Bungalov 1079 Euroline

Ahojte, staviate niekto alebo uz mate postaveny tento bungalov? My nad nim rozmyslame - hodi sa nam vzhladom na pozemok a orientaciu sv. stran aj velkost a uzitkova plocha su v pohode. Vchod by bol od zapadu. No chceli by sme tam urobyt nejake zmeny zrusila by som to velke -juzne okno v kuchyni, nechala by som len to zapadne-mozno by bolo uzke,este neviem, okna v detskych izbach by ostali na vychod-to je ok, neviem ci by vsak nebolo lepsie dat to spalnove okno na sever-budeme stavat na zahori a tam je dost teplo. chcela by som este nejak zakomponovat male wc ku vchodovym dveram. no a velka dilema je ten satnik s malickou kupelnou/ to je podla mna dost nesikovne vyriesene..to musim nejak vymysliet. Rada, by som uvitala vase postrehy, navrhy, prip. osobne skusenosti :)) Vopred dakujem.
Odpovedať
ziadne navrhy :-(
Odpovedať
Súhlasím so zrušením okna na Juh v kuchyni - v tom kuchynsko-obývacom priestore máš dosť okien, ktoré ten priestor dostatočne presvetlia aj zohrejú. Okno v spálni by som asi nechala, tak ako je v projekte, lebo je to vlastne predná strana od vchodu a opticky by to narušilo vzhľad domu. Malé WC by sa do chodby dalo umiestniť zmenšením šatníka. Takto by to vyzeralo s tým WC a zrušením okna :
Odpovedať
Tak nejak som si to aj ja predstavovala ;-) Inak aj to male okienko v komore sa mi zda zbytocne. A myslela som, ze zrusim tu malu kupelnu a o ten priestor rozsirim satnik (do neho by sa vchadzalo zo spalne) a velku kupelnu, aby sa do nej zmestil aj sprchovy kut. Zrusila by som aj ten vyklenok na kotol (ten by isiel na male wc). Co ty nato ? Dik za radu :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Dobrý deň, tiež sem si vybrali tento projekt a už od marca tohto roka domček staváme, a zhodou náhod tiež na záhorí Slovenska. Naše zmeny pozostávali len z mála - zrušili sme okno v špejze, prišlo nám tam úplne zbytočné a budeme to riešiť len malou vetračkou z boku, strešné okná v obývačke tiež nebudeme dávať, keďže je presklený celý roh, a celkovo veľa skla, myslíme že svetla bude dosť, a ani si neviem predstaviť to umývanie, a táto strana nám vyšla na západ, takže slniečko nám bude krásne svietiť celé popoludnie. Ale vyvýšený strop nechávame, to sa mi strašne páči. Ďalšia zmena bola v malej kúpelni, tak aby sa zväčšila, pretože 1m šírka je fakt málo a keď tam je ešte aj umyvadlo, a to tak, že sme len dvere posunuli bližšie do chodby, tým sa zrušil šatník, mali by byť zarovno zadnej steny kotolne, a výklenok na sprchový kút sme tiež zrušili a tým sa zväčší úložný priestor v spálni a z kupelne vznikne štvorec. A takto nám vzniknú dve celkom šikovné kúpelne, to bola naša podmienka mať dve WC a hlavne vetrané, bývam teraz na činžiaku kde sú nevetrané kúpelne a WC, a to nám nevyhovuje, takže neviem či by som volila to druhé WC pri komore bez okna, ale každý má vlastný vkus. a ešte malá zmena bola v zadnom stĺpe, ten sme dali tiež hranatý ako v predu. Ostatné maličké úpravy robíme popri stavaní, lebo na projekte si toho človek ani nevšimneme až priamo pri realizácii. A kde budete stavať? ak sa môžem spýtať...
Odpovedať
@monikamichal Ahojte, prosim odkial ste a je moznost kontaktovat vas kvoli radam ci tipom pri vystavbe RD? Mame rovnaky domcek. Ja zacinam stavat teraz v Rohozniku. Dakujem
Odpovedať
Ahoj, staviame v Petrovej Vsi. Momentálne sa pripravujeme na strechu, minulý týždeň sme zabetónovali stropy a teraz čakáme na drevo a pomaly aj škridlu. Čo by vás zaujímalo? aké máte otázky? radi poradíme...
