz mame skridlu kupenu... :-) a takisto aj tehlu a strop, mame to uskladnene v stavebninach.... cez zimu byvaju lepsie ceny a hlavne sa obavam toho, ze na jar zacne zdrazovanie stavebneho materialu.
Odpovedať
@barbara8 robite svojpomocne? na kluc? kolko asi cakate ze vas to vyjde?
Odpovedať
Profilova fotka
@stefan222 ano svojpomocne....a cakame, ze nas to vyjde co najmenej... :-) Je tazko povedat kolko nas to vsetko vyjde....ale urcite nas to bude stat minimalne to, co mame v rozpocte v projekte na material...samozrejme, ze su prace, ktore nechame na odbornikov...
Odpovedať
Staval tu už niekto bungalov 36 z Prodomu? Chcel by vedieť, čo stála hrubá stavba.
Odpovedať
vcera sme kopali zaklady a hotova katastrova
Odpovedať
@meryber Brat ma prechod do garaze z vstupnej haly obdobne ako uz mam aj ja a zeby mu isiel smrad z garaze, nevsimol som si. Dokonca este ani on. Teda za predpokladu ze nenastartujes auto so zatvorenou branou a pojdes este na "velku"... :-)
Odpovedať
@mae007 asi má ekologické auto na elektriku:-D
Odpovedať
Ahojte, som tu novy a dnes som sa tu zaregistroval. Vidim ze dost ludi chce stavat ten isty dom ako my. Tesim sa ze existuje taaketo forum a mozem tu pokecat a poradit sa z ludmi ktori stavaju to co my. Chcel by som sa spytat ci by bolo mozne u niekoho z vas vsetkych si pozriet potom hrubu stavbu popr. uz dokonceny bungalow. Nam to uz tento rok asi nevyda a chceli by sme zacat na jar budci rok. Byvame pri TT takze ak by bol niekto ochotny a nebyva 200 Km od TT rad by sme sa pozreli. Dakujeme
Odpovedať
Profilova fotka
@zetor Ahoj tak vitaj, ja tu nie som dlho zaregistrovana a da sa povedat, ze som tu este ako nova... :-) mas pravdu toto forum je super a najdes tu vela dobrych ludi, ktorii su ochotni ti poradit a pomoct. My planujeme ze tento rok dokoncime hrubu stavbu a buduci rok asi uz byvat, takze ak pre Vas PE nebude daleko alebo budete mat cestu okolo, tak sa s kludom mozete zastavit a pozriet sa. A samozrejme urcite budem pridavat aj fotky do albumu, tak mozete kukat. Prajem vela stastia. Nech sa dari.... :-)
Odpovedať
@barbara8 OOO ?? dakujem za ponuku, urcite si spravime niekedy vylet do PE, popripade niekde turu v horach pri PE a pozreli by sme sa teda na vas domcek. Pozeral som foto a ta priroda okolo a to prostredie vyzera uplne super. Budete to mat krasne
Odpovedať
Profilova fotka
@zetor no prostredie je tu krasne a preto sme sa aj rozhodli stavat na tom mieste. Takze kedykolvek sa mozete ozvat a zastavit....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
ahoj mohla by si mi napisat kolko kubikov dreva islo na krov?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
ahojte, prosím vás ak už ste niekto dostavali bungalov 114.. prosím vás povedzte mi čo vás to vyšlo svojpomocne... chceli by sme tento rok začať so stavaním... no nemám potuchy čo by nás to stálo... dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@barbara8 @mae007 @pettullikk @ondrejk @zetor @maluboma @meryber @standa82 Ahojte, neviem ci tu este niekto chodi co postavil Bungalow 114? My prave nad nim uvazujem a rada by som nasla niekoho kto ho ma postaveny ... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lenka_21 My sme stavali 766 :-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?