Aké lacné peletové kachle doporučíte? Do 1 300€.

Chcem sa informovať, aké lacné peletové kachle do montovanej drevostavby by ste mi doporučili. Predpoklad je, že sa budú používať minimálne. Kto vám ich zapojil ak ste ich kupovali na nete, alebo v MF? Ja som volal kachliarom, kt tel.čísla som na nete našiel v cechu kachliarov a jeden mi núkal drahé PK, ktoré predáva a montuje, iný ma presviedčal na krbovú vložku, že pri nej nepotrebujem elektrinu, krajšie to horí napohľad, je to lacnejšie, ako pelety a papier o zapojení mi nedá to vraj musí kominár/les mám za domom drevo vozia denne urb./. Tak ako to je? Potrebovali ste zrejme papier ku kolaudačke? Prípadne nemáte niekto model, čo je teraz dlhodobo na akciu v Mountfielde Peletové kachle Punto Fuoco Delia. Pán na videu si ich chváli v diskusii pod videom. Som na začiatku stavby tak hľadám info. Aký záložný zdroj by ste doporučili v prípade výpadku ELE, aby aspoň 3 dni potiahol peletovú pec. Prosím píšte len kto máte vlastnú skúsenosť. https://www.youtube.com/watch?v=bFU0A...
Odpovedať
Profilova fotka
@avantime ahoj zohnal si nieco
Odpovedať
@avantime "Aký záložný zdroj by ste doporučili v prípade výpadku ELE, aby aspoň 3 dni potiahol peletovú pec. Prosím píšte len kto máte vlastnú skúsenosť." Záložný zdroj pokiaľ sú tie peletky podporované ventilátorom /podľa videa/ áno tak iste Ti nebude stačiť klasický záložný zdroj napájaný z 12V batérie, ale budeš ho musieť napájať aspoň elektrocentrálou s výkonom cca 1KW...Píšem to že to možno bude menej, neviem akú ma spotrebu ventilátor.. 😉 Iste sa musí napájať aj elektronika a posuv peletiek do kotla..Takže asi toľko...
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 Rika funguje aj na 12V na autobateriu
Odpovedať
@radoslav78 Vydrží aj 3dni byť v "zálohe"???
Odpovedať
Ja mam Artel subtile 6kW, pouzivane denne 2-8h podla teploty, minulu zimu som prekuril 40 vriec peliet, tuto zimu to bude mozno o par vriec menej, vyhoda je pri nich ze idu od 0,6kg peliet/h takze mi vrecko vydrzi niekoľko dní, no su hlucnejsie hlavne ked sa vypninaju.. vykuria vsak v pohode cele dolne poschodie u mna, no ci by som ich znovu kupoval? popravde skor, by som dal dolu klimatizaciu a kuril radsej tou, tuto zimu kurim horne poschodie klimou a je to v drevodome skoro zadarmo, lacnejsie nez kurenie peletami... a vypadky el. zatial neriesim, najdlhsi vypadok som mal od 10h vecer do 10rana, a v noci mam tak ci tak kurenie vypnute, snad dlhsi vypadok nebude, a ak by bol lacny zalozak by tie pelety asi dlho aj tak neutiahol.. to uz by som pouzil radsej benzinovu centralu a to sa da aj pri klime
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 ako myslis 3 dni?
Odpovedať
@radoslav78 ""Aký záložný zdroj by ste doporučili v prípade výpadku ELE, aby aspoň 3 dni potiahol peletovú pec. Prosím píšte len kto máte vlastnú skúsenosť."" Takto sa pýtal zadávateľ témy...Mne sa nezdá /hoci nemám s tým vlastnú skúsenosť /že bautobatéria vydrží 3dní na peletky...
Odpovedať
Profilova fotka
@goldway tiez si myslim ze dlhych vypadkov sa netreba obavat. Mame Rika Sono po dokureni a vypnuti hreju este4 hodiny. Kurime od septembra na 25C, spotrebaa k dnesnemu dnu 769 kg pri prevadzke676 hodin, je cca 5,8 hodiny na den
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 nemyslim ze tu bude taky co ma s tym skusenost, no pri spotrebe cca 20w pri ventilatore, by mohla ta bateria vydrzat aj 3 dni, zas otazka je aka silna je ta bateria
Odpovedať
Profilova fotka
k Rike 4.Čo ak vypadne elektrina?Spotreba elektrickej energie je podľa typu pece od 20 do 30 W/h. Zo skúseností vieme, že to dokáže po menších úpravách pripojenia zvládnuť aj auto batéria.
Odpovedať
Profilova fotka
Náš názor je taký, že snáď vkaždom dome sa nájde elektro-centrála, do ktorej viete napojiť predlžovací kábel k piecke RIKA ateplo vytvárate nepretržite.Pohodlnejším riešením môžu byť namontované fotovoltické panely, ktoré vyrábajú elektrický prúd zdenného svitu apri výpadku vsieti Vám nahradia potrebný prúd do spotrebičov, ktoré považujete za potrebné,napríklad pec RIKA, chladnička, bojler apod
Odpovedať
Profilova fotka
tu su riesenia
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?