Odpovedať
@monikamichal Dakujem za ochotu poradit. Ja som este len v stadiu boja s byrokraciou, no uz sa schyluje k vykopaniu prvej lopaty hliny. Zaujimalo by ma, ci ste sa rozhodli pre svojpomocnu vystavbu, alebo firma... ake su zatial naklady a pod. financne veci. No a samozrejme, ze by som rad domcek videl na vlastne oci, zhmotneny, nie len ako vizualizaciu na stranke EUROLINU. Mozno poradite aj s dodavatelmi. Aj zmeny vo vasom domceku oproti projektu by ma zaujimali. Aku stresnu krytinu ste zvolili? Zanechali ste stresne okna? Narazili ste doteraz na nejake nezrovnalosti? problemy?...... :) Jednoducho kopeeec otazok. Boli by ste proti, keby som sa prisiel pozriet? Som momentalne ubytovany v Malackach. Moje cislo 0940869687. Dakujem este raz za ochotu podelit sa. Juraj
Odpovedať
Takže - rozhodli sme sa pre svojpomocnú výstavbu, v rodine máme zopár murárov, tak je aj odborný dohľad. Zatiaľ odhadom to vychádza 20 000,-€, ide len o hrubú stavbu. Nemáme problém s návštevou, kľudne. Strešnú krytinu sme nechali podľa projektu ide o CREATON čierny odtieň, strešné okná budeme rušiť, ale otvorený strop nechávame, myslíme že zatiaľ žiadne nezrovnalosti sme nenašli. To verím, že je kopec otázok, ja keď som našla jednu pani cez net, tiež som sa pýtala na všetko, ale oni boli niekde od Žiliny a celý ho upravili, takže návšteva by nebola k ničomu. Vôbec nemáme nič proti, keby ste prišli. A najlepšie by bolo keby ste prišli keď budeme mať už dorobené aj vnútorné priečky, aby ste videli tie zmeny, čo sme si upravili, lebo teraz sa to nedá dobre predstaviť. A tak začiatkom septembra by sme to mali mať hotové. Tak vtedy by to bolo najlepšie, ak by to nevadilo, to už bude konečná verzia a nebude treba si nič domýšlať a predstavovať. Mohli by sme sa potom kľudne dohodnúť, nemáme s tým žiadny problém. A keď to uvidíte to ešte len bude otázok... :-) Monika a Michal
Odpovedať
@monikamichal Dakujem za odpoved. Tesi ma, ze ste ochotni zdielat svoje skusenosti, popripade nas aj nechate nahliadnut do vasho domceka. Vas odhad ohladom doterajsich investicii je aj so strechou a krytinou? Zaklady, mury, strecha komplet? Hm... kiez by sme natrafili na takych majstrov... :-( Bohuzial, nie sme domaci, takze sa nam tazko orientuje. Ak by ste nam mohli posunut nejake sikovne ruky majstrov, boli by sme radi. Inak my sa chystame strop ujednotit v celom dome na 250 cm, takze u vas mame mozno poslednu sancu vidiet ako to vyzera so zachovanim stropu v obyvacke podla projektu (co je jeden z dovodov, preco by sme radi tento dom videli postaveny skor, ako zacneme stavat). Co sa tyka zmien priecok, tam to budeme riesit neskor, priorita je dat dom pod strechu. Casu na spekulovanie bude dost aj v zime :-) Prajem vam, nech vam ide praca od ruky. Juraj a Monika :-D
Odpovedať
Odhad je za všetko - základy, múry, stropy, drevo na krovy a krytina, je to síce len také cca, nemáme to presne na euro zrátané, možno nejaké € hore dole. Nemáme žiadny problém s vašou návštevou, pokiaľ vám teda nebude vadiť, že by to bolo až niekedy v tom septembri, aby ste to videli skoro kompletné, teda pokiaľ pôjde všetko podľa plánov. Radi poradíme so všetkým čo budeme vedieť, my sme tiež boli pozrieť tie vyvýšené stropy, síce bola to len hrubá stavba nie konečná verzia, ale aspoň niečo. Ja som si veľa popozerala na eurolineslovakia.sk tie projekty čo mali 3D náhľady, tam bolo pekne vidieť tie stropy. Ale tiež sme nad tým dlho uvažovali či nechať alebo znížiť, nakoniec sme sa teda rozhodli nechať a uvidíme...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
My smne trochu ten podorys dispozicne ocistili. V povodnom navrhu sa stracali zbytocne metre stvorcove. Umiestnenie kotla do samostatneho vyklenku je nelogicke, a pri sucasnych kotloch zbytocne. Spravili sme satnik vedla spalne a kotol sme premiestnili do wc, cim sa nam podarilo zvacsit kupelnu a doplnit do nej sprchovaci kut. Krb sme premiestnili do rohu, aby sa lahsie umiestnil nabytok v obyvacke. Ale to uz je skor vecou vkusu. Inak sme nemenili nic.
Odpovedať
No aby som bol uplne presny, este sa zrusilo to dolne okno v kuchyni a stlp na terase je stvorcoveho podorysu. Strop sa nechal klasicky nezvyseny (aby sa vyuzil podkrovny priestor na odkladanie veci) a stresne okna sa nedavali.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Profilova fotka
Chystáme se začít stavět tento domek, nyní řešíme projektové úpravy. Moc děkuji za inspiraci Marekpin, taktéž řešíme samostatnou šatnu a umístění 2. WC, které nám nevyhovuje v původním projektu. Má někdo tento domek přestavěný individuálně? Můžete poradit ještě nějaké tipy na úpravu projektu? BUdu moc ráda. Děkuji
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Profilova fotka
@monikamichal Dobrý deň, rozmýšlame nad týmto bungalovom ale chceli by sme ho vydieť naživo predtým než kúpime plány chceli by sme Vás poprosiť či by sme nemohli prísť pozrieť domček ako vyzerá a poradiť načo si dať pozor pri stavbe rady a tipy atď za odpoveď vopred Ďakujeme
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?