Akú SK firmu pre stavbu montovaného domu v Rakúsku?

Ahojte, prosim vas nejake informacie s ktorou slovenskou stavebnou firmou v AT mate dobre skusenosti?Zatial mam v plane oslovit Sixo, younghouse, omegahouse a d-tech bau? Planujeme stavat dom v AT, nakolko tu uz byvam, som pripraveny na vsetko, len mozno nie na slovenske stavbene firmy. Takze vopred dakujem za akekolvek info.
Odpovedať
Skus Certiko , stavaju drevodomy uz zopar rokov a maju bohate skusenosti a aj kvalitu.
Odpovedať
zo slovenskych firiem mas moznost este okrem Sixo a DTechBau oslovit Alfa Devin, FertighausOK, D7Bau, Enertex. Kazda ma svoje proti, uz len najst pre. Zacala by som mozno referenciami na modrej streche, aby si sa dostal do obrazu. O niektorych firmach je tu dost popisane, aj v separatnych diskusiach. Sixo kapitola sama o sebe, precitaj si diskusu, DTech udajne po nich doraba dost, boli drahi spomedzi SK firiem, Alfa Devin akosi nereagovala viacerym na nacenenie, vraj sa sustreduju na vacsie projekty, tak ak nestavias asi dom za pol mega, tak nic, FertighausOk ma tusim tiez diskusiu solo, D7 vyrazne drahi a konkuruju len rakuskym firmam max, slovenskym vobec, Enertex ma jednu vacsiu stavbu vo Wolfsthale, inak slovensko, tak skus oslovit mozno aj ich, pripadne nejaki zivnostnici. Drzim palce
Odpovedať
V zasade moze stavat v AT ktorakolvek slovenska firma, ak splni iste podmienky (prax, vzdelanie v stavebnictve) a vybavi si nejake papierovacky. Nám "hrubu" stavbu stavala firma, ktora predtym nikdy v AT nerobila a vybavila si papiere a myslim si, ze to nebolo nejake narocne, skor neprehladne. Konkretne to bola fa Dobry dom (ma tu p. Marecek profil medzi Pro), ak teda mate zaujem aj o montovane domy.
Odpovedať
Vraj aj RD Rymarov stavia v AT, maju uz referencie.
Odpovedať
Normalne som neveril o Sixe, co tu je vsetko...V Dolnom Rakusku, Hainburg a okolie maju dost rozostavane, tak to vyzera ako seriozna firma... Fertighaus aj D7Bau aj zo skusenosti aj ceny su prilis vysoke takmer ako rakuske. Neviem ci Enertex aj Dtech bau robia uz montovane domy, to ma odradza na komunikaciu s nimi. O Alfa Devine pocujem prvykrat...Ale videl som, ze aj younghouse zacali robit v AT, len nemam na ich pracu v AT ziadne referencie. Ja chcem do firmy mat komplet dokumentaciu aj einreichplan, energie certifikat - klasicke dokumenty potrebne k stavebnemu povoleniu - robi to zaroven niekto spolahlivy v AT. Ako velmi su tieto dokumenty komplikovane vybavit mimo firmy?
Odpovedať
@timmmy Preco to chces od firmy? Zbytocne si to komplikujes. Najdi si projektanta, najlepsie takeho co ma skusenosti s montovanymi domami a on ti spravi einreichplan aj energieausweis a s nim si das nacenit roznym firmam. V prvom rade ale musis vediet co chces stavat. A inak v AT (aspon teda v NO, neviem kde chces stavat) einreichplan neriesi profesie, ani statiku a tu budes musiet este si nechat spravit a odobrit baumeisterom.
Odpovedať
@leandrian vieš o nejakom dobrom projektantovi na montované domy v Bratislave ? Všetci patria pod stavebné firmy a už ti to chcú aj postaviť ...
Odpovedať
@lonndon Bohuzial neviem. Ale u nas to bolo podobne ako pises. Mali sme nazvyme to projekt, ktory ale este neriesil konstrukciu a statiku. A ked sme si vybrali firmu, ktora nam stavala "hrubu stavbu", tak si projekt dotiahla cez svojho statika.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
So Sixom Ti urcite neodporucam stavat, nam stavaju dom a mame s nimi velke problemy, ak si chces usetrit nervy a zdravie,tak Sixo urcite nie!
