Vecne bremeno na pozemku

Zdravim potreboval by som poradit. Ako a kde mam riesit vecne bremeno? Ide o to ze chcem pripojku vody cez pozemok ktroy vlastni moj otec a moj ujo a na schvalenie projektu budem potrebovat mat na papieri vecne bremeno len neviem ako na to. Dakujem za pomoc
Odpovedať
Profilova fotka
@tomasbnbn napísať zmluvu na zriadenie vecneho bremena a podať na kataster váš otec bude povinný z vecného bremena a vy budete oprávnený... pre urýchlenie stavebného konania stačí, že asi na SU predložíte kópiu zmluvy, že to už máte podané na katastri a mali by to akceptovať, lebo kým to zapíšu aj na LV tak to potrvá min. mesiac od podania
Odpovedať
@dexter89 prosim vas a kde by som nasiel tu zmluvu na zriadenie vecneho bremena?
Odpovedať
Profilova fotka
@tomasbnbn napr. tu: https://ezmluva.sk/zmluvy/zmluva-o-zr... Len vidím, že budete asi potrebovať aj geometrický plán, v akom rozsahu bude obmedzenie... vo vašom prípade teda bude priebeh vodovodu znazorneny na plane... A pýtali ste sa na SU či to fakt treba? Keď ste rodina a predpokladám, že tam nie je problém, skúste sa spýtať, či by nestačilo nejaké písomné potvrdenie vlastníka pozemku, vášho otca, že Vám to povoľuje vykopať... malo by to stačiť, ak nenatrafíte na drbnutého, premotivovaného úradníka... Lebo zbytočne budete platiť peniaze za geodeta , geometrický plán, kataster zmluva a blbosti okolo toho...
Odpovedať
@dexter89 nepytal som sa a popravde ani neviem co je SU. Potreboval by som vsetko polopate pretoze sa vobec neviem hybat v tychto veciach
Odpovedať
Profilova fotka
@tomasbnbn SU je stavebny urad, tam kde staviaš v tej obci choď na úrad abo za starostom abo kto to vybavuje a tam sa spýtaj , najlepšie je to tam vybaviť a spýtať sa tam ti všetko povedia, vysvetlia
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?