Male chrobaciky v detskej postielke

Dobry vecer prajem, chcela by som sa poradit, ci nahodou neviete, pripadne ci nemate niekto skusenosti s malymi chrobacikmi - maju skutocne len niekolko milimetrov, pokusila som sa ho odfotit, no neviem, ci je to dobry zaber. Z nicoho nic sa objavili v synovej novej postielke a bolo ich strasne vela. Nikde inde v byte som ich zatial nenasla. Mam obavy, ci sme si s postielkou nezakupili aj cervotoce. Viete niekto poradit? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
slaba fotka...vyzera to na pisivku.
Odpovedať
@zuzanaoliver Obrázok je veľmi maličký a neostrý. Ak je jeho farba svetlo hnedá, skús pozrieť na Googli názov Stegobium paniceum. Ak je to on, tak je to červotoč chlebový. Ten ale nie je v dreve, ale skôr v potravinách. Pre človeka by mal byť neškodný, treba odstrániť napadnuté potraviny, ktoré sú v blízkosti. Alebo ako napísal kaspy, môže to byť aj pisivka - po slovensky voš papierová. A koľko je to "strašne veľa"? 🤔
Odpovedať
Nemáte uschovane malého “výtvory z cestovín”? Môže to byt z toho! My sme mali v krabici odložené dcérine obrázky z cestovín a tam ich bolo veľmi veľa. Keď sme to vyhodili, zmizli aj chrobacikovia.
Odpovedať
A nemáte náhodou pohánkový matrac?
Odpovedať
@zuzanaoliver Švehla zvykne vyhladavat teple vlhke tmave miesta. Kazdopadne neviem ci ti pomoze otazka co je to alebo co s nimi.
Odpovedať
@kaspy Dakujem za tip, prave som si o tejto potvore nieco precitala a v jednom je vysoka sanca, ze to moze byt ono. Oblubuju vlhke prostredie a my veru bojujeme s vlhkostou v byte, hoci plesne tu nikde nevidime a pravidelne vsetko upratujeme. A s mojou posadnutostou poriadkom veru aj velmi precizne 😄 podla fotky neviem ani ja posudit, je to strasne maly chrobacik a ani takto nazivo viac nevidim.
Odpovedať
@chrobak7 dakujem za odpoved 🙂 nasli sme ich v spalni a v postielke nasho babatka, kde nikde ziadne potraviny nemame a ani sa tu nestravujeme. Strasne vela, hmm, kde som sa pozrela, vsade pobehovali. Dokonca aj v oblieckach. Synceka som celeho prezrela, nieje dokusany ani dostipany, takze tento druh hmyzu to nastastie nebude. No po lepsom nastudovani si o pisivkach sa priklanam k tejto moznosti.
Odpovedať
@zovinkovaradka syncek ma len 9 mesiacov, tak este nevytvara 🙂 Ale dobre vediet na co si musime davat neskor pozor, takze dakujem 🙂
Odpovedať
@rastika ano, mame 😮 Pohankovo-kokosovy matrac. Mate s nim zle skusenosti?
Odpovedať
@svetlo1 Dakujem za tip, svehla to isto nebude, tie poznam, sice pod inym nazvom 🙂 ale v tomto pripade to je nieco ine a ovela mensie ako je svehla :/
Odpovedať
@zuzanaoliver ja osobne nie, ale už som o Tom počula od viacerých, že sa v tom držia chrobáčiky. Určite pozrite matrac zvnútra https://www.modrykonik.sk/forum/zakla...
Odpovedať
@rastika wow, silna kava. Ten matrac sme kupovali s vedomim, ze chceme pre neho to najlepsie a najzdravsie a nakoniec si uvedomujem, ze niet nad staru dobru klasiku. Tento nas matrac nieje nikde otvaratelny, no rozhodli sme sa, ze zajtra ho rozparame a nazrieme dovnutra, ci to nebude zdrojom. Dakujem za toto upozornenie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zuzanaoliver o tom matraci som este ani ja nepocula ale dobre vediet!
Odpovedať
Ako to by ma teda nenapadlo. Sranda, clovek si fakt mysli, ze kupuje nieco super prirodne, no az s takou prirodou asi tazko ratat
Odpovedať
@zuzanaoliver "a v postielke nasho babatka, kde nikde ziadne potraviny nemame" aj ked su to otruby, pohanka je potravina. Priroda je priroda. Aj chrobacik. A to je prave ta klasika.
Odpovedať
@zuzanaoliver keď ho otvoríte a pozriete dajte vedieť či ste tam daco našli
Odpovedať
@japupi treba si davat pozor, lebo u nas sa nakoniec ukazalo, ze matrac bol zdrojom :/ skoda, bol velmi dobry a boli sme s nim spokojni, no hoci mame zvieratka radi, tieto z rise hmyzu respektujeme len vonku 🙂 a tak matrac dnes skoncil v kontajneri :/
Odpovedať
@majkisper tiez sme veru nepocitali s takymito najomcami :/
Odpovedať
@svetlo1 ano, potom som si to pospajala a hned mi bolo jasne, ze vlastne v matraci je nieco, na com mozu hodovat :/
Odpovedať
@jozeff32 dnes hned rano sme sa pustili do objavovania utrob matraca, no dlho to netrvalo. Prakticky uz pri otvarani to vsade liezlo a prave cast s pohankou bola doslova vsita do obalovej casti matraca a odtial vyliezali najviac. Zial, asi toto bolo prave zdrojom a tak sme matrac museli vyhodit :/ Teraz stale chodim a sledujem postele, aj konstrukciu postielky a zrazu nemozem najst ziadneho chrobacika.
Odpovedať
@zuzanaoliver teším sa s vami, že problém je vyriešený
Odpovedať
@rastika dakujem 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?