Odpovedať
dobry den ja osobne mam dobru skusenost s Royaldom Castkovce material super cena dovoz perfektne.problem bol len s domacimi ktory uz mali postavene a neradi pustali na svoju novu ulicu auta ktore mi priviezli material ale zahodila som to za hlavu ved pozemok je moj.drzim palce v najdeni tej naj
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@leandrian dobry den a boli ste spokojna?
Odpovedať
@klumpertierko ak myslite projektanta, tak v zasade ano
Odpovedať
Článok sa načítava...
@timmmy Bf-stavby alebo Mirano. Ja nad inymi neuvazujem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
preco nie ste spokojni s D7Bau? my s nimi robime projekt a rozmyslame o hrubej stavbe...ma niekto nejake referencie? nic sa na nete totiz neda najst!
Odpovedať
Urcite su kvalitnejsie firmy ako D7Bau, za tie peniaze chod urcite inym firmam. Aj ja som nad nimi uvazoval, ale podla toho co som videl, tak som si to rozmyslel. Ked ta cas netlaci, popozeraj si na webe, uz vela robi domy v AT, aj montovane aj tehlove. Jasne, ze sa da na nete vsetko. Ja som nasiel 5 firiem na montovane domy v AT, nakolko som sa rozhodol pre montovany dom.
Odpovedať
@nikajakub skus pozriet whc.sk par domov v AT robili a necitala som nic zle na nich zatial....zato D7micka nema moc vabne referencie. Z vlastnej skusenosti, neodporucam taktiez
Odpovedať
Ak chces kvalitu a ferovy pristup, tak za mna zvolensky Dobry dom. Stavali aj v AT a tusim, ze pasiv. Kukni ich web.
Odpovedať
Mám veľmi dobré skúsenosti s byvaniesk.sk. Sú to veľmi pekné pasívne domčeky už od 40000. Mám aj ich katalóg, ak chceš, zašlem v pdf
Odpovedať
tazz - maš osobné skusenosti alebo niekoho poznáš komu stavaly zhanam o nich informacie okrem ich stránky.
Odpovedať
@nemetb bol som pozriet ich rozostavany dom,vymenil som s konatelom par mailov a aj tu na modrejstreche je niekolko spokojnych klientov.a ak vsetko klapne,tak budu stavat dom aj nam.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Rada by som otvorila opat tuto temu po zmene legislativy. Vedeli by ste posunut referencie na SVK firmu na stavbu RD v AT? Momentalne riesime kupu pozemku a hypoteku. Kedze na stavbu RD mame obmedzene financie chcela by som vediet ci suma cca 150 tisic je dostatocna na vystavbu alebo je to sci-fi :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@coralline skús ešte napísať koľko m2 a či ide o jednopodlažnú alebo dvojpodlažnú stavbu. Tak isto či bude robiť firma všetko v rámci základov alebo len nejakú fázu. Lebo 150 000€ stačí na bungalov 60m2 napríklad ale stačí Vám to? :-D
Odpovedať
BTW..
Odpovedať
@peter977 Ahoj, cca 120m2, poschodovy, tvar kocka, rovna (betonova) strecha. Zatial by sme nechali vsetko na firmu a podla ceny by sme mozno nieco spravili aj svojpomocne. Inak si mi vybil dych ak 150 000€ staci len na bungalov 60m2.
Odpovedať
@peter977 to naozaj ta cena?
Odpovedať
@wivik zrejme majú preklep na stránke :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte, chystame sa prave kupit pozemok v rakusku, viete mit dat pls Info s kym ste v rakusku stavali a ako ste boli spokojni? Dakujem pekne
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý deň prajem, stavia niekto v súčasnosti RD svojomocne v okolí Bruck an der Leitha.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý deň, ako ste sa nakoniec rozhodli stavať v AT, s ktorou slovenskou firmou prosím vás? Ďakujem
Odpovedať
@pisike Dobrý deň Prosím vás podarilo sa vám nájsť stavebnú firmu v AT? Ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?