Potvrdenie o celoročnom bývaní pre rekreačný dom

Dobrý deň, vedeli by ste mi poradiť, kde by som mohla nájsť vzor ako má vyzerať potvrdenie o celoročnom bývaní pre rekreačný dom? Potrebujeme to na vybavenie hypotéky ale obec ničím takým nedisponuje. Ďakujem
Odpovedať
@daja97 A banka čo povedala, kto ti to má vystaviť?
Odpovedať
Zajst na stavebny urad a zmenit z rekreacneho na rodinny dom ak je taka moznost.
Odpovedať
Profilova fotka
ak to potrebujete na vybavenie hypoteky tak banka by vam take nieco bud mohla poskytnut alebo aspon povedat kde take tlacivo zozeniete ci?
Odpovedať
@daja97 ahoj, ja som riesil nieco podobne tento rok v suvislosti s platenim smetneho. Isiel som za starostkou obce, kde mam chalupu, technicky je to rodinny dom a pytal som si od nej potvrdenie o tom, ze som byval s rodinou od januara do augusta v obci. Nedala mi ziadne potvrdene tlacivo, ale ma informovala o tom, ze to poslala na Trencin. Odtial bol jeden telefonat, kde si chceli nieco upresnit a bolo vybavene. Platil som len alikvotnu ciastku za smetne v Trencine. Neviem ci na to existuje specialne tlacivo, ale podla mna kludne nech to napise na PC, da ti stempel obce, podpis a hotovo.
Odpovedať
@chrobak7 Starostka obce, že mi to má vystaviť.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@daja97 Dobrý den prajem, chcem vás veľmi pekne poprosiť o radu.... riešime s rodinou momentálne rovnakú situáciu ako vy pred pár rokmi. Robíme prístavbu k domceku, ktorý sme pôvodne kupili ako malú rekreačnú chatu a kedže sa nedalo vybaviť stavebné povolenie inak, tak sme riešili v znení: "rekonštrukcia rekreačnej chaty". Momentálne vzhľadom na rýchly a vysoký nárasť cien stavebného materiálu sme v situácii, že musíme požiadať o hypotéku, aby sme vôbec mohli dostavať domček (máme zatiaľ hrubú stavbu). Tiež potrebujem od obce potvrdenie o tom, nasa chata, je objekt vhodný na celoročné bývanie, pretože na rodinný dom nám to nechcú prepísať, pretože obec ešte nemá dokončený územný plán. Komunikovala som už s pánom s obecného zastupiteľstva, ktorý povedal po rozhovore so starostom, že si máme podať žiadosť o túto vec, no nevie či nám to potvrdia... Cele mi to príde zvláštne, že robia okolo toho také okolky, pretože sme tam vybudovali vodovodnú šachtu, betonovú žumpu, novú elektrinu a v časti tej chaty sa už dá celoročne bývať, len je to malé a nenachádzame sa v rekreačnej oblasti. Chcem sa vás opýtať, či ste zistili, aké tlačivo je potrebné na to, aby vám obec dala potvrdenie, že chata je vhodná na celoročné bývanie, prípadne, ak nie je na to tlačivo, čo si myslím, že asi nie, a viem si ho napísať sama, tak aké údaje tam je potrebné napísať, aby to bolo pre nich postačujúce... proste aké máte skúsenosti, ak ste už svoju situáciu vyriešili. Velmi pekne vám vopred dakujem za vase skúsenosti. Michaela Mrázová
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?