Zima a stavba

Ahojte, chcela by som sa s vami poradiť, do akej fázy (základová doska/ múry/ strecha/ okná) je vhodné postaviť stavbu pred zimou? Budeme stavať z tehly. Je možné postaviť základovú dosku + obvodové steny a nechať to rozostavané cez zimu? (Výhody/nevýhody) Vďaka za každý názor.
Odpovedať
@maria0000 ideálne je spraviť aspoň strechu. Nestavaj z tehly.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja by som dal pod strechu a okna. Lebo sa moze aj pocas zimy pokracovat s tahanim sieti atd.
Odpovedať
Najlepsie je zavriet to aby sa mohlo robit. Ale ak nie, tak sa myslim nic nestane. Dom z porobetonu u mna prezil dokonceny po podkrovny veniec, voda mala kam odtekat tak to bolo aj tak stale suche.
Odpovedať
Vyzera to ze pod strechu to do zimy nestihneme. Tak ci sa do toho vobec pustat?
Odpovedať
@maria0000 veď aj keď budete múry robiť svojpomocne, tak to zas mesiac trvať nemôže. Veniec je otázka dvoch vikendov a zostáva tá strecha. Nám ju robili začiatkom decembra, aj keď sme boli dohodnutý o mesiac skôr, jednoducho ojebavaju, ale to sú typické praktiky dnešných živnostníkov. Takže Mária, jednoducho do toho ;-)
Odpovedať
@maria0000 a v akom stadiu ste teraz? my sme akurat zacali lepit DT a osadzat roxory, musime nanovo zaliat 2 pasy pod nosne mury, osadime kanalizaciu a mozeme dochystat dosku na zaliatie. povodne sme o tomto case mali dorabat podkrovie :-D
Odpovedať
Este cakame na stavebne povolenie. Dakujem za rady, uvidime co bude.
Odpovedať
Ja som zacinal v july a pod strechu sa dalo zaciatkom decembra. Stavba potom ostavala bez okien az do asi marca dalsieho roka a potom zasa mokry proces omietok cakalo sa nasledne zasa potery cakalo sa. Myslim, ze stavba by mala aj v 21. Storoci casovat hlavne ak tam je dost mokrych procesov priroda sa nemeni. Teraz uz len nastahovat po 2 rokoch 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?