Montáž klimatizácie

Mam spravenú pripravu na dve klimatizačné jednotky (5kw a 3kw) s tym, ze mam komplet pripravene vývody. Klimatizačné jednotky by som chcel inštalovať až v budúcnosti no rád by om si pripravil priestor na montáž, keďže by som ich chcel inštalovať nad seba a nie na mulr domu ale na zem. Videl som, že sa na tento účel bežne vymurujú dva stĺpiky z debniacich tvárnic. Neviem však, aký má byť rozostup medzi týmito tvárnicami, ako majú byť hrubé a do akej výšky majú ísť. Dokonca neviem ni nájsť, na akú konzolu sa následne inštalujú. Viete mi s týmto poradit?
Odpovedať
@peter0 nebolo by jednoduchsie pouzit ako vonkajsiu multisplit?
Odpovedať
@cukrik25 pokial viem tak multisplit musi byt na dva rovnake výkony, Cize obe jednotky musia mat vykon napriklad 5kw alebo 3kw a nie rozdielne výkony, ako mam ja. A na kazdy vykon ide ina hrúbka trubiek, Cize zapojit to neviem. A ak by boli obe jednotky 5kw, tak jedna by bola prehnane výkonná a ak by boli obe 3kw, tak jedna vy bola zasa velmi slabá. Čiže ani by som to nechcel tak riešiť ale vzhľadom na existujúcu prípravu ani nemôžem A teda ani pri tej by som nevedel ako daleko od seba vymurovať DT
Odpovedať
@peter0 nemusia mat rovnake vykony, pozri sety na eshopoch, casto su nakombinovane rozne vykony Co sa tyka priemerov...tie si zredukujes podla potreby, ale mensi priemer silnejsej jednotke nemusi stihat to je pravda.... Co sa dt tyka, pozri si par výrobcov, prezri vonkajsie rozmery a skus najst nejaky zlaty stred roztece a mas po probleme
Odpovedať
@peter0 mam vodicak a chcem si v buducnosti kupit auto ake pneumatiky si mam teraz kupit prosim ta? Co riesis podstavec ked sam nevies kedya a aku jednotku budes mat. Tvoje informacie o multisplite su nepresne. Multisplity su pre rozne vykony aj rozne priemeri pripojenia. Sam si nevies nahodit ani split. Keby ano vies si nahodit aj multak. Nemas chladiarenske skusky 😉
Odpovedať
@peter0 omg to su zase rady. Ked chces 2 jednotky tak asi vies preco. Ja mam rozostup na mojej jednotke 55cm. Ak by ti aj nesedel, tak sa to da vyriesit vymedzujucim profilom.
Odpovedať
@palo18 spravne, nemam chladiarenská skusky ani si Split neviem nahodit. Nastastie som to nikdy ani netvrdil. Este mi mozes napisat, ze neviem čínsky a nezdvihnem 200kg na benchpress, aby som ti mohol potvrdiť aj to. Aby si tak dajak vedel, slovne spojenie “pokial viem” vyjadruje určitú mieru pochybností. A NAJMÄ, ani pri multisplite neviem, aký rozostup DT mám dať, čiže aj tam by som potreboval túto informáciu @nicearty ďakujem pekne. Ten rozostup rátaš stred od stredu alebo v najužšieho casti medzi dvomi stĺpmi
Odpovedať
@peter0 idem ti to zmerat
Odpovedať
@peter0 roztec 47,2cm, hlbka roztec 30cm. Zatial mam(na balkone) 1x 3.5kw, po zatepleni-pribudne nad nou dalsia jednotka( vyrobim si potom kontrukciu na nu), budu nad sebou.
Odpovedať
@peter0 55 je osi jedneho otvoru po druhy na patkach vonkajsej jednotky Sinclair ASH 18 BIS
Odpovedať
@nicearty @dent Ďakujem
Odpovedať
@peter0 ja mam vnutri 5ks, s toho s tromi roznymi vykonmi na multisplite... daikin
Odpovedať
@matoztt teraz som to pozeral. Mozne to teda je. Ale takato jednotka je neporovnateľne drahšia oproti dvom normálnym
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Prosim pekne, mozte poradit? Mame v dome predpripravu na klimu, t.j. v obyvacke trcia kable a vonku trcia kable s "rurkou" 🙂 neviem to pomenovat, prepacte 🙂 moja otazka, ked mame takuto predpripravu, vie niekto odhadnut cenu? Napr samsung alebo daikin zaklad-stredna trieda s montazou na tuto predpripravu. Este nemam klimy vobec preskumane, len chcem aby chladila aj kurila a to uz som pocula, ze asi vsetky.. najnovsie aj cistia vzduch, ale to je cenovo asi moc vysoko pre nas.. prosim teda skusenosti, kto daval montovat na predpripravu, aku znacku a teda cenu.. dakujem 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@stavitelka8888 cena montáže nezáleží od predpripravy , predpriprava sa robí aby sa dodatočne nemusela robiť diera do steny ... Max. Tí môžu odrátať pri montáži cenu za prerazenie múra čo trvá asi minútu a cenu montáže to enormne nezníži... Ku klíme ak bude slúžiť prioritne na vykurovanie odporúčam niečo lepšie napr. Daikin abo sinclair , Carrier, z lepších čin je dobrá midea abo gree ... Ak bývaš v lokalite pod horami nad 600 metrov nad morom , a klíma bude slúžiť na kúrenie celoročne odporúčam ísť do hyperheating technológie s vyhrievaným kompresorom , kúria do -30 , napr gree u crown, carrier platinum, sinclair spectrum plus ... Ak chcete klímu hlavne na chladenie tak kúp nejakú lacnú činu za 500€ 😊
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od stavitelka8888:

Prosim pekne, mozte poradit? Mame v dome predprip…
@stavitelka8888 Dobrý deň, cena montáže u nás www.klimujeme.sk je 200€ na predprípravu a jednotku v strednej triede od Samsung Windfree Comfort podľa výkonu napríklad 3,5kW jednotka na cca 35-40m2 Vás v zľave víde na 1050€ pri aktuálnych cenách.